Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Merita sa iti iei teren in comuna Berceni?

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Aia cu "terenuri la padure" sunt langa Cocani, sub "Academia Titi Aur" (iubitori de zgomot de motor avam?), la ~7km de Buftea si ~25km de Bucuresti. Paduri sunt la 1-2km distanta, trasa de par denumirea.
Urbanism fomist cu strazi inguste fara trotuar sau rond, neasfaltat (dar pietruit), fara canalizare, gaze sau apa.
Daca dai 15ke pe 1000mp, mai dai 5ke pe foraj put, mai dai 2ke pe ministatie de epurare. Costuri de intretinere nu mai pun, lemne vs gaze etc.
Si cu firma aia de paza Force 1 ce naiba mai e acolo?
Cu 22ke poti lua un teren mi bun intr-o gramada de locuri zic eu.
In rest, salut demersul lor, decat nimic mai bine ceva, da pana departe mai e mult.

#74
albert-one

albert-one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 31.12.2013
Eu locuiesc in comuna Berceni. Unde stau eu, sunt 20 de loturi cu deschiderea de 30 m si latime aprox 16 m, de o parte si de alta a drumului de 9 m, cate 10 loturi pe fiecare parte.
Am casa cu amprenta de 93 m, mi-a ramas curte destula. Cred ca astea ar fi niste dimensiuni ok, dar exact cum s-a mai zis, sa respecte toti vecinii retragerile cand construiesc.

Edited by albert-one, 06 August 2017 - 09:54.


#75
bogdanbudai

bogdanbudai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.06.2009
Observ ca s-au dat foarte multe loturi de pe acel site- terenuripadure.ro . Se pare ca , cu toate ca  un pic departe de BUCURESTI lumea cumpara ....si cumpara...si iar cumpara..nu se gandesc prea mult si actioneaza...

#76
e_geo

e_geo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2017
Intre Sintesti si Berceni nu este o groapa de gunoi?
Daca exista, atunci cred ca aceasta ar da cele mai mari batai de cap in zona....

#77
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
O mica corectie, nu mai este groapa este ditamai muntele. Cum treci centura se vede pe partea dreapta cand vii din Bucuresti. De miros nu mai spun.

#78
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Bogdan, ia în Berceni dacă te bazezi în continuare doar pe lucrul de acasă. Altfel, Și Dragomirești e o soluție (unde ai avut tu o cursă :) ).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate