Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Echipele romanesti in cupele europene (sezonul 2017-2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Prima care intra in lupta este Astra Giurgiu. Adversarul din turul 2 preliminar este echipa azera Zira FK. Mansa tur se va desfasura pe data de 13 iulie, la ora 20:30.
Ce parere aveti despre sansele giurgiuvenilor de a repeta parcursul frumos de anul trecut?

#2
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Aproape 0 (sper sa ma insel). Cu o echipa complet schimbata si cu un nou antrenor, va fi greu. Eu le tin pumnii, dar sper sa nu se bata la retrogradare.

#3
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Sezonul asta suntem extrem de slabi reprezentati in cupele europene, sansele de calificare nu depasesc cota de inghet ! Atat Astra cat si Vitorul lui Hagi prefera sa fenteze fotbalul international, investitii 0, asteptari pe masura...
N-am auzit de Zira, nu e un nume mare, teoretic sanse sunt, sa vedem si practic. Oricum, daca se califica va avea viata grea:

Steaua Roșie Belgrad
Aberdeen
AEK Larnaca
AEK Atena/Panathinaikos
Inter Baku
Sturm Graz
Skenderbeu
Șahtior Saligorsk
St. Johnstone

Poate doar cu ultimile doua sa avem ceva sanse.
Bafta Astra !

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011

View PostSpaghete, on 10 iulie 2017 - 12:42, said:

Sezonul asta suntem extrem de slabi reprezentati in cupele europene, sansele de calificare nu depasesc cota de inghet ! Atat Astra cat si Vitorul lui Hagi prefera sa fenteze fotbalul international, investitii 0, asteptari pe masura...
N-am auzit de Zira, nu e un nume mare, teoretic sanse sunt, sa vedem si practic. Oricum, daca se califica va avea viata grea:

Steaua Roșie Belgrad
Aberdeen
AEK Larnaca
AEK Atena/Panathinaikos
Inter Baku
Sturm Graz
Skenderbeu
Șahtior Saligorsk
St. Johnstone

Poate doar cu ultimile doua sa avem ceva sanse.
Bafta Astra !

Ca ei or fi auzit de Astra :)), doua echipe no-name, care vor juca un fotbal de liceu si cam atata tot. Daca se va califica greu de spus, ambele sunt la fel de slabe.

#5
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Cine transmite meciul?

#6
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016

View Postopen-your-eyes, on 10 iulie 2017 - 18:25, said:

Cine transmite meciul?
Digisport 1.

#7
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
AC Milan ....Craiova Posted Image
Daca nu e gata stadionul din Craiova au luat tzeapa rau ca isi scoteau ceva banuti la meciul asta ...

Edited by superm, 14 July 2017 - 13:38.


#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
CL:


FC Viitorul vs castigatoarea dintre APOEL Nikosia (CYP) / F91 Düdelingen (LUX)
FCSB - Viktoria Plzen, prietenii nostri cei dragi.


EL:

Dinamo Bucuresti - Athletico Bilbao (meci greu rau de tot)
Craiova - Milan
Astra Giurgiu (ROU) saz Zirë (AZE) vs Olexandriya (UKR)

______

Daca Viitorul da peste APOEL (cea ce si cred) va fi un meci foarte greu, FCSB a aratat ca poate invinge Plzen si este singura cu sanse reale impreuna cu Astra.

Edited by business11, 14 July 2017 - 16:02.


#9
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
APOEL nu este o sperietoare , daca FCSB sau Dinamo ar fi intalnit-o ar fi fost un meci clar de 50-50, dar din pacate consider ca desi Viitorul conform a ceea ce a spus toata lumea:  A CASTIGAT PE MERIT, eu cred ca Viitorul este a 3a echipa ca valoare din campionatul nostru. Asadar pleaca ca outsideri cu APOEL dar nu atat de departe incat sa nu aiba nicio sansa. Undeva la 60-40% sanse ptr ciprioti.
Totusi din adversarii cu care putea pica Viitorul a prins a doua echipa, ca valoare, din coada zic. Putea pica cu Olympiakos, Salzburg sau Ludogorets si situatia era mult mai nasoala.

Plzen, pe hartie este o tragere ideala pentru noi. In primul rand FCSB a scos anul trecut cu o echipa mai slaba decat cea de anul asta pe Sparta Praga, care era ca si Plzen anul asta, locul 2 din Cehia. Orice echipe din Cehia am intalnit noi romanii efectiv le-am calcat in picioare de vreo 6-7 ani. Nu cred ca avem un palmares asa bun impotriva unei alte tari. Cred ca incepand cu Dinamo care reusea minunea de la Liberec in 2011, apoi CFR in 2012 care i-a scos tot pe Liberec, apoi in 2014 Petrolul trecea de Plzen cu 5-2 la general (1-1 acasa, 4-1 in deplasare) iar Astra de Slovan Liberec (3-0 acasa 3-2 ptr Astra in deplasare), anul trecut Steaua scotea pe Sparta Praga iar Astra lua 4 puncte celor de la Plzen in grupele de Europa League (1-1 acasa, victorie Astra 2-1 la ei).
Acum, evident astea nu au nicio valoare decat asa ...pe hartie. Dar privind si ce alti adversari erau cred ca tragerea este excelenta desi chiar si asa sansele sunt 50-50. Dar daca picai cu un Ajax sau CSKA Moscova nu vorbeam decat de 30-35% sanse.

Din pacate tragerile bune din Champions League s-au razbunat in Europa League.
Dinamo si CS U au prins fiecare cea mai grea echipa. Singura lor sansa o reprezinta ca echipele astea sa nu fie pregatite fizic si sa fie ne intrate in forma. Lucru ce este destul de probabil (campionatele in Spania si Italia incepand mult mai tarziu, echipele nu vor avea ritm de joc plus ca cel putin Milan sigur vor baga si ceva rezerve cel putin in primul meci).
Dar chiar si asa ambele sunt outsidere clare, cel putin Dinamo poate avea anumite sperante, ei fiind si o echipa peste CS U cat si Atheltic Bilbao nefiind totusi de speriat.
35% sanse pentru Dinamo si vreo 25% pentru CS U.

Astra a prins o tragere normala (tinand cont ca ei sunt cap de serie nu precum CS U sau Dinamo) si am incredere ca vor trece fara foarte mari probleme si de ucrainienii de la Oleksandrya.
Ar fi minunat sa prinda o tragere decenta si in playoff, unde iar vor fi cap de serie si sa ii vedem in grupe! Chiar daca, echipa lor nu este una foarte valoroasa momentan dar m-as bucura pentru ei, ar fi un castig ca pe langa FCSB sa mai avem o echipa care an de an o sa isi mentina statutul de cap de serie.
Lucru care conteaza enorm in Europa, dupa cum vedeti.

Edited by bossake, 14 July 2017 - 19:09.


#10
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
Hagii este ajutat de experienta trecut ului!nu mai este de cativa ani un Amator in calitatea sa de antrenor....in ultimul meci a fost învinsa la un scor minim jucand chiar si in 10 oameni....aceleasi sanse pe care le are fcsb cu plzen le are si viitorul cu apoel....dinamo si craiova ar fi bine sa obtina macar un punct desii eu vad victorii categorice de partea echipelor adverse in amândouă mansele

#11
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Ar fi fost  o atmosfera teribila daca se putea juca meciul cu Milan la Craiova ... nici o problema e bine si la Turnu Severin numai sa fie gata stadionul cat mai repede...
Milan se pregateste de  International Champions Cup 2017 unde joaca cu  nemtii de la Borussia Dortmund si Bayern ...
Lotul/convocatii  cu care au plecat in China cei de la Milan :
Portari : A. Donnarumma, G. Donnarumma, Storari...
Fundasi : Abate, Antonelli ,Conti(?) De Sciglio, Gabbia, Gomez, Paletta, Musacchio, Ricardo Rodriguez, Zapata ...
Mijlocasi : Bonaventura, Calhanoglu, Kessie, Jose Mauri, Montolivo, Zanellato , Sosa (?)
Atacanti : Bacca, Borini, Crociata, Cutrone, Niang, Silva(?)
Ieri(14.07.2017) a fost anuntat transferul lui Leonardo Bonucci de la Juventus ! care se alatura noilor veniti : André Silva (Porto), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen), Andrea Conti (Atalanta) , Mateo Musacchio (Villarreal)
Pe 9 August , Milan joaca un amical si cu Real Betis , partida ce se desfasoara  la Catania...
Pe 3 August cand se joaca returul  la Milano o sa fie prima ,,aparitie,, oficiala a echipe in fata suporterilor pe San Siro.(meciul este  transmis la italieni de Canale 5...).Cu Dortmund joaca pe 18 iar cu Bayern pe 22 iar peste cinci zile joaca meciul cu Craiova ...
Milan a jucat un amical pe 11.07.2017 cu Lugano  , scor 4 - 0 (au inscris : Patrick Cutrone,Giovanni Crociata,Jose Sosa,Gustavo Gomez...).

Edited by adisluc, 15 July 2017 - 16:33.


#12
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Mai joaca Montolivo la Milan?

#13
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Athletic Bilbao urmeaza un stagiu de pregatire in Elvetia ...la aceasta ora 21.25 joaca un meci amical cu elvetienii de la Sion (locul IV in Elvetia...) in min. 66 Bilbao conduce cu 2  0 ...
A mai jucat un amical   Miercuri cu cei de la Basel , amical castigat cu 3 - 2 de spanioli ...  mai apar programate doua partide : 17-07-2017 cu Fenerbahce  si pe 21 cu belgienii de la Club Brugge ...

#14
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
bilbao este un nume mare in fotbalul spaniol...vin dintr un campionat puternic....problema este alta....Dinamo poate smulge un punct pe teren propriu....greu va fi pe terenul lor....la un 0-0 pe teren propriu si cu 1-1 in deplasare......parca suna a speranța....cluj a batut pe roma pe manchester....steaua pe chelsea....nu trebuie exclus nimic ....nici un rezultat nu e batut in cuie inainte de a fi jucata partida....poate ii prinzi cu un rosu încasat....Variante sunt....

#15
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Eu sunt de parere ca FCSB e singura echipa cu ceva sanse. Restul, au adversari prea grei.

#16
kpi-deutch

kpi-deutch

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.07.2017
dupa o analiza serioasa,tinand cont ca se joaca cate o dubla mansa pt calificare,doar craiova este un outsider garantat!nu cred ca cineva poate prezice rezultat ul real,dintre dinamo si bilbao!bilbao a fost scoasa din primavara europeana la scorul general de 4-3 de apoel nicosia!adversara viitorului Din acest an în tur ul 3 cl!fotbalul este imprevizibil!Pilzen o poate scoate lejer din schema pe fcsb iar viitorul poate trece de apoel!daca intram cu 3 echipe in grupele europa league putem spune ca este o performanta!Raport investitie rezultate este foarte bine!daca bilbao are un lot de 100 de milioane de euro si joaca un tur in plus fata de Dinamo care e schema?

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
ca sanse reale

Steaua este cea mai bine pozitionata, urmata dupa parerea mea de Astra, Viitorul, Dinamo si Craiova.

Este clar ca Milan-ul va juca un fotbal amator impotriva craioveniilor si in retur vor juca cu siguranta cu echipa B daca rezultate in tur este avantajos lor (ceea ce si cred, din pacate pentru Craiova).
Dinamo are un meci foarte greu, Bilbao este un nume mare in fotbalul european, venind dintr-un campionat extrem de puternic. Dinamo este la multe mii de km distanta de Bilbao care sincer nu cred ca va avea mari probleme cu Dinamo.
Viitorul cu Nicosia este greu, chiar daca Viitorul a castigat campionatul, Nicosia este o echipa care an de an are experienta europeana si face minuni din cand in cand, pentru Viitorul este ceva cu totul nou.
Astra are un adversar slab, dar si ea este slaba, astfel ca meciul va fi mai mult de noroc.
Steaua are sanse bune, Plzen chiar daca poate pune probleme, este sub Steaua ca nivel fotbalistic, aici vad sanse reale de calificare.

Sa speram cat mai multe echipe in europene.

#18
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Steaua e marti, de la 20:30, la Pro TV. Cine transmite Viitorul? Sper ca nu Dolce...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate