Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Investitie in terenuri cu potential in Ilfov

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
în piața terenurilor sunt speculatori cu experiența!nu este o meserie ce se invata într o clipa!cu siguranta functioneaza un astfel de bussines pt ca vizibil exista sute de Agentii de acest gen....cel care stie sa vanda stie cui si tot el stie sa si cumpere si de la cine....nu este o meserie usoara....incearca cu lucruri mici si dupa cativa ani poti sa ti propui sa ajungi mare rechin imobiliar

#20
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 kpi-deutch, on 15 iulie 2017 - 15:55, said:

în piața terenurilor sunt speculatori cu experiența!nu este o meserie ce se invata într o clipa!cu siguranta functioneaza un astfel de bussines pt ca vizibil exista sute de Agentii de acest gen....cel care stie sa vanda stie cui si tot el stie sa si cumpere si de la cine....nu este o meserie usoara....incearca cu lucruri mici si dupa cativa ani poti sa ti propui sa ajungi mare rechin imobiliar

Nu vreau sa fac bisnita, ci sa investesc in ceva ce nu isi pierde valoarea in 20-30 ani
O investitie pentru pensie

Edited by Astute, 15 July 2017 - 17:41.


#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 Astute, on 14 iulie 2017 - 17:10, said:

Cum adica sa,scada preturile intr-o zona ce se dezvolta ?
Adica e o crestere negativa.....e precum economia Romaniei care desi are cea mai mare crestere din UE cetatenii romani sunt tot mai saraci.....

 Astute, on 15 iulie 2017 - 17:41, said:

Nu vreau sa fac bisnita, ci sa investesc in ceva ce nu isi pierde valoarea in 20-30 ani
O investitie pentru pensie
Eu investesc in televizoare....le cumpar acum si peste 1-2- ani cand modelul respectiv va disparea il vand ( Tv-ul fiind nou si sigilat)...problema e ca nu am spatiu mare de depozitare.....Am vazut chestia asta intr-un film cu unul care cumpara frigidere ca a auzit ca se vor scumpi....

#22
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
E o Lotterie la mijloc oricum!când blochezi banii in parloaga ai puso original .!si asta pentru ca nu vine nimeni cu o garantie ca iti vei scoate cel putin banii investiti!zonele nu se dezvolta cu viteza luminii!mai bine te bagi în ceva la care stii tu ca te pricepi!asta ca sa nu ajungi pensionar cu o tarla numai buna de cultivat cartofi

#23
bondbaby

bondbaby

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.07.2017

 Astute, on 15 iulie 2017 - 17:41, said:

Nu vreau sa fac bisnita, ci sa investesc in ceva ce nu isi pierde valoarea in 20-30 ani
O investitie pentru pensie

cum am mentionat..am eu un teren cu potential urias, si nu are cum sa-si piarda valoarea:)..numai ca este in pitesti in zona gavana:).. poate esti interesat:P

Edit. din punctul meu de vedere acel teren poate doar sa creasca in valoare..uita-te doar la preturi in acea zona si vei vedea despre ce vorbesc..eu vreau sa vand, pentru ca am nevoie acum de bani, nu in 30 de ani:P

Edited by bondbaby, 15 July 2017 - 20:26.


#24
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
pitesti ul se depopuleaza si tu vorbesti De Potential urias!vinzi tu gasca ce face oua de aur?

eu iti recomand sa pastrezi tu pt tine terenul si sa profiti tu de megametropola gavana ce va aparea peste 20 de ani

#25
bondbaby

bondbaby

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.07.2017

 kpi-deutch, on 15 iulie 2017 - 20:28, said:

pitesti ul se depopuleaza si tu vorbesti De Potential urias!vinzi tu gasca ce face oua de aur?

eu iti recomand sa pastrezi tu pt tine terenul si sa profiti tu de megametropola gavana ce va aparea peste 20 de ani

nu l-as vinde, dar am nevoie de bani..acum cand sunt tanar..ce sa fac cu ei la batranete:|..stiu ce vor sa faca acolo, si probabil vor reusi, deja , din cate am inteles, a inceput sa se construiasca in zona in care am eu. Sa vedem ce vor face.  in orice caz, nu ma astept la minuni, probabil se va da drumul la constructii in urmatorii ani. e o zona mult prea misto Posted Image
si in acel moment, estimez mp undeva la 200 de euro:)..si nu exagerez..momentan, un teren construibil in acea zona, cu acces la utilitati, valoreaza 300 de euro mp..sume astronomice. Acum, nu stiu daca atat valoreaza, sau atat se cere (aceste anunturi au fost postate de firme de imobiliare:)). Am vazut anunturi pentru terenuri in extravilan cu 50 de euro mp:))..absurd.


eu, il am in intravilan, incadrat ca padure si cu 400 de mp construibili..deja s-a dat drumul la constructii in acea zona. ma gandesc, ca poate vor ajunge  si la mine cu utilitatile si pretul va creste enorm. Dar, cine stie cand termina gigel de pavat asfaltul:))

Edited by bondbaby, 15 July 2017 - 20:42.


#26
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Se va duce la cel putin 1000 euro mp deci nu te grabi mai ales ca-i o zona mishto....banuiesc ca e mai frumos ca-n Grecia acolo la tine in Pitesti daca zici ca e de la 200 E in sus......stranepotii tai sigur vor obtine cateva mii de euro /mp.....Asa au facut si proprietarii de pamant de pe langa Bucuresti (niste tarani de altfel) prin anii 2000  tineau ca idiotii la pret si acum nu-l mai cumpara nimeni nici la un sfert din cat cereau atunci....dar de, in mintea lor plina de aburii lui Bachus credeau ca-s mai destepti decat potentialii cumparatori....Ete ca au luat-o in gura.....Asa ca mare grija....nu te crede ca ce ai tu valoreaza o avere ca nu-s toti prosti in tara asta.....valoarea unui lot nu e data de cat vrei tu ci de cat ti se ofera.....ca-ti convine sau nu asta e alta discutie....dar nu poti cere de exemplu pe un rahat de Logan 100 000 euro doar pentru ca e al tau si e tinut in garaj....

Edited by Clovis, 16 July 2017 - 10:21.


#27
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
La 25 de km de bucuresti in judetul giurgiu a scos cineva teren 3000 de metrii patrati la pretul de 4 euro metru patrat!chiar in intravilanul localitatii!daca ii arati 5500 de euro devine o formalitate achizitionarea!si tu ne povestesti de gavana

#28
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 kpi-deutch, on 16 iulie 2017 - 10:20, said:

La 25 de km de bucuresti in judetul giurgiu a scos cineva teren 3000 de metrii patrati la pretul de 4 euro metru patrat!chiar in intravilanul localitatii!daca ii arati 5500 de euro devine o formalitate achizitionarea!si tu ne povestesti de gavana
Pamantul ala e in Pitesti care o zona super......tu compari Giurgiu cu Pitestiul? E ca si cum ai compara Ferentari-ul cu Manhattan-ul....Mai multa atentie te rog....tu ai fost in Pitesti sa vezi ce superb e orasul? Ce ronduri de trandafiri strajuiti de strazi cu gropi are? Numai gropile din carosabil fac toti banii....la service auto evident....

Edited by Clovis, 16 July 2017 - 10:24.


#29
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
sincer eu locuiesc in palma de mallorca!m am retras din ro din pricina unora ca ciprian ce vinde terenuri in gavana!pai singurul Potential al unui teren e acela de a cultiva pe el floarea soarelui cartofi etc...astfel de oameni erau executati de ceausescu fara judecata

#30
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 kpi-deutch, on 16 iulie 2017 - 10:30, said:

sincer eu locuiesc in palma de mallorca!m am retras din ro din pricina unora ca ciprian ce vinde terenuri in gavana!pai singurul Potential al unui teren e acela de a cultiva pe el floarea soarelui cartofi etc...astfel de oameni erau executati de ceausescu fara judecata
Nasol de tine ca stai in zona ai odioasa.....la Pitesti e mai bine ....desi e mult mai scump....dar vorba aia "obrazul subtire cu cheltuiala se tine"

#31
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
Am aici o pitesteanca pe numele de scena Maya!Sparge seminte langa o ruina si asteapta sa mai cada cate un moshneag cu maruntis!mi a povestit ca pitesti ul are chiar un megapotential economic! o ascensiune pe scara României!sa nu uitam ca în pitesti e uzina dacia!o masina de top mondial ce a Detronat granzii mondiali din industria constructor e!cel mai tare sat din pitesti e bascov!primavara te simti acolo ca în venetia dupa ce inunda argesul localitatile!sa nu uitam ca pitesti ul e locul Natal al balonului de haur adrian mucu

#32
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 Astute, on 15 iulie 2017 - 17:41, said:


Nu vreau sa fac bisnita, ci sa investesc in ceva ce nu isi pierde valoarea in 20-30 ani
O investitie pentru pensie

Deci tu vrei un reten care peste 20-25 de ani sa valoreze intre 5-600000 euro, inteleg corect?minim!
Pentru ca asta inteleg prin pensie, sa ai un venit decent pentru cel putin 25 de ani dupa pensionare.
Hmmmm, nu stiu daca poti face asta doar cu un teren


#33
bondbaby

bondbaby

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.07.2017

 Clovis, on 16 iulie 2017 - 10:15, said:

Se va duce la cel putin 1000 euro mp deci nu te grabi mai ales ca-i o zona mishto....banuiesc ca e mai frumos ca-n Grecia acolo la tine in Pitesti daca zici ca e de la 200 E in sus......stranepotii tai sigur vor obtine cateva mii de euro /mp.....Asa au facut si proprietarii de pamant de pe langa Bucuresti (niste tarani de altfel) prin anii 2000  tineau ca idiotii la pret si acum nu-l mai cumpara nimeni nici la un sfert din cat cereau atunci....dar de, in mintea lor plina de aburii lui Bachus credeau ca-s mai destepti decat potentialii cumparatori....Ete ca au luat-o in gura.....Asa ca mare grija....nu te crede ca ce ai tu valoreaza o avere ca nu-s toti prosti in tara asta.....valoarea unui lot nu e data de cat vrei tu ci de cat ti se ofera.....ca-ti convine sau nu asta e alta discutie....dar nu poti cere de exemplu pe un rahat de Logan 100 000 euro doar pentru ca e al tau si e tinut in garaj....

de fapt, eu am fost modest..pretul de la firme anunturi de imobiliare, pentru terenuri constriuibile, cu utilitati la poarta. , este mult mai mare:)..acum, eu nu-mi imaginez sume exotice:)...dar cam atat se cere in acea zona:)...eu pentru al meu, cer in jur de 15   euro:)..dar, pe viitor..sunt convins ca va valora enorm:)..s-a incercat sa se construiasca acolo, poti sa te uiti pe google earth,sa vezi cat s-a defrisat, si cum s-a defrisat (fiz pentru o zona rezidentiala)..

tu crezi ca eu visez sume?? e foarte real pretul asta:)..dar, hai sa vorbim in necunostinta de cauza..ce plm..suntem pe un forum

 kpi-deutch, on 16 iulie 2017 - 10:30, said:

sincer eu locuiesc in palma de mallorca!m am retras din ro din pricina unora ca ciprian ce vinde terenuri in gavana!pai singurul Potential al unui teren e acela de a cultiva pe el floarea soarelui cartofi etc...astfel de oameni erau executati de ceausescu fara judecata

ciprian? tu te referi la mine?? poate ma confuzi..zic si eu.

Acum, eu asta am vazut ca e pretul in acea zona:).. si este enorm de scump..dar bine..poate gresesc eu..si nu valoreaza chiar nimic:|

Edited by bondbaby, 16 July 2017 - 13:09.


#34
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
pai în ro traiesc o groaza de cipriene!iar tu esti un fel de ,,ciprii" mai mic

#35
bondbaby

bondbaby

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.07.2017

 kpi-deutch, on 16 iulie 2017 - 13:09, said:

pai în ro traiesc o groaza de cipriene!iar tu esti un fel de ,,ciprii" mai mic

aparent tu esti convins ca sunt ciprian:))..bine:)..sa fie ca tine:)))))

#36
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
20 de euro metru patrat la tine la Dărâmatoaia


sau la Vascauți?unde ai spus ca ai parcela?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate