Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Ajutor-angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017
Am 16 ani si voiam sa lucrez undeva pe timp de vara, am incercat la callcenter doar ca acolo trebuie 1-2 luni doar pregatire si timp nu am. Am incercat la zeci de terase (chelnar-ospatar) dar ori nu ma ia ca sunt deja alti elevi angajati ori ca e pe timp de noapte si nu am voie. Am incercat si la firma de curierat ca manipulator colete unde m-ar fi acceptat doar ca nu mai aveam posturi pe timp de zi, numai de noapte, si tot asa. Stiti cumva ce joburi mai pot gasi? Sunt din Sibiu daca aveti vrun link sau ceva cu un post de munca as fi tare recunoscator.

#2
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 02.02.2007
Nu pot decat sa te felicit pentru intentii!

#3
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017

View Postrichi_e, on 13 iulie 2017 - 20:48, said:

Nu pot decat sa te felicit pentru intentii!
Multumesc de incurajare.

#4
demaigret

demaigret

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.06.2017
La mare? Nu te lasa parintii?

#5
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Incearca in comert,intr-un magazin unde sa lucrezi part-time. La un supermarket,sau ceva de genu'

#6
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
Bravo bah baiatule ,asa cauta ti ceva de lucru sa nu mai  ceri  la parinti bani sa iesi cu gagica la o inghetata , incerarca in mega ,carrefour...

#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
In primul rand felicitari pentru intentie si atitudine, indiferent de motive. Daca nu gasesti nimic, poti sa mai incerci ca necalificat pe santiere, daca iti permite si fizicul. E munca grea, stiu, dar poti castiga un ban cinstit si frumusel. Cred ca se plateste mai bine decat la supermarket. Bine, si munca e mai grea. Nu pot decat sa iti urez "succesuri" si sa ne tii la curent cu ce ai rezolvat !

#8
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017
Multumesc frumos de idei. Am gasit un anunt de angajare a minorilor la Penny pe timp de vara si maine o sa sun sa vad daca mai este disponibil. La un magazin alimentar ar fi considerabila ideia angajari, dar probabil nu o sa ma acepte deoarece la 16 ani nu am experinta in a lucra cu bani iar daca o sa fie ceva repercusiuni nu pot plati deoarece contractul de angajare al minorilor prevede acest luru dealtfel mi s-a spus si in magazin.

#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
O persoana apropiata mie s-a angajat la KFC. Nu ca ar fi f-o minunatie, dar.... e ceva.

#10
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

View Postfunnky1207, on 13 iulie 2017 - 22:38, said:

La un magazin alimentar ar fi considerabila ideia angajari, dar probabil nu o sa ma acepte deoarece la 16 ani nu am experinta in a lucra cu bani..........
La un magazin alimentar nu e o regula sa fii casier, mai e și munca de jos, la aranjat marfa pe rafturi de ex.
De fapt de acolo se incepe.....
Mult noroc îți doresc.

#11
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017

View Postddaannii, on 14 iulie 2017 - 16:25, said:

La un magazin alimentar nu e o regula sa fii casier, mai e și munca de jos, la aranjat marfa pe rafturi de ex.
De fapt de acolo se incepe.....
Mult noroc îți doresc.
Da asa e, mi-a gasit un prieten un astfel de post, si o sa dau un interviu.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Incearca si la pizzerii, restaurante, baruri. Se angajeaza la greu pe timpul verii, pe o perioada determinata. Fiindca nu ai 18 ani s-ar putea sa te angajeze doar part-time.
AM vazut ca se cauta si livrator pizza la Quattro Stagioni, dar trebuie sa ai permis AM pentru scutere de sub 50 cmc.

Edited by MembruAnonim, 15 July 2017 - 13:52.


#13
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Nu-l mai laudati atat, ca nu face bine ce face. Vacanta e pentru relaxare, sport, citit, discoteca etc. Sclav are timp sa fie o viata intreaga.

#14
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
si cand va vrea sa se faca scalv cu norma intreaga, va fi intrebat daca a mai fost scalv cu timp partial in liceu/facultate.
ghici cine va fi angajat sclav cu norma intreaga: ala care a mai fost sau ala care n-a mai fost?

#15
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Daca e vorba de un loc de munca serios, conteaza sa fii pregatit , cu ce te ajuta ca ai lucrat la Burger King,  ba dimpotriva vii terminat de la jobul ala de cacat, ai sanse foarte mari sa treci prin scoala ca gasca prin apa.

#16
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017

View Postzyraxes27, on 15 iulie 2017 - 22:00, said:

Nu-l mai laudati atat, ca nu face bine ce face. Vacanta e pentru relaxare, sport, citit, discoteca etc. Sclav are timp sa fie o viata intreaga.
Si crezi ca daca ma duc sa lucrez undeva 4/6 ore nu mai am timp dupa toata ziua sa ma duc la sala sau sa citesc o carte? Mai raman 20 de ore, ca nu ma duc sa muncesc 12 ore. Mai bine ma pregatesc de acum.
Prin relaxare nu stiu la ce te referi, sa dorm toata ziua si sa ma uit la TV? Nu am 80 de ani sa ma odihnesc toata ziua in fiecare zi 3 luni de zile cat este vacant.

Edited by funnky1207, 18 July 2017 - 23:47.


#17
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View Postfunnky1207, on 18 iulie 2017 - 23:42, said:


Si crezi ca daca ma duc sa lucrez undeva 4/6 ore nu mai am timp dupa toata ziua sa ma duc la sala sau sa citesc o carte? Mai raman 20 de ore, ca nu ma duc sa muncesc 12 ore. Mai bine ma pregatesc de acum.
Prin relaxare nu stiu la ce te referi, sa dorm toata ziua si sa ma uit la TV? Nu am 80 de ani sa ma odihnesc toata ziua in fiecare zi 3 luni de zile cat este vacant.

Mai pui mana pe o carte

#18
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017
Întreabă-ţi mai ales prietenii, de multe ori oamenii nu vorbesc de munci că nu ştiu cine este interesat şi cine nu, dar dacă îi întrebi şi văd pe tine că eşti serios, atunci îţi vor spune dacă au ei ceva de lucru.


View Postzyraxes27, on 15 iulie 2017 - 22:00, said:

Nu-l mai laudati atat, ca nu face bine ce face. Vacanta e pentru relaxare, sport, citit, discoteca etc. Sclav are timp sa fie o viata intreaga.

Răspunsurile acestea sunt foarte utile, mai ales în necunoştiinţă de cauză.
Unii la 16 ani au nevoie să muncească, fie pentru că situaţia financiară de acasă nu este bună, fie pentru că vor ei să înveţe valoarea banului.
La 16 ani şi în străinătate copiii încep să muncească ceva part time, aşa se obişnuiesc cu munca şi au o motivaţie în plus să se gândească altfel la studii şi la viitor.
Este adevărat că pentru asta trebuie să laşi deoparte aberaţiile de sclavie şi să nu fii o putoare ordinară.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate