Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

Asus Zenfone 3 (4gb RAM) VS Huawei Honor 8

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Cydox

Cydox

New Member

• Grup: Junior Members
Salutare!
De vreo 2 saptamani incerc sa ma decid intre aceste doua telefoane. M-am uitat la o gramada de review-uri pe internet insa fara nici un rezultat. Nu stiu pe care sa-l cumpar (ambele fiind cam la acelasi pret). Telefonul o sa il cumpar strict pentru jocuri/ internet (Youtube, Twitch, Facebook, etc.) , insa cu accentul pe gaming (camera, design-ul telefonului sunt neimportante). Care ar fi mai bun si de ce?

YourFan

YourFan

Senior Member

• Grup: Senior Members
Honor 8 , pare mai frumusel Posted Image

Edited by YourFan, 10 July 2017 - 22:08.

fulgerul46

fulgerul46

Junior Member

• Grup: Members
Vrei sa alegi strict dintre cele 2 telefoane?

Cydox

Cydox

New Member

• Grup: Junior Members

View Postfulgerul46, on 10 iulie 2017 - 22:17, said:

Vrei sa alegi strict dintre cele 2 telefoane?

Poti sa imi spui si alt model care crezi ca e mai bun pana in 1700 lei, dar as prefera sa imi spui si o opinie legata de cele 2 telefoane.

YourFan

YourFan

Senior Member

p10l

filipxxx

filipxxx

Senior Member

Daca vrei strict jocuri, Adreno din Asus e substantial mai bun decat Mali insa in cam toate jocurile procesorul va lucra din greu mai mult decat strict GPU-ul, iar Kirin 950 e mult peste Snapdragon 506 din Asus, in aceeasi liga cu Snapdragon 820. Strict dintre astea doua as lua Huawei pentru ca pare o companie care are o strategie, cateva linii de produse stabile pe care le-au perfectionat in ultimii 3 ani. Lucreaza mult si la partea de optimizare a Androidului pe telefoanele lor nu dar asambleza niste componente si le pun procesorul nou aparut al anului cum fac multi producatori de Android.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

Clar Huawei.
De Asus e numai renumele si cantitatea de memorie ram oferita pana sa le-o dea in gura cei de la OnePlus, fiindca pe partea de fiabilitate sunt varza (murata si stricata).

super8

super8

Senior Member

• Grup: Validating

View PostCydox, on 10 iulie 2017 - 21:52, said:

Salutare!
De vreo 2 saptamani incerc sa ma decid intre aceste doua telefoane. M-am uitat la o gramada de review-uri pe internet insa fara nici un rezultat. Nu stiu pe care sa-l cumpar (ambele fiind cam la acelasi pret). Telefonul o sa il cumpar strict pentru jocuri/ internet (Youtube, Twitch, Facebook, etc.) , insa cu accentul pe gaming (camera, design-ul telefonului sunt neimportante). Care ar fi mai bun si de ce?
Desi pe hartrie pare ca Asus e putin mai performant, Huawei va avea suport si dupa Android 7.0 Nougat !
Deoarece telefoanele cu procesor HiSilicon Kirin intotdeaununa au fost puse la telefoanele Premium ce au avut un suport software mai bun fata de celelalte telefoane.

159

159

Senior Member

+1 Honor 8

Alternative: OnePlus 3/3T, Huawei P9

View Postfilipxxx, on 11 iulie 2017 - 00:54, said:

Daca vrei strict jocuri, Adreno din Asus e substantial mai bun decat Mali insa in cam toate jocurile procesorul va lucra din greu mai mult decat strict GPU-ul, iar Kirin 950 e mult peste Snapdragon 506 din Asus, in aceeasi liga cu Snapdragon 820. Strict dintre astea doua as lua Huawei pentru ca pare o companie care are o strategie, cateva linii de produse stabile pe care le-au perfectionat in ultimii 3 ani. Lucreaza mult si la partea de optimizare a Androidului pe telefoanele lor nu dar asambleza niste componente si le pun procesorul nou aparut al anului cum fac multi producatori de Android.

La GPU e exact invers, Mali T880 MP4 e mai performant decat Adreno 506, iar la procesoare Snapsdragon 625 e o clasa mai jos in comparatie cu Kirin 950.

filipxxx

filipxxx

Senior Member

Bine boss, am gresit nu e substantial, e doar mai bun. Ia niste GFLOPSi de la fiecare in linkul de mai jos. In rest dupa cum ziceam Kirin 950 e altceva.
http://kyokojap.mywe...net/gpu_gflops/

159

159

Senior Member

Adreno 506 e putin mai slaba https://www.notebook...t.149363.0.html

Un argument era mai bun in loc de apelative gen boss.

Edited by 159, 11 July 2017 - 11:27.

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

Fiabilitatea Asus este un dezastru,iar pe partea de service pe Romania este o gluma nesarata.Vorbesc din experienta personala nu din auzite. Pacat de trecutul lor in care aveau produse foarte bune si o asistenta excelenta,in momentul de fata produsele Asus pe Romania trebuie evitate.

vinciun

vinciun

Guru Member

De ce spui fiabilitatea asus e dezastru? Mama si prietena au asus zenfone 2 laser, eu am laptop asus n56 v, sora are laptop asus si ea. Nici un aparat cu probleme de cand le detinem ( 2-4 ani). Mie din contra imi pare ca aparatele asus sunt construite cu simt de raspundere.

Hider141

Hider141

trolling here since 2008

A uitat sa mentioneze ca pe partea de telefoane si tablete.
La laptopuri stau bine daca nu ai pretentii prea mari de la un portabil, si ofera de multe ori calitate/fiabilitate putin mai buna decat Lenovo in acelasi pret.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate