Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Hitachi 24HXC05 defect placă bază

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ramuser

ramuser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.05.2012
Bună ziua,am un tv.hitacki cu placa de bază defectă,am cumpărat alta de pe internet modelul este același 17MB 82 S doar că era de pe un akai de 32inch,am înlocuito și are imaginea răsturnată și distorsionate culorile și făra definiție,știe cineva care ar fi cauza și ce ar fi de făcut,poate fi din soft și dacă da cum să-l schimb?

Attached Files



#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,556
  • Înscris: 08.03.2017
Cauta la cei care se ocupa de reparatii monitoare/tv , trebuie schimbat firmware-ul .
Am trecut pe langa asa ceva cu un monitor LG dar pana la urma am gasit originalul si nu a mai necesitat soft nou . Am gasit pe hlxstore , numai aici dar trebuie sa platesti transport, in cazul meu a costat cat placa dar sunt multumit ca merge brici .

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Daca-i identica 100% cu cea veche e de ajuns sa schimbi memoria flash de pe placa defecta pe cea "noua". Merge si cu dump daca gasesti de la un tv cu exact acelasi display ca al tau ( copiat dintr-un tv functional sau defect ).

#4
ramuser

ramuser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.05.2012
Este același model cel descris mai sus,dar nu știu dacă sânt identice 100%vizual par o să încerc cu memoria de pe cea veche și o să revin,mulțumesc de răspunsuri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate