Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Investitie startups?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Vreau sa pierd niste bani in mod inteligent, cine poate detalia niste metode de investit in startups?
Nu exista un website gen kickstarter, dar pe care sa cumperi actiuni in astfel de firme noi? Brokerii obisnuiti n-am vazut sa aiba listate si firme in stare incipienta.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca e firma noua si mica, atunci nu are cum sa fie tranzactionata din prima pe bursa, exista niste conditii de eligibilitate, de aici si lipsa brokerilor.
Mai bine te-ai baga intr-un fond de investitii cu actiuni tranzactionate, pana prinzi gustul.

Edited by gumball3000, 13 July 2017 - 10:16.


#3
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Simplu si usor.
www.angel.co
Tot ce apare nou se listeaza si aici

#4
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
In Romania nu prea se investeste in startup in mod anonim si aleatoriu.
Daca ai o cunostinta care are o cunostinta care e milionara, ai sanse sa vezi o investitie in startupul tau, dar altfel va trebui sa te descurci cu bani proprii sau bani de la familie sau bani de la banca in urma unui credit.

#5
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostMizu, on 13 iulie 2017 - 10:12, said:

Vreau sa pierd niste bani in mod inteligent, cine poate detalia niste metode de investit in startups?
Nu exista un website gen kickstarter, dar pe care sa cumperi actiuni in astfel de firme noi? Brokerii obisnuiti n-am vazut sa aiba listate si firme in stare incipienta.
Nu exista. Dar daca tu ti-ai dori asta, probabil ca mai exista si altii. Deci poti face tu unul.
Tocmai ti-am dat idee de startup. :D

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Cred ca ma dau batut si bag in ceva ETF-uri, e mai simplu.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
easy cauta pe Google, crowdinvesting.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate