Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Masina noua 10.000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#37
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Invers...Cruze e o Astra mai low cost.

#38
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View Postparanoiaaaa, on 15 iulie 2017 - 21:52, said:



Moama ce scoruri mici au astia de la Opel. Eu am avut doua, m-am saturat si ma bate gandul cu frica la un Astra K de 200 cp. Dar nu inteleg cum reusesc sa aiba profit la ce dotate sunt unele. Motorul de 140 de cai, display mare. Cine si-ar mai lua Logand full cand ai aceasta alternativa.

Pretul este atat de mic pt ca este modelul vechi, dar merita, fata de un Logan chiar este masina.

#39
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
https://www.olx.ro/o...html#4de62d29f0

de anuntul asta ce spuneti?

#40
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Parere oneste? Sa-ti iei Duster 4x2 e ca si cum te-ai iubi singur cu prezervativ. Stii ca faci compromisuri in materie de ergonomie, calitate interior si tinuta de drum fara sa beneficiezi de performantele offroad.

Sfat: ia-ti Opelul, e cea mai masina dintre toate in bugetul tau.

#41
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Imi cer scuze, dar cu toata sinceritatea sunt total pe dinafara, nu inteleg ce ai spus :)

Ce inseamna 4x2?

#42
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Adica fara transmisie integrala. Fara asa ceva obtii un Logan mai inalt, bun de incalecat borduri la mall si mers pe drumuri forestierw.

#43
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
N-as vrea sa il bag pe offroad ca nu sunt pasionat, pe drumuri forestiere mai merg din cand in cand pe la munte, in rest nimic special. Nefiind 4x4 e fix pix iarna corect? E ca orice alta masina standard cu tractiune fata.

Cu opelul ala raman impotmolit iarna pe drumurile din Bucuresti de exemplu? Nu are garda cam jos?

#44
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Eu am Astra J in ograda si Ecoflex pe deasupra, deci cu garda mai joasa decat standard, si nu am ramas odata impotmolit. Gume bune sa fie si ceva inteligenta intre volan si scaun.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadidom, on 16 iulie 2017 - 21:55, said:


Cu opelul ala raman impotmolit iarna pe drumurile din Bucuresti de exemplu? Nu are garda cam jos?
Da' cu masina stii sa mergi? Nu te supara, dar sa zici ca ramai cu Opelul impotmolit, e cea mai bizara afirmatie pe ziua de azi...

#46
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Eu am intrebat intr-un mod sincer ca mi se pare foarte jos, mai ales comparabil cu loganul meu :)

#47
petru_

petru_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.02.2006
E mai mult decat bizara venind din partea unui sofer din bucuresti, indiferent de masina. Eu cel putin pana acum n-am fost nevoit sa fac slalom iarna printre opeluri blocate in zapada in bucuresti.
Si apropo, la fel de bizara mi s-a parut si cautarea ta de 2 luni zi si noapte. De fapt nu cautarea ca aia-i faina 🙂, ci faptul ca cineva a zis atat de repede "da, te vad om serios, pus pe fapte, cautarea ta s-a terminat azi, iti fac eu copil. Cati vrei?"
La modul serios, daca chiar e pe bune intrebarea ta, nu cred ca e cazul sa-ti cumperi o masina mare pt un copil ce va veni candva intr-un viitor tare nesigur.

#48
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 18.09.2003
Duster nu merita daca nu este 4x4.

#49
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
In principiu masina va merge prin Bucuresti si ceva iesiri in afara, ma gandesc ca as vrea la un moment dat sa fac un tur al Europei cu ea si pana atunci un drum in Grecia. Sa optez pentru benzina sau diesel?

Mai am o intrebare: am vazut ca masinile care sunt la oferte sunt mai in toate cazurile masinile care au stat prin showroomuri si care au fost testate si vazute de o gramada oameni, cam cate luni maxim ar trebui sa aiba de stat incat sa nu fie afectata prea tare? ce data sa aiba de intrare in showroom, ca acum 3 ani cand am luat o masina si acum 10 ani cineva mi-a zis sa fiu atent pe detaliul asta.

#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,498
  • Înscris: 20.10.2015

View Postadidom, on 17 iulie 2017 - 12:15, said:

In principiu masina va merge prin Bucuresti si ceva iesiri in afara, ma gandesc ca as vrea la un moment dat sa fac un tur al Europei cu ea si pana atunci un drum in Grecia. Sa optez pentru benzina sau diesel?

Mai am o intrebare: am vazut ca masinile care sunt la oferte sunt mai in toate cazurile masinile care au stat prin showroomuri si care au fost testate si vazute de o gramada oameni, cam cate luni maxim ar trebui sa aiba de stat incat sa nu fie afectata prea tare? ce data sa aiba de intrare in showroom, ca acum 3 ani cand am luat o masina si acum 10 ani cineva mi-a zis sa fiu atent pe detaliul asta.

I-ati una nde oras atunci.
Pentru un tur al Europei, o data-n viata iti inchiriezi.
Iesi mai ieftin

#51
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Duster merita doar awd (tractiune integrala) si doar diesel. Si daca tot o dai in sh-uri, vezi la 10-11k euro iti iei masini frumoase.

Daca ar fi sa aleg intre Astra J noua 1.4t 140cp si Duster sh 1.6 benzina 105cp si tractiune fata, as alege cu ochii inchisi Astra. Gandeste-te ca 99.9% din timp nu ai nevoie de garda la sol suplimentara, in schimb te bucuri de o masina decenta, moderna, sigura, stabila, confrtabila si cu un motor considerabil mai performant si mult mai economic. Dupa 100k km, numai din diferenta de combustibil scoti lejer 2500e.

Edited by ionutMembruAnonimut, 17 July 2017 - 12:35.


#52
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Astra e perfecta pentru ce iti trebuie tie si mi se pare o oferta super buna.

#53
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
Sincer nu cred că între cele două mașini este o diferență de 2,5 l la sută ca să iasă diferența de care spui tu. Mai curând date fiind diferențele de putere, cred că au consumuri aprox. egale.
În rest sunt de acord că dacă prețurile sunt aprox. egale iar Duster nu are 4WD atunci merita Opel.

View Postionut_ionut, on 17 iulie 2017 - 12:25, said:

Duster merita doar awd (tractiune integrala) si doar diesel. Si daca tot o dai in sh-uri, vezi la 10-11k euro iti iei masini frumoase.

Daca ar fi sa aleg intre Astra J noua 1.4t 140cp si Duster sh 1.6 benzina 105cp si tractiune fata, as alege cu ochii inchisi Astra. Gandeste-te ca 99.9% din timp nu ai nevoie de garda la sol suplimentara, in schimb te bucuri de o masina decenta, moderna, sigura, stabila, confrtabila si cu un motor considerabil mai performant si mult mai economic. Dupa 100k km, numai din diferenta de combustibil scoti lejer 2500e.

Edited by Ford3, 17 July 2017 - 13:01.


#54
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Gndeste-te cat consuma un Logan 1.6 16v apoi tine cont de greutate, aerodinamica, cutie etajata mai scurt, dimensiunea anvelopelor. Eu zic ca mai pui lejer 1,5L peste Logan. In regim de autostrada cred ca este jale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate