Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Prin Călimănești sau pe centură spre Sibiu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016
Vreau să ajung de la Râmnicu Vâlcea la Sibiu și aș dori să știu pe unde e mai bine să o iau când ajung la Călimănești ? Prin localitate sau pe centură ? Văd pe Google Earth că sunt două variante in dreptul localității . Vă rog pe cei care ați trecut recent pe acolo să mă lămuriți și pe mine. Nu vreau să vizitez Călimești , vreau să ajung cât mai repede in Sibiu. Mulțumesc.

#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
E cam acelasi lucru. Prin Calimanesti o sa pierzi 20 de minute la trecerile de pietoni si astea. Pe centura o sa stai in spatele camioanelor care merg destul de incet pe portiunea aia.

Edited by baliosss, 15 July 2017 - 16:54.


#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
pe mine niciodata nu m-a deranjat "aglomeratia" din calimanesti. nici nu m-as gandi sa o iau pe "centura"
de altfel nu cred ca am vazut vreun turism sa o ia pe ruta ocolitoare, se merge prin oras.

Edited by bossake, 15 July 2017 - 16:54.


#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Eu prefer centura, e mai liber, mai virajat (aici deja e chestie de preferinte personale), si-as zice ca si peisajul (cat apuci sa-l admiri la volan) e mai misto.  Dar drumul, chiar daca n-are gropi, e "valurit", nu oglinda.

P.S.  Ma refer la centura / varianta ocolitoare chiar din Rm Valcea.

Edited by Barboso, 15 July 2017 - 16:57.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postbazatulboss, on 15 iulie 2017 - 16:46, said:

Vreau să ajung de la Râmnicu Vâlcea la Sibiu și aș dori să știu pe unde e mai bine să o iau când ajung la Călimănești ? Prin localitate sau pe centură ? Văd pe Google Earth că sunt două variante in dreptul localității . Vă rog pe cei care ați trecut recent pe acolo să mă lămuriți și pe mine. Nu vreau să vizitez Călimești , vreau să ajung cât mai repede in Sibiu. Mulțumesc.

Te referi in zona Caciulata, probabil. Centura e pentru tiruri, dar e ok si pentru autoturisme (daca nu te deranjeaza sa vezi ca ai un TIR in spate, sa te intrebi daca ii tin franele -  oricum, spre Sibiu, se urca, nu se coboara). Prin localitate, e un pic mai aglomerat, niste treceri de pietoni.. Ambele rute se intalnesc la podul peste Olt, apoi o iau pe partea stanga a Oltului spre Sibiu.

Edited by rosix, 15 July 2017 - 17:50.


#6
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016
Vă mulțumesc la toți. Am să o iau prin localitate. Toate cele bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate