Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sony Xperia XA1 Ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mngxxx

mngxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.11.2011
Salut.
Am facut greseala sa.cumpar telefonul de la cineva si probabil a fost pe abonament ai l-au blocat. Este pe O2. Exista posibilitatea sa l delochez sa mearga pe Anglia sau numai pe Romania se poate din cate am inteles. ms anticipat!


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Se poate, dar costa mai mult de 50 Lei.
Cred ca de la 100 in sus !

#3
mibo06

mibo06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2009
M-ar interesa să cumpăr versiunea G3226, care conform specificațiilor suportă 4G Digi mobil în benzile 1 și 38.
Cum nu am găsit aproape niciun review despre producția de serie comercializată în România, vreau să știu dacă:
- in cutie se găsește încărcător cu priza românească (nu priză internațională + adaptor)?
- are căști în cutie și de care?
- de la ce magazin recomandați să-l cumpăr?

Avem posesori ai acestui telefon care să ne împărtășească ceva păreri? Mulțumesc.

#4
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

View Postmibo06, on 23 iulie 2017 - 11:53, said:


- in cutie se găsește încărcător cu priza românească (nu priză internațională + adaptor)?
- are căști în cutie și de care?
- de la ce magazin recomandați să-l cumpăr?

Avem posesori ai acestui telefon care să ne împărtășească ceva păreri? Mulțumesc.

Cumparat de pe ebay,de la un vanzator din Irlanda.
Comandat saptamana trecuta ,vineri,livrat astazi prin DHL in Finlanda.Locuiesc in Finlanda. 317 euro pret varianta Gold. Transport inclus in acest pret.
Incarcatorul este european,normal pentru prizele din Romania. Vine si cu adaptor,tot pentru prizele din tara.Total nefolositor .
Castile sunt cele pe care,personal nu le agreez.Se aud foarte bine,dar nu-mi plac cum stau in urechi. Castile sosite in acest colet sunt MH410c.

Terminalul este bun.Cat l-am butonat pentru a-l pregati pentru sotie si pentru a transfera tot ce avea pe vechiul terminal (un Xperia X Compact).
A renuntat la X Compact pentru ca voia un telefon mai mare(cand am ales X compact-ul nu credea ca este asa mic :) )..Deh..urmareste multe filmulete pe el..
Voi reveni cu pareri dupa o perioada.
Pe scurt, cst l-am incercat cateva zeci de minute.Arata bine,destul de mare,se misca fluid(e nou,mai vedem pe urma).
Camera fronatala este interesanta.Lasand la o parte cei 16 Mpx si autofocusul,interesant este si blitz-ul pentru aceasta. Camera principala(23 Mpx) este cea obisnuita de ceva vreme si pe celelalte terminale .Trebuie sa mai treaca timp pentru impresii corecte.
Bafta!

#5
suiemihai

suiemihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 25.02.2005
Mi se pare și mie un telefon interesant. Sunt fan Sony care a trecut în barca Samsung de aproape 1 an (nu dați cu pietre) si cu ocazia acestui XA1 ultra Sony a îmbunătățit un capitol unde stăteau bine în trecut: autonomia.
si de la seria X aici au stricat lucrurile. Rău de tot. Am avut XA, X performance și au fost praf la autonomie în comparație cu Z3.
Astept XA1 ultra sa între mai bine la noi în piață și voi face pasul. Pana atunci dati va rog posturi cei care l-ați cumpărat pana acum.
Dacă avea și IP68 era perfect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate