Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Asus Zenfone 3 (4gb RAM) VS Huawei Honor 8

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Cydox

Cydox

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2017
Salutare!
De vreo 2 saptamani incerc sa ma decid intre aceste doua telefoane. M-am uitat la o gramada de review-uri pe internet insa fara nici un rezultat. Nu stiu pe care sa-l cumpar (ambele fiind cam la acelasi pret). Telefonul o sa il cumpar strict pentru jocuri/ internet (Youtube, Twitch, Facebook, etc.) , insa cu accentul pe gaming (camera, design-ul telefonului sunt neimportante). Care ar fi mai bun si de ce?

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Honor 8 , pare mai frumusel Posted Image

Edited by YourFan, 10 July 2017 - 22:08.


#3
fulgerul46

fulgerul46

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 14.11.2011
Vrei sa alegi strict dintre cele 2 telefoane?

#4
Cydox

Cydox

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2017

View Postfulgerul46, on 10 iulie 2017 - 22:17, said:

Vrei sa alegi strict dintre cele 2 telefoane?

Poti sa imi spui si alt model care crezi ca e mai bun pana in 1700 lei, dar as prefera sa imi spui si o opinie legata de cele 2 telefoane.

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
p10l

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Daca vrei strict jocuri, Adreno din Asus e substantial mai bun decat Mali insa in cam toate jocurile procesorul va lucra din greu mai mult decat strict GPU-ul, iar Kirin 950 e mult peste Snapdragon 506 din Asus, in aceeasi liga cu Snapdragon 820. Strict dintre astea doua as lua Huawei pentru ca pare o companie care are o strategie, cateva linii de produse stabile pe care le-au perfectionat in ultimii 3 ani. Lucreaza mult si la partea de optimizare a Androidului pe telefoanele lor nu dar asambleza niste componente si le pun procesorul nou aparut al anului cum fac multi producatori de Android.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Clar Huawei.
De Asus e numai renumele si cantitatea de memorie ram oferita pana sa le-o dea in gura cei de la OnePlus, fiindca pe partea de fiabilitate sunt varza (murata si stricata).

#8
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostCydox, on 10 iulie 2017 - 21:52, said:

Salutare!
De vreo 2 saptamani incerc sa ma decid intre aceste doua telefoane. M-am uitat la o gramada de review-uri pe internet insa fara nici un rezultat. Nu stiu pe care sa-l cumpar (ambele fiind cam la acelasi pret). Telefonul o sa il cumpar strict pentru jocuri/ internet (Youtube, Twitch, Facebook, etc.) , insa cu accentul pe gaming (camera, design-ul telefonului sunt neimportante). Care ar fi mai bun si de ce?
Desi pe hartrie pare ca Asus e putin mai performant, Huawei va avea suport si dupa Android 7.0 Nougat !
Deoarece telefoanele cu procesor HiSilicon Kirin intotdeaununa au fost puse la telefoanele Premium ce au avut un suport software mai bun fata de celelalte telefoane.

#9
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 Honor 8

Alternative: OnePlus 3/3T, Huawei P9

View Postfilipxxx, on 11 iulie 2017 - 00:54, said:

Daca vrei strict jocuri, Adreno din Asus e substantial mai bun decat Mali insa in cam toate jocurile procesorul va lucra din greu mai mult decat strict GPU-ul, iar Kirin 950 e mult peste Snapdragon 506 din Asus, in aceeasi liga cu Snapdragon 820. Strict dintre astea doua as lua Huawei pentru ca pare o companie care are o strategie, cateva linii de produse stabile pe care le-au perfectionat in ultimii 3 ani. Lucreaza mult si la partea de optimizare a Androidului pe telefoanele lor nu dar asambleza niste componente si le pun procesorul nou aparut al anului cum fac multi producatori de Android.

La GPU e exact invers, Mali T880 MP4 e mai performant decat Adreno 506, iar la procesoare Snapsdragon 625 e o clasa mai jos in comparatie cu Kirin 950.

#10
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Bine boss, am gresit nu e substantial, e doar mai bun. Ia niste GFLOPSi de la fiecare in linkul de mai jos. In rest dupa cum ziceam Kirin 950 e altceva.
http://kyokojap.mywe...net/gpu_gflops/

#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Adreno 506 e putin mai slaba https://www.notebook...t.149363.0.html

Un argument era mai bun in loc de apelative gen boss.

Edited by 159, 11 July 2017 - 11:27.


#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Fiabilitatea Asus este un dezastru,iar pe partea de service pe Romania este o gluma nesarata.Vorbesc din experienta personala nu din auzite. Pacat de trecutul lor in care aveau produse foarte bune si o asistenta excelenta,in momentul de fata produsele Asus pe Romania trebuie evitate.

#13
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
De ce spui fiabilitatea asus e dezastru? Mama si prietena au asus zenfone 2 laser, eu am laptop asus n56 v, sora are laptop asus si ea. Nici un aparat cu probleme de cand le detinem ( 2-4 ani). Mie din contra imi pare ca aparatele asus sunt construite cu simt de raspundere.

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
A uitat sa mentioneze ca pe partea de telefoane si tablete.
La laptopuri stau bine daca nu ai pretentii prea mari de la un portabil, si ofera de multe ori calitate/fiabilitate putin mai buna decat Lenovo in acelasi pret.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate