Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Programul "Prima chirie"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 30.07.2009
Salut
Am citit  http://www.digi24.ro...rogramul-731721 si  http://stirileprotv....de-la-stat.html  despre acest program si nu prea inteleg in ce conditii se poate beneficia. Pe stirileprotv arata ca pot beneficia persoanele inregistrate ca someri la agentiile pentru ocuparea fortei de munca, iar pe digi24 pe langa acestea si cei care s-au încadrat în muncă din ianuarie până acum, adică din momentul adoptării iniţiale a OUG 6/2017”. Eu in momentul acesta lucrez la mai putin de 50 de km de domiciliul din buletin. Am contract pe 6 luni ceea ce inseamna ca mai am o luna si se termina si ar fi ori sa imi prelungeasca ori sa termin. Daca vreau sa plec in alt oras care este la peste 50 de km de domiciliul meu cum trebuie sa procedez? Este obligatoriu sa ma inregistrez ca somer prima data si pe urma sa  imi gasesc de munca? Sau pot si sa imi gasesc de munca in alt oras, ma duc la o agentie imi caut o garsoniera, apartament etc si in termen de 60 de zile dupa angajare sa duc actele necesare?
Va multumesc

Edited by Shahrukhkhan, 11 July 2017 - 13:58.


#2
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Nu poti beneficia. Trebuia sa fii la peste 50km de locul de munca, sa fi fost angajat intre ianuarie si pana cand a fost adoptat acest program si sa fi avut contract de munca pe 12 luni.

Plus ca programul asta are birocratie la greu, trebuie sa duci documente in fiecare luna ca sa primesti banii.

Edited by A-d-r-i-a-n, 11 July 2017 - 15:37.


#3
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 30.07.2009
Am mai lucrat pana in ianuarie inclusiv la o firma in pitesti vre o 2 ani part time dar pe nedeterminat fiindca eram cu facultatea si am stat la camin (aici am platit nu am fost subventionat de la nimic) in februarie am stat acasa vreo 2 saptamani pana m-am angajat unde lucrez acum, si pana  in orasul unde intentionez sa ma angajez Bucuresti sunt peste 150 de km distanta de domiciliu.
Cu birocratia ma gandeam ca daca i-au prin agentie oricum ar trebui sa am documente la mana sau nu? Intreb ca nu cunosc procedurile

#4
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014

View PostShahrukhkhan, on 11 iulie 2017 - 15:45, said:

Am mai lucrat pana in ianuarie inclusiv la o firma in pitesti vre o 2 ani part time dar pe nedeterminat fiindca eram cu facultatea si am stat la camin (aici am platit nu am fost subventionat de la nimic) in februarie am stat acasa vreo 2 saptamani pana m-am angajat unde lucrez acum, si pana  in orasul unde intentionez sa ma angajez Bucuresti sunt peste 150 de km distanta de domiciliu.
Cu birocratia ma gandeam ca daca i-au prin agentie oricum ar trebui sa am documente la mana sau nu? Intreb ca nu cunosc procedurile
Cu documentele privind chiria rezolvai dar iti trebuiau declaratii de la firma si alte cele.

Poti sa te duci direct la AJOFM sa intrebi daca te incadrezi.

#5
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 30.07.2009
Ok pana la urma asa am sa fac multumesc mult

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate