Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Passat b6 sau golf 5?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
extreamboy

extreamboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.12.2010

 ionut_ionut, on 20 iulie 2017 - 22:55, said:

Oricum, aici pe forum dieselul a ajuns un fel de sperietoare, toti vb de injectoare picate, volant, dpf, egr, turbo etc. Insa toti vb doar din auzite, aproape niciunul din experienta.

Am observat ca unii parca sunt platiti sa faca reclama proasta. Vorbesc de parca alte masini nu se mai strica , doar passatul Posted Image

Edited by extreamboy, 21 July 2017 - 00:08.


#56
JPelorat

JPelorat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 13.07.2017
Vorbesc prostii ca sa se afle in treaba, cum e deenman ala.
Am luat masina cu motor BXE la 1 an si 90.000 km, am condus o 200.000 km , am schimbat turbina si volanta. In rest benzina si ulei.
Ma rog,fiecare isi spune părerea, unii vb dn experienta, altii din ce aud de la prieteni.

#57
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Tu habar nu ai sa intretii o masina, daca in 110.000 km ai schimbat doar alea. Citeste ultimele doua pagini din primul link pus de mine in ultimul post si apoi o sa ti treaca.

#58
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Daca acest topic nu e la misto, cum sunt multe altele...nu stiu ce s-a mai vorbit in 6 pagini, ca n-am avut rabdare...eu zic asa.
Daca ai 20 de ani ia-ti alta masina decat ce i-ar face pe plac tatalui tau.
Ce sa faci la 20 de ani cu o barca de Passat Berlina ??
Romania e singura tara unde lumea inca mai e disperata dupa berline.

Sfatul meu:
Ford Focus Hatchback
2.0 TDCI 136 cai 6 trepte fara DPF

Sprintena, tinereasca, fara belele mari, multe piese in dezmembrari...

#59
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai probabil ca ne plac berlinele deoarece nu ne place sa miroasa in toata masina ceea ce se afla in portbagaj. Sau poate nu ne plac nici zdrandanelile si scirtîielile de haion, care apar inevitabil de la dacie la Mercedes. Sau poate pur si simplu sintem prea saraci ca sa ne permitem sa avem macar doua masini, si atunci o luam pe aia care ofera cel mai bun compromis si pentru concedii, si pentru oras, si pentru mers la bunica.

#60
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Wow! Argumentul cu mirosul din portbagaj m-a ingenuncheat...
Spune drept!
Ai avut break, l-ai vandut si ti-ai luat berlina pt. ca ti-a mirosit de 2 ori pe an a muraturi, asa-i ??

#61
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nu-mi plac break-urile, asa ca nu mi-as cumpara unul. Am avut oltcit si mi-a ajuns. Nu imi place sa stau tot cu ochii dupa masina, ca se vad valizele in portbagaj si poate tenteaza pe vreunu'.
Prefer un portbagaj inchis, in care pot lasa chestii, fara sa stie nimeni.
Si categoric urasc din ficati haioanele, pentru ca zdrangane si scirtiie la un moment dat, indiferent ce masina ai.

#62
JPelorat

JPelorat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 13.07.2017

 Deenman, on 21 iulie 2017 - 05:59, said:

Tu habar nu ai sa intretii o masina, daca in 110.000 km ai schimbat doar alea. Citeste ultimele doua pagini din primul link pus de mine in ultimul post si apoi o sa ti treaca.

Nea deenmane, am condus o 200.000 km, am dat o la aproape 300.000 km.
Evident ca am schimbat consumabilele la revizii. Si tot atunci punea si testerul pe ea. Ce dracu sa schimb daca nu era nimic stricat ? Injectoare, ca sa aibă mecanicii activitate ?
Ce sa mi treaca ? Ca citesc despre posibile defectiuni ? Or fi, la mine n au apărut. Tu cum o intretii ? Schimbi piese preventiv ca s au defectat la altii ? Ce chestie...

 flylex99, on 21 iulie 2017 - 08:03, said:

Daca acest topic nu e la misto, cum sunt multe altele...nu stiu ce s-a mai vorbit in 6 pagini, ca n-am avut rabdare...eu zic asa.
Daca ai 20 de ani ia-ti alta masina decat ce i-ar face pe plac tatalui tau.
Ce sa faci la 20 de ani cu o barca de Passat Berlina ??
Romania e singura tara unde lumea inca mai e disperata dupa berline.

Sfatul meu:
Ford Focus Hatchback
2.0 TDCI 136 cai 6 trepte fara DPF

Sprintena, tinereasca, fara belele mari, multe piese in dezmembrari...

Cum oi fi ajuns tu la concluzia ca toata lumea are aceleasi gusturi ?  Unora le plac barcile alea. Ma innebuneste cumnatu meu cu break urile,de ex... Mie imi plac hatchback urile .
Si e cu 10 ani mai mic decât mine.
Omului ii place passatul,asta e.

#63
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

 dan78rom, on 21 iulie 2017 - 10:51, said:

Nu-mi plac break-urile, asa ca nu mi-as cumpara unul. Am avut oltcit si mi-a ajuns. Nu imi place sa stau tot cu ochii dupa masina, ca se vad valizele in portbagaj si poate tenteaza pe vreunu'.
Prefer un portbagaj inchis, in care pot lasa chestii, fara sa stie nimeni.
Si categoric urasc din ficati haioanele, pentru ca zdrangane si scirtiie la un moment dat, indiferent ce masina ai.
WTF. Cum să se vadă valizele din portbagaj cu ușa închisă?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate