Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Sony-Ericsson T610

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
am pus deja un topic cu pretul acestui terminal, cititi mai sus, e vorba de 500 de euroi.

#20
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
daca si-l cumpara cineva oficial la 300 de euro ii mai cumpar eu unul pentru nevasta , amanta , whatever!
s-ar putea ca si 500 Euro sa fie putin

#21
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
500 de euro la ei, la noi sunt foarte multe sanse sa fie mai scump

#22
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Ce parere aveti de Sony Ericsson T610 ???

Cat face la Germanos fara si cu abonament!!

Ceva impresii despre telefon!!!

La folosit cineva????

Mailurile se pot primii/trimite?????

#23
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
T610 este unul dintre cele mai complexe telefoane GSM existente pe piata (a nu se asemana cu hibridele PDA/tel GSM).
La ora asta pe piatra gri e vreo 400 USD (unii dau si garantie).
Daca nu aveti inca bani mai asteptati vreo 2-3 luni si-l veti lua cu 300. Se stie ca in ceea ce priveste pretul terminalelor, Ericsson si acum SonyEricsson au o cu totu' alta politica decat... Nokia sa zicem in sensul ca orice telefon nou lansat - cu un pret mai mare la inceput - isi va micsora pretul intr-un timp mult mai scurt decat Nokia.

Sa va dau un exemplu:
Cand a aparut pe piata Nokia 6210 preul era de peste 300 USD. Timp de 9 luni pretul sau nu a coborat (pe canale oficiale) cu 1 USD macar!!! Si se vindea, nu gluma. In a 10 luna (nu de la aparitie ci de cand a scazut la 229 USD) a scazut pretul la 209 is in 2 luni a iesit de pe piata si s-a inlocuit cu 6310.
Amintit-va de concurentul sau: Ericsson R320 - ce pret bun avea in aceeasi perioada!

Exemple s-ar mai putea da dar unul zic ca e suficient. Timplul o sa-mi dea dreptate :)

Daca doriti un review super complet pentru SonyEricsson T610, apasati aici: http://www.howardchu...ticle&artid=136

Numai bine

#24
marius2003

marius2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.08.2003
am citit in revista connect ca poate fi gasit la numai 80 de euro! cu abonament... numai minciuni!

#25
smcristi

smcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.08.2003
80$ :confused:  :rolleyes:  :)  :nu:  Ma cam indoiesc, eu l-am vazut la 375$ fara ab.

#26
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Din pacate cei de la revista "Connect" nu spun si unde poate fi gasit la acest pret: probabil in Germania (de unde e si revista mama). Apropo de telefoanele subventionate, as vrea sa precizez ca desi au trecut 6 ani de la lansarea serviciilor GSM in Romania, operatorii GSM nu au inca o oferta convenabila de terminale pe care sa le subventioneze. Gunoaie ca Siemens A50, Motorola T191, Sagem (ce model vreti voi), Nokia 3410 nu exista in oferta nici unui operator GSM serios. Cele mai "vechi" modele sunt 8310 (de ex: in UK). Am crezut ca la inceput operatorii nostri nu au inca forta financiara de a subventiona telefoane mai noi (deci mai scumpe). Dar au trecut 6 ani!!! Si au facut abonati o gramada. Stiti care erau previziunile in 1996 - cand s-au acordat cele 2 licente GSM in Romania - ? Ele sunau cam asa: in 10 ani in RO ar trebui sa existe 1 000 000 de utilizatori ai retelelor de telefonie mobila in sistem GSM! Pai acum Orange si MobiFon-ul au vreo 5 mil! Deci si-au "depasit planurile" de n ori! Deci au facut si bani mai multi!
  Daca vrei sa vedeti ce inseamna oferta adevarata, vizitati paginile unor operatori GSM ca Vodaphone UK sau Orange Franta, etc. Daca va spun ca Vodaphone UK da Siemens S55... gratis pt un abonament de doar 15 lire / luna????

Detalii aici : http://www.vodafone....gcegjdgnfdffn.0

#27
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
da din pacate asta e un domeniu unde Orange & Connex isi bat joc in ultimul hal de abonati !!! Si prin oferta penibila de jafuri subventionate ni-se aduce aminte ca suntem in Ro cea mai saraca si mai corupta tara din Europa ... Ma si intreb de unde naiba mai gasesc vechiturile astea care le "subventioneaza" ei si la ce preturi le cumpara ei ...subventionare e de fapt tot sursa de castig pt. ca ei le cumpara mai ieftin cu siguranta decat le vand "subventionate"

#28
marius2003

marius2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.08.2003
in connect scrie ca poate fi gasit cu contract la numai 80 euro...

#29
marius2003

marius2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.08.2003
da probabil

#30
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Inca o chestie legata de operatorii nostrii mobili si nu numai.Desi este pe langa subiect nu ma pot abtine sa nu strig,pentru ca poate facem si noi ceva in lumea asta!
Sa va dau un exemplu care mi s-ar parea absolut corect sa existe si la noi : De ce in Italia pe reteaua Wind (asta e caz concret testat de mine,poate mai sunt si altele) cand suni,iar respectivul nu poate fi apelat din diferite motive,ti se spune ceva de genul -Vei fi redirectionat catre casuta vocala a abonatului...- fara sa te ia din prima "Ai accesat casuta vocala..." ?????
In opinia mea asta e furt pe fata,fara a ni se lasa dreptul DEMOCRATIC de a alege ce vrem sa facem cu banii nostri!!!Daca vreau,las mesaj,daca nu,nu las.Si de aici iau bani frumosi,simpaticii nostri operatori,oricare ar fi ei,chiar si Romtelecom!

#31
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Mi-am luat T610!!! 300Euro de la baietzi!!!

Il am de 2 zile si deocamdata merge perfect!!!

O caracteristica generala a telefonului este:
"ba, ce frumos e!!"
"cat ii ecranu!!!"

Astea sunt 2 exclamatzi pe care totzi prietenii mei au spus-o cand au vazut telefonul!!!

Sunetul este perfect!!!  Parca as vorbi de la 1 metru cu cineva!!!
Semnalul nu este un semnal din cel mai bun dar pana acu nu am avut nici macar o intrerupere!! cu toate ca am vorbit si din masina pe un drum in care inainte cu 2 minute am vrut sa trmit un sms si nu am reusit ca nu aveam semnal!!!

Dau o bere virtuala la cine imi spune un dispozitiv compatibil cu telefonul si calculatorul!! (cablu, Bt, Ir)
De asa ceva are nevoie telefonul asta!!!

#32
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Sal

Felicitari pt. alegerea facuta.

Cablu original este DRS-11 dar mai bine ti-ai lua un port IrDa; daca-ti schimbi telefonul portul IrDa il vei putea folosi si la alte telefoane pe cand cablul numai la SonyEricsson. Un port IrDa costa intre 1 000 000 si 1 300 000 (depinde de magazin). Il poti comanda online peste cateva zile de la www.e-gsm.ro/eshop (nu e reclama ci doar o sugestie; poti sa-l cumperi de unde vrei).
Un Bluetooth costa cam 1 500 000 lei.

P.S.

Soune-mi daca s-a schimbat cumva managementul apelurilor in telefon in sensul ca daca ai 3 apeluri pierdute de la acelasi numar iti arata doar ora ultimului apel (la modelele mai vechi); eram curios cum este la asta nou.

Numai bine

#33
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

Quote

Originally posted by paulgsm
Spune-mi daca s-a schimbat cumva managementul apelurilor in telefon in sensul ca daca ai 3 apeluri pierdute de la acelasi numar iti arata doar ora ultimului apel (la modelele mai vechi); eram curios cum este la asta nou.

Da ,e la fel:
asteptzi cateva clipe si se schimba textul!

nume   ->  nr de tel (3)   ->  25-Aug-03   ->  ....

#34
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by MD
da din pacate asta e un domeniu unde Orange & Connex isi bat joc in ultimul hal de abonati !!! Si prin oferta penibila de jafuri subventionate ni-se aduce aminte ca suntem in Ro cea mai saraca si mai corupta tara din Europa ... Ma si intreb de unde naiba mai gasesc vechiturile astea care le "subventioneaza" ei si la ce preturi le cumpara ei ...subventionare e de fapt tot sursa de castig pt. ca ei le cumpara mai ieftin cu siguranta decat le vand "subventionate"

    Acum voi vreti telefoane performante ca acesta subventionate pt abonamente gen cent de $4-10/luna. Un pic de jena totusi nu aveti...?!? Adica voi intr-un an vorbiti de ~ $60 si vreti telefon de
  $ 4-500 :jeez:
Exact acest model se afla si la oferta in USA la T-mobile.
- pt $40/luna mobilul costa $65
- pt $60/luna- mobilul e free
    Pt astfel de abonamente ar fi normal sa se faca si-n RO asemenea subventionari la mobile. Din pacate, cum bine ati spus, asa ceva nu exista.
    Insa sa ai tupeul sa ceri un mobil ca asta moka pt un abonament de $ 5-10 deja e nesimtire pur rromaneasca :nu:

#35
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Nu ai inteles nimic din ce am vrut sa spun. Nu stiu daca pana acum Connex sau Orange au vreun telefon la pret f. bun la abonamentele cele mai mari. Incearca - de ex. -  sa-ti faci un ab. de 800 de minute la Connex si vezi ce telefon poti sa iei (chiar de la reprezentanta) la pret mai mic; vei vedea ca nici unul  :nu:

#36
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
da chiar ca nu ai inteles nimic Masterboy ... acum faci pe Americanul parca nu ai plecat de aici ... chiar daca de la Zapp si nu de la Orange & Connex.
Probabil ca si T Mobile ofera in US telefoane de acum 2 ani la 50-60$ ...pentru cine vorbeste de 100-150$ pe an ... nu ? E chiar asa de greu sa fim in pas cu Europa sa gasesti si la noi telefoane aparute anul acesta la preturi subventionate ( NU AM SPUS GRATIS !!!) De ce nu pot beneficia de o reducere de 50-100$ la un T610 daca imi fac abo la ei ... si trebuie sa-l iau de la baietii care-l aduc stiu eu ... din Ungaria unde e subventionat si mai castiga si ei ceva si eu ies mai ieftin decat daca l-as lua de la reprezentanta ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate