Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Teren neingrijit spatele casei

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#145
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Ieri m-am plimbat prin zona si sunt o gramada de terenuri cu balarii de 2 m, dar e mai bine sa ne facem ca ploua...

#146
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
Vezi sa nu calci in balega in timp ce te uiti dupa balarii Posted Image

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Balega_de_vaca.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by laffin, 16 July 2017 - 08:04.


#147
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View PostElsaAn, on 16 iulie 2017 - 07:59, said:

Ieri m-am plimbat prin zona si sunt o gramada de terenuri cu balarii de 2 m, dar e mai bine sa ne facem ca ploua...
Dar de casele din zona ce ne spui? Ce au prin curți? Ce draperii au? Cum se îmbrăca vecinii? Vorbesc tare ? Pe cei cu motociclete i-ai notat in caz ca fac zgomot?

#148
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Ha ha, nu m-ai nimerit. Nu trb sa notez motociclistii, am un fazer in curte...
In rest, cred ca e tare trista viata voastra de ajungeti sa faceti mistouri pe forum.

#149
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Neah, poate plictisitoare, dar nu trista. Trista e a altora, da astia nu se tin de mistouri pe forum. Ii vezi mai incrancenati

#150
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,476
  • Înscris: 06.01.2014
.

Edited by cristobob, 17 July 2017 - 17:01.


#151
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View PostElsaAn, on 16 iulie 2017 - 07:59, said:

Ieri m-am plimbat prin zona si sunt o gramada de terenuri cu balarii de 2 m, dar e mai bine sa ne facem ca ploua...
E ecosistem natural ce trebuie protejat :)

#152
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Asta e frumusetea, te muti din betoane ca sa cresti gazoane?Ce simti cand te plimbi pe o strada cu borduri mari, asfalt 95% si 4% gazon?Eu iau bicicleta si ma duc fix in balariile alea mari, ma duc pe camp in praf, nu ma duc sa ma plimb in cartiere cu gazon pt ca fix asa ceva am eu in curte!Te saturi dw beton si gazon dupa un timp, vrei boscheti salbatici/padure salbatica, am boscheti salbatici/padure salbatica peste drum si-s fericit ca nu-i un teren gol sau proaspat arat sau mai ales ca nu-i un gard de 3 m inaltime!

Edited by ionutz_joe2009, 18 July 2017 - 13:20.


#153
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011

View PostElsaAn, on 17 iulie 2017 - 00:48, said:

Ha ha, nu m-ai nimerit. Nu trb sa notez motociclistii, am un fazer in curte...
In rest, cred ca e tare trista viata voastra de ajungeti sa faceti mistouri pe forum.
Nu cred ca te poate ajuta Primaria cu ceva daca e proprietate privata, Primaria se amesteca numai daca e pe domeniu public.

#154
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Una e gazon si natura "urbana" amenajata si ingrijita si alta e balarie mare cat casa...

Edited by pclife, 18 July 2017 - 13:49.


#155
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Asa ceva e pe terenul de vis a vis de mine.Ar trebui sa fac reclamatie?Ce face natura?

In poza 2 este padurea de peste drumul lateral mie.

Attached Files


Edited by ionutz_joe2009, 18 July 2017 - 14:23.


#156
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Padurea e pe domeniu public si nu ai voie sa te amesteci.
Daca tu ca om gospodar pui mana pe drujba si razi padurea de acolo ca sa fie frumos, pai.... nu te vad bine dupa aia.
dupa cum se vede din poze nu pare a fi teren privat.

#157
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
nu razi totul de-o data ca taranu,
o iei usor, azi unul poimanine altul si tot asa.

#158
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Poate ca vecinu vrea sa rada doar centrul plus extremitatile(4 sau 2 m din cate stiu ca e legal)terenului pt ca acolo vrea sa-si ridice casa.Cum am spus, pe mine nu ma deranjaza cu nimic acea padurice naturala.Ba chiar imi place!

Edited by ionutz_joe2009, 18 July 2017 - 15:11.


#159
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Copacii nu sunt balarii :D

#160
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postpclife, on 14 iulie 2017 - 08:41, said:

Ala nu e vecin, e doar un speculator care a luat un teren cu gandul sa il vanda mai departe la pret dublu.
Si care-i problema ta?!  Comunistii considerau speculant, misit, samsar ca fiind ceva rau... vad ca si tu.

Cetateanca initiatoare nu intelege (nici ea) dreptul proprietarului de a dispune de proprietatea sa dupa bunul plac...  
(nu cum vrea vecinica sau un om de bine...)
Daca o tzafnoasa din asta mi-ar face mie reclamatie pentru asa ceva, as rupe-o in despagubiri obtinute prin judecatorie... Posted Image


(si da, am vazut urzici de 2 metri/alte plante nearanjate in Viena, Munchen, Paris, New York, Londra)

Edited by Quantum, 21 July 2017 - 11:27.


#161
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,476
  • Înscris: 06.01.2014

View PostQuantum, on 21 iulie 2017 - 11:15, said:

...
Daca o tzafnoasa din asta mi-ar face mie reclamatie pentru asa ceva, as rupe-o in despagubiri obtinute prin judecatorie... Posted Image

Adica i-ai da tu ei, nu?  Asa da, corect, se accepta.

View PostQuantum, on 21 iulie 2017 - 11:15, said:

...
(si da, am vazut urzici de 2 metri/alte plante nearanjate in Viena, Munchen, Paris, New York, Londra)
Iete, dom'le , cine mai merge la Gradina Botanica. Bravos.Posted Image

#162
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostQuantum, on 21 iulie 2017 - 11:15, said:


Si care-i problema ta?!  Comunistii considerau speculant, misit, samsar ca fiind ceva rau... vad ca si tu.

Cetateanca initiatoare nu intelege (nici ea) dreptul proprietarului de a dispune de proprietatea sa dupa bunul plac...  
(nu cum vrea vecinica sau un om de bine...)
Daca o tzafnoasa din asta mi-ar face mie reclamatie pentru asa ceva, as rupe-o in despagubiri obtinute prin judecatorie... Posted Image


(si da, am vazut urzici de 2 metri/alte plante nearanjate in Viena, Munchen, Paris, New York, Londra)

Sa vezi ce te-ar rupe aia cand ar demonstra ca atentezi la sanatatea vecinilor cu "dreptul de a dispune de proprietate". In ce consta acest drept? In faptul ca te doare in cur si nu vrei sa scoti un leu din buzunar ca sa intretii ce e al tau? E ca si cum faci chef in fiecare noapte in apartament, e spatiul tau, cine ce are de comentat? La fel cu buruiana, iti bati joc de sanatatea tuturor (cine nu stie nimic de alergenii recenti si de ce provoaca ei sa taca dracului din gura, cu scuzele de rigoare pentru cei sensibili la nuante...) dar tu esti in dreptul tau, mucles toata lumea.
Nu va mai legati de chestia cu reclamatia, duceti voit discutia intr-o directie de 2 lei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate