Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fiat punto 55

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011
Salut tuturor, am o problema cu mașina mai exact cu schimbătorul, acum câteva zile când am vrut sa dau masalier nu mergea deloc dădea in gol ca si cum ar fi pe liber, am ridicat  capota si am vz ca sa desprins ceva nustiu cum se cheamă, am legat cu o sârmă si acuma merge dar tot sare sarma aia si iar trebuie sa o leg. Dacă puteți să-mi spuneți cum se cheamă piesa aia ca habar nu am, am pus niște poze poate cunoașteți voi, ca vreau sa cumpăr dacă mai găsesc. Mulțumesc

Attached Files



#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Daca tot i-ai pus o romaneasca, pune-i ceva mai tare, nu cupru. Arata mai rau decat Matizul unchiului meu.

#3
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011

 YOUR_GOD, on 17 iulie 2017 - 15:42, said:

Daca tot i-ai pus o romaneasca, pune-i ceva mai tare, nu cupru. Arata mai rau decat Matizul unchiului meu.

���� da arată, pai bine dar cum se cheamă piesa aia

#4
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016
N-am idee cum se numeste si la cata rugina vad pe acolo, nu sunt sigur ca merita sa cauti piesa.

As incerca cu bride/soricei/coliere de prindere din plastic autoblocante.

#5
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011
Îți dai seama, e din 95'���� oricum mulțumesc de sfat

Edited by Dany_Darke, 17 July 2017 - 16:28.
nu cita fara rost


#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
colegu, acolo trebui sa schimbi cablul timoneriei. la capat trebuia sa ai o o bucsa care intra in nuca selectorului de pe cutia de viteze, dar tie ti s-a uzat si a inceput sa sara cablul

mergi la un magazin de piese auto, ori cauti pe net cablu timonerie

schimbatorul nu-ti joaca ca intr-o cratita? ca la cum arata acel cablu, ma mir ca mai gasesti vitezele.

#7
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011
Joaca rau dar nu am avut probleme, întra bine in viteze, doar in treapta întâi întra mai greu

Edited by Dany_Darke, 17 July 2017 - 16:28.
nu cita fara rost


#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai de asta joaca. evident ca in treapta 1 daca zici ca si cu marsarierul ai avut probleme. in cutia de viteze ambele trepte folosesc aceleasi roti dintate.

Edited by Dany_Darke, 17 July 2017 - 16:28.


#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am verificat mai atent manualul masinii si se pare ca acel cablu este pt verificarea treptei de viteza selectata. nr 4.

nr 2 din poza, se ocupa mai exact de blocarea marsarierului, pt a nu cupla marsarierul din greseala.

oricum, la tine problema este si din timonerie, iti joaca aiurea si oricand te poti trezi fara viteze.

Attached Files


Edited by Dany_Darke, 18 July 2017 - 02:45.
corectate informatiile


#10
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011
Mulțumesc mult ca ai avut timp sa cauți, mi-ai fost de mare ajutor, o seara frumoasă

Edited by Dany_Darke, 18 July 2017 - 02:45.


#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
colegu, mai sus ti-am editat postarile si ti-am si scris de prima data sa nu mai citezi fara rost. verifica regulamentul forumului pt mai multe lamuriri.

mare atentie ca am corectat informatiile, ti-am pus si poza exacta cu ce ai tu pe masina. ca sa intelegi mai bine, am pus si cifrele corespondente din imaginea din manual.

dar data fiind situatia, cred ca tot cablu timonerie se numeste si asta trebuie sa cauti si tu. oricum, ai poza din manual (si pe masina direct) si vezi cum arata, adica o bucsa la capat si cu mansonul de cauciuc pt protectie, asa trebuie sa cumperi si tu, un cablu identic.

sfatul meu este sa verifici si tot sistemul timoneriei, legat cu sarma nu este ok. poate ai suruburi slabite, bucsi si alte minuni care se pot repara relativ usor, dar mai ales ieftin, insa te scapa de multe neplaceri.

Attached Files



#12
Sebastian_darius_90

Sebastian_darius_90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.07.2011

 Dany_Darke, on 18 iulie 2017 - 02:53, said:

colegu, mai sus ti-am editat postarile si ti-am si scris de prima data sa nu mai citezi fara rost. verifica regulamentul forumului pt mai multe lamuriri.

mare atentie ca am corectat informatiile, ti-am pus si poza exacta cu ce ai tu pe masina. ca sa intelegi mai bine, am pus si cifrele corespondente din imaginea din manual.

dar data fiind situatia, cred ca tot cablu timonerie se numeste si asta trebuie sa cauti si tu. oricum, ai poza din manual (si pe masina direct) si vezi cum arata, adica o bucsa la capat si cu mansonul de cauciuc pt protectie, asa trebuie sa cumperi si tu, un cablu identic.

sfatul meu este sa verifici si tot sistemul timoneriei, legat cu sarma nu este ok. poate ai suruburi slabite, bucsi si alte minuni care se pot repara relativ usor, dar mai ales ieftin, insa te scapa de multe neplaceri.

Mulțumesc mult, îmi cer scuze ca nu am citit regulamentul

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate