Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Peugeot 308 versus Ford Focus 3 versus Opel Astra J

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
Poate a fost facut pentru țările arabe și Israel.

#74
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
m-am urcat in show-room in 308 si in 3008.
foarte bine finisate.
in 3008 nu mi-a placut haul ala din bord.
iti intra o valiza cabin size inautru si nu are capac...

#75
actadi

actadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.04.2005
La Peugeot 308 hatchback  e ciudat de ce nu au pus si 1.6 benzina ci doar 1.2 benzina!  As vrea sa vad motoarele de 1.2 daca trec de 130.000km! (ecoboost-ul de la Ford nu sta bine in recenzii deloc- mai ales in US, motorul de 1litru ajunge cam pana la 60.000km si cel de 1.5 pana la 100.000km fara segmentare)
Deranjanta e tabletzica aia pusa prea sus, care iarna se abureste, si din care ca sa reglezi clima trebuie sa iti iei atentia de la drum si sa apesi mai serios pe acel "touch" apoi sa vezi daca ti-a luat "comanda" ! Totodata cd e foarte cald in masina si dai drumul AC-ului - se fac instantaneu vapori de apa exact in fatza tabletei....deranjant sa vezi condens pe ea!
Apoi sunt unele care nici macar CD nu au dar au acea linie argintie moarta...
Eu cred ca modulul de clima trebuia separat si cumva mai "tactil" -  cu un feedback(sa opuna o mica rezistenta care sa iti dea certitudinea ca apasarea butonului a fost cu succes)!
Cu masinile astea de dupa 2015 , 2016... s-a terminat cu piatza auto second-hand! o cumperi pe "ultima suflare"!

#76
wld

wld

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 09.04.2006
Eu am de aproape 4 ani un 308 si n-am avut probleme cu aburirea tabletei, sau condens pe ea vara. Raspunde bine la comenzi, dar ar fi un plus sa aiba feedback, lucru pe care pana acum nu l-am intalnit oricum la nicio masina. Intr-adevar e usor deranjant ca toate functiile masinii sunt pe ecranul tactil, dar partea cu clima nu ma deranjeaza prea tare, pt ca functioneaza foarte OK pe auto. Eu o tin pe 22-24C in functie de anotimp si nu ma ating de ea cu saptamanile...
Ce e cu adevarat deranjant, este lipsa unui spatiu unde sa tii un telefon de peste 6", mai ales cand vrei sa folosesti Android Auto si lipsa unor suporturi de bauturi.

#77
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021
Pot sa vin cu o idee creata?

Fiat Tipo. La mine e ieftin ca braga si vine cu 10 ani garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate