Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Prin Călimănești sau pe centură spre Sibiu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016
Vreau să ajung de la Râmnicu Vâlcea la Sibiu și aș dori să știu pe unde e mai bine să o iau când ajung la Călimănești ? Prin localitate sau pe centură ? Văd pe Google Earth că sunt două variante in dreptul localității . Vă rog pe cei care ați trecut recent pe acolo să mă lămuriți și pe mine. Nu vreau să vizitez Călimești , vreau să ajung cât mai repede in Sibiu. Mulțumesc.

#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
E cam acelasi lucru. Prin Calimanesti o sa pierzi 20 de minute la trecerile de pietoni si astea. Pe centura o sa stai in spatele camioanelor care merg destul de incet pe portiunea aia.

Edited by baliosss, 15 July 2017 - 16:54.


#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,679
  • Înscris: 22.11.2007
pe mine niciodata nu m-a deranjat "aglomeratia" din calimanesti. nici nu m-as gandi sa o iau pe "centura"
de altfel nu cred ca am vazut vreun turism sa o ia pe ruta ocolitoare, se merge prin oras.

Edited by bossake, 15 July 2017 - 16:54.


#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Eu prefer centura, e mai liber, mai virajat (aici deja e chestie de preferinte personale), si-as zice ca si peisajul (cat apuci sa-l admiri la volan) e mai misto.  Dar drumul, chiar daca n-are gropi, e "valurit", nu oglinda.

P.S.  Ma refer la centura / varianta ocolitoare chiar din Rm Valcea.

Edited by Barboso, 15 July 2017 - 16:57.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 bazatulboss, on 15 iulie 2017 - 16:46, said:

Vreau să ajung de la Râmnicu Vâlcea la Sibiu și aș dori să știu pe unde e mai bine să o iau când ajung la Călimănești ? Prin localitate sau pe centură ? Văd pe Google Earth că sunt două variante in dreptul localității . Vă rog pe cei care ați trecut recent pe acolo să mă lămuriți și pe mine. Nu vreau să vizitez Călimești , vreau să ajung cât mai repede in Sibiu. Mulțumesc.

Te referi in zona Caciulata, probabil. Centura e pentru tiruri, dar e ok si pentru autoturisme (daca nu te deranjeaza sa vezi ca ai un TIR in spate, sa te intrebi daca ii tin franele -  oricum, spre Sibiu, se urca, nu se coboara). Prin localitate, e un pic mai aglomerat, niste treceri de pietoni.. Ambele rute se intalnesc la podul peste Olt, apoi o iau pe partea stanga a Oltului spre Sibiu.

Edited by rosix, 15 July 2017 - 17:50.


#6
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016
Vă mulțumesc la toți. Am să o iau prin localitate. Toate cele bune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate