Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Orange: consum mai rapid al bateriei

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
GB1337

GB1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.04.2007
Locatie cu site Orange si Vodafone unul langa altul (aceeasi valoare a puterii semnalului), acelasi telefon, testat doar in standby timp de 9 ore: Orange 4g a mancat 11%, Vodafone 4g 4%. Incarcare 100% inainte de fiecare test. Fara aplicatii in background, nici macar whatsapp.

Singurul motiv pe care l-am observat si ar contribui pentru consumul mai mare e ca Orange are B3 si B7 outdoor, si telefoanele fac handover constant intre ele. Asta am vazut la 3 telefoane. La Vodafone au doar B3.

#92
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,805
  • Înscris: 26.02.2010
Da, la Orange se duce mai repede bateria pe 4G+,parca mai puțin în B20, dar B3 și B7 o toacă mai repede și la navigație pe net.

#93
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,331
  • Înscris: 03.04.2004
Indiferent cam pe ce banda esti se duce mai repede, eu le-am blocat pe toate separat si e acelasi rezultat.
La office in capitala se duce vazand cu ochii, deci e de la semnal ci de la interogarile pe care le cere reteauabde la terminal functie de zona in care te afli.
In aglomeratii mari urbane, consumul e mai mare, pe exterior (daca ai semnal bun) se duce mai greu fata de urban.

#94
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Eu zic că și pe 3g și pe 4g se duce mai repede bateria la Orange, când aveam abonament Digi se consuma mai"normal", ambele observații făcute în condiții de semnal bun la ambii operatori!

#95
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,331
  • Înscris: 03.04.2004
Asa e, confirm si eu acelasi lucru.
3G-ul oricum iti omoara bateria mai rapid decat 4G-ul.

Edited by emanu900, 04 January 2019 - 23:53.


#96
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Asta cu 3g ul față de 4g,e valabil când e semnal slab sau tot timpul!?

#97
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,331
  • Înscris: 03.04.2004
Tot timpul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate