Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Exigent Plaza

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Cei de la exigent au lansat un nou proiect format din 2 blocuri pe langa Plaza Romania, tot in sectorul 6, cred ca este undeva in spatele celuilalt proiect construit de catre aceeasi entitate, pe undeva pe fostele platfome ale firmei de constructii Carpati.

Site oficial: http://www.plazaresidence.ro/

Reteta e cam aceeasi ca si la celelalte 2 blocuri, exigent one si two, dar aici au adoptat acel perete din sticla intre living si bucatarie, precum proiectele 19, 20, 21 th...

Apartamentele se livreaza la gri, iar apartamentele au o mare problema din punctul meu de vedere, nici un dormitor nu are 12 mp utili, ceea ce mi se pare prea inghesuit pentru banii pe care ii cer.

A fost cineva si a vazut exact zona?

#2
exigent1

exigent1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2016
La Exigent One inca asteptam acest "dezvoltator" sa ne finalizeze blocul si sa ne repare infiltratiile de la subsol. Mai devreme decat mai tarziu vom fi nevoiti sa ajungem la proces in justitie pentru ca lucrurile nu se misca in nici un fel la un an de la predarea apartamentelor. Sunt preocupati de Exigent Two si de alte proiecte, dar nu au finalizat primul lor proiect "exigent"

Edited by exigent1, 11 July 2017 - 16:42.


#3
HaariSeldon

HaariSeldon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2013
Suprafetele camerelor mi se par o gluma proasta. Adica 2mp sau 3  daca erau distribuiti in plus ar fi facut din apartamentele alea niste solutii foarte ok. Asa, ai parte de o bucatarie ingusta si un hol mic. Neeext!

#4
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Apartament doua camere de 50mp utili cu livingu de 16mp :lol: decat mult si fara rost mai bine putin si prost!

#5
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
@exigent1: asteapta mult si bine 😂

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 exigent1, on 11 iulie 2017 - 16:39, said:

La Exigent One inca asteptam acest "dezvoltator" sa ne finalizeze blocul si sa ne repare infiltratiile de la subsol.
despre ce este vorba? se stie ca acest dezvoltator a finalizat respectivul proiect si executa o calitate buna a constructiilor.

#7
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
S a umplut softpedia de parerologi. Daca omul spune de infiltratii inseamna ca sta acolo si stie mai bine decat voi multi carora va place sa va dati cu parerea.

#8
exigent1

exigent1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.10.2016
Lucrarile la Exigent One nu sunt finalizate. Nu functioneaza generatorul, centrala de incendiu, desfumare subsol, etc...
In parcarea subterana la fiecare ploaie se formeaza balti.
Asteptam sa ne predea diverse contracte si echipamente dar si cartea tehnica.
Blocul are receptia de finalizare a lucrarilor luata de la inceputul lui 2016. A trecut un an si totusi lucrarile nu s-au finalizat.

La Exigent One avem Exigent Development SRL ca dezvoltator si Pedro constructor pentru o mare parte din lucrare. Daca va uitati la bloc o sa vedeti ca seamana cu 19th si 20th.

#9
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
buna ziua, stie cineva cate apartamente au fost rezervate pana in prezent? am inteles ca preturile afisate acum sunt promotionale si ca in curand o sa mareasca preturile.

#10
snake89

snake89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2014
Buna ziua , a mai fost cineva la vizionari si care poate adauga impresii "proaspete"?
Aveti detalii legate de parcarile supra/subterane ,preturi, dimensiuni?Exista boxe disponibile ? Si nu in ultimul rand , a incercat cineva sa negocieze , un avans mai mare sau cash?:)



#11
noname8409

noname8409

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2017

 Bobyonu, on 04 august 2017 - 15:13, said:

buna ziua, stie cineva cate apartamente au fost rezervate pana in prezent? am inteles ca preturile afisate acum sunt promotionale si ca in curand o sa mareasca preturile.

Da. Au zis ca preturile afisate sunt pentru primele 100 unitati locative. Dupa aceea preturile vor creste cu 50 euro mp.

#12
cristina1986

cristina1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.08.2017
Eu am rezervat un apartament cu 2 camere in complex. Inca nu am facut promisiunea de vanzare, urmeaza peste 2 saptamani. Suprafetele sunt cam mici dar daca creste suprafata creste si costul. Sincer dupa ce am citit problemele de la Exigent One mi s-a facut cam teama. La rezervare se plateste 5%, daca platesti mai mult negicoaza dar nu f mult si eu cred ca nu merita, ca cine stie ce se poate intampla. Ca locatie este laga cladirea Achor Plaza , in spate. Se poate face acces prin parcare Plaza sau alte 2 strazi. Ei au zis ca impreuna cu 21 residence care este in spate vor face o strada care sa ajunga in rondul de la Cora Lujerului.
A mai fost cineva acolo, mai are informatii in plus? Eu de boxa nu am intrebat dar nu cred ca exista.

#13
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Vor face pe dracu.
Toti "se va face" si "va fi", dar de facut n-auzi sa fi facut vreunu.
Pune-i sa scrie in contract, daca vor face.

#14
snake89

snake89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2014
Despre demisol ce parere aveti ? Din cate imi dau seama din santier , turnare si inaltime parcare subterana ,ar urma sa fie foarte putin ingropat (max 0.5m)
Are cineva experiente cu astfel de locuinte ? Poate chiar de la acelasi constructor ,din cate stiu a mai facut ceva asemanator la plaza residence (str liniei) ?

#15
GeRoMM

GeRoMM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2017
A semnat cineva antecontract pentru unul dintre apartamentele din aceste blocuri ?
Cum au decurs treburile cu notarul, reprezentantul,etc ?

#16
gigibecali200

gigibecali200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.11.2008
important: " Apartamentele sunt finisate “la gri”, dispun de usi de acces, centrala termica proprie, radiatoare, instalatii sanitare si electrice, sape finisate pregatite pentru montaj pardoseli, pereti tencuiti si gletuiti grosier".

Deci mai pregătiți cam 10 mii pt finisaje interioare , mobila

#17
njx

njx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.02.2017
Salut,

As aprecia mai multe pareri despre Exigent One si Two ale celor care deja locuiesc acolo. Astfel putem sa tragem si noi niste concluzii, cei care sunt interesati de Plaza Residence. Cum este constructia in sine ( finisaje, raportul calitate-pret, amenajarea zonei, parcarile, cum au fost predate locuintele etc).

Multumesc,

#18
Aktivator

Aktivator

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2017
Stie cineva daca au autorizatia iesita? Si cine eate constructorul? Tot o persoana fizica?

Edited by Aktivator, 02 September 2017 - 17:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate