Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

ce pot sa fac cu castraveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Aduni o cantitate mai mare dupa care castravetii se pot dona la un camin de batrani/copii.

Edited by SPX808, 11 July 2017 - 12:19.


#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
jericho, o saormerie nu se poate aproviziona de la o persoana fizica neautorizata, fara factura sau acte de provenienta a marfii.
pe de alta parte, tu ai avea incredere sa mananci muraturi puse de un nene oarecare, in cine stie ce conditii insalubre ? nu vorbim acum despre initiator, ci la modul general.

#21
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 corinadaniela, on 11 iulie 2017 - 12:06, said:

sau poate incerca sotia ta sa-si faca masti faciale si/sau corporale pe baza de castraveti, iaurt, argila, miere.
asta este o idee....chiar buna, dar mai mult de 1-2 kg pe saptamana cred ca nu rezolv nu rezolv, cu tot cu amanta ;-)

 iuliean50, on 11 iulie 2017 - 12:12, said:

Pune la borcan si-i vinzi la iarna sau vorbeste de pe acum cu un/o restaurant/pensiune si efortul tau o sa faca ceva bani !
eiiii.....nu am chiar atat de multi ....poate la anul :-)

de ex....a deshidratat cineva castraveti? si daca da ce a facut cu ei dupa?

 validoe, on 11 iulie 2017 - 12:17, said:

Oameni buni, are doar 6 (sase) fire! Cum sa vanda la engrossisti? Posted Image

Ti-ai facut plinul, asta e, la anul pui doar 3 fire. Mai bine spune ce soi sunt si ce zici ca ai mai luat de la aia de au mers de speriat ca poate luam si noi. Nu e reclama, e sfat util
Hornbach taica......ma jur ca nu este reclama (in fine, este, dar nu din aia interesata).....producatorul este in foto. Cam tot ce am luat de acolo (rosii, vinete, ardei) creste la categoria boschet, adica de neam prost

Attached Files


Edited by alexpet, 11 July 2017 - 12:33.


#22
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Apuca-te de sculptura ! Pina iti intri in mina, ai sa scapi de multi castraveti. Posted Image  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bQ0F5eyKBgE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,092
  • Înscris: 01.12.2006
Daca ii scoteai mai din timp ii vindeai ca painea calda de Valentine's day, acu ca am vazut poza ;)

#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Supa de castraveți cu iaurt. E excelenta vara. Găsești o grămada de Rețete pe net, important e sa folosești iaurt grecesc.

#25
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
uite mai multe idei privind folosirea castravetilor in produse cosmetice preparate in casa
https://www.divahair...rice_tip_de_ten

#26
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
merci de informatie, am sa caut, sper sa fie cat mai diferita de tzatziki ca iar mi-o iau......

 corinadaniela, on 11 iulie 2017 - 12:37, said:

uite mai multe idei privind folosirea castravetilor in produse cosmetice preparate in casa
https://www.divahair...rice_tip_de_ten
cand erau 10 lei kg in iarna isi punea pe fata, acum cica nu mai are nevoie! te rog nu rasuci cutitul :-)

#27
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Eu nu inteleg cum din 6 fire are productie asa mare incat nu poate sa o epuizeze mancand si facand borcane cu ei murati.

Edited by pclife, 11 July 2017 - 13:05.


#28
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Nu stiu cit de incintata o sa fie doamna, dar poti da un cocktail party cu vecinii. Posted Image  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TxnguHFSCRg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ypuy9oKCPZk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017

 alexpet, on 11 iulie 2017 - 11:44, said:

am gasit si de 30 de cm lungime, .....sa nu-mi sugerati un sex shop va rog.....au niste spini pe ei si nu cred ca ar fi confortabili
Le pui doua randuri de latex pe ei si o sa fie jucarie premium, cu striatii :D

#30
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Posted Image

 honeybee, on 11 iulie 2017 - 13:04, said:

Nu stiu cit de incintata o sa fie doamna, dar poti da un cocktail party cu vecinii. Posted Image  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TxnguHFSCRg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ypuy9oKCPZk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
excelent, ma adaptez eu cumva

 pclife, on 11 iulie 2017 - 12:56, said:

Eu nu inteleg cum din 6 fire are productie asa mare incat nu poate sa o epuizeze mancand si facand borcane cu ei murati.
nici eu nu ma asteptam. Repet, nu-ti inchipui ca am vagoane, dar 1-2 kg pe zi, in fiecare zi, este deja mult pentru puterile mele plapande...deja o tin asa de o luna jumatatePosted Image ....nu mai pot!......nici nu mai tin minte cand am mancat carne ultima data!!! deja visez castraveti si noaptea......acum, in momentul asta am 5-6 kg de castraveti in frigider.....si azi nu am trecut prin solar de frica! maine sigur iau 3 kg!Posted Image

Edited by alexpet, 11 July 2017 - 13:40.


#31
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Lasa ca e bun pe caldurile astea - hidrateaza.

#32
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
pe bune, viata ta din perioada asta ar putea fi subiect de film horror, "teroarea din solar" sau "invazia castravetelui mutant".
esti sigur ca producatorul ala de seminte n-a trimis semintele mai intai intr-un sejur pe la cernobal, inainte sa le puna in vanzare ?

de ce nu faci un plan de exterminare ? scoate si tu din radacini sau taie 3-4 plante, lasa doar 2 si urmareste-le productia. daca le smulgi/rupi florile sau lastarii, nu le poti impiedica sa mai scoata generatii viitoare de castraveti ?
https://www.paradisv...esc-castravetii

alex, prepari compost pentru fertilizarea gradinii ? daca da, cred ca poti folosi excesul de castraveti la producerea de compost. sau sa-l dai unui vecin care isi prepara singur compostul.

in ultima instanta, te apuci sa prepari dulceata de castraveti, poate dai lovitura.
doar ca reteta de mai jos e cu castraveti mici...daca o prepari conform retetei, poate fi consumata si de diabetici sau persoanele care isi numara caloriile
http://bucatariaelen...castraveti.html

#33
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 03.08.2004
Pune si tu o poza cu dihaniile de fire sa vedem ce nu am mai vazut. Daca la murat ai pus, de mancat te-ai saturat, de ascuns in diverse locuri zici ca nu e cazul, de ce nu tai 3 fire si scapi de cosmar?

Edited by destrug, 11 July 2017 - 14:09.


#34
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
m-am gandit sa-i extermin, dar nu pot, nu ma lasa inima, i-am ingrijit cu mana mea.......cred ca pot sa-i consum cat de cat, numai sa diversific un pic meniul.....de asta am deschis topicul

#35
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vopseste-i. Rosu aprins. Vinde-i pe OLX ca vibratoare ECO sau BIO

#36
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Cand eram mic maica-mea taia capetele de la castraveti si mi le lipea in frunte...ca nu te mai doare capul o prostie d'asta :D
Poate le tai capetele si le folosesti in "medicina". Mijlocul il arunci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate