Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intrebare livrare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Vegas123

Vegas123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 13.12.2014
Daca am facut o comanda cu livrare prin posta romana, coletul mi-l aduce postasul acasa sau trebuie sa il ridic eu?
http://imgur.com/a/8Gxj5

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Îl ridici de la poștă.

Ce-ți cumperi, nutrețuri pentru mușchi?

#3
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Isi face probleme ca daca este cu ridicare de la posta nu poate sa il care ... pana nu pune un pic de fibra :P

#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
Daca are mai putin de 500 de grame este posibil sa ti-l aduca postasul. Nu cred ca este o regula, nu te baza pe asta.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
poate si-a comandat un sac de box, ce aveti cu el..

#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Te duci la posta dupa ce-ti aduce postasul acasa un aviz sau daca trec cateva zile si nu primesti nimic.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Prin serviciu Posta Romana coletul vine la oficiul postal (trebuie buletin cu adresa, nume s.a.al destinatarului in original)
Prin serviciul Prioripost vine curierul acasa(serviciul de curierat rapid al Postei romane)

#8
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016

 ldpe, on 07 iulie 2017 - 12:33, said:

Prin serviciu Posta Romana coletul vine la oficiul postal (trebuie buletin cu adresa, nume s.a.al destinatarului in original)
Prin serviciul Prioripost vine curierul acasa(serviciul de curierat rapid al Postei romane)
Aici nu e vorba de Prioripost ci colet normal, trebuie mers la posta dupa el. Eu cand comand ceva aleg transportul doar prin curier(daca se poate), cu drumul pana la posta, nervi, stat pe la cozi, tot cam acolo ajung cu costul plus ca prefer comoditatea, mi-l aduce curierul pana-n fata usii.

#9
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014
pentru 10 lei, trebuia sa alegi curier..., asa tre sa astepti avizul de la postas, mergi la posta, stai la coada, etc, nu mai vorbesc de durata expeditiei..

#10
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017

 Bombalurina, on 07 iulie 2017 - 12:42, said:

Aici nu e vorba de Prioripost ci colet normal.
Faceam si eu reclama la pttr ca si asa rar e folosita Posted Image  .
I-am explicat despre serviciile oferite pentru a nu face confuzie .
Sa vezi cand ii da retipisa si ii spune sec "completati" si vezi o gramada de rubrici , incepi si intrebi "ce" si ea cu o moaca acra incepe ...dar altfel merge repede dupa ce ajungi la ghiseu , pana acolo macar sa te tina bateria la telefon .

#11
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 fqx, on 07 iulie 2017 - 13:05, said:

pentru 10 lei, trebuia sa alegi curier..., asa tre sa astepti avizul de la postas, mergi la posta, stai la coada, etc, nu mai vorbesc de durata expeditiei..
În rural mai tot timpul e goală poșta, nu am prins cozi niciodată. În oraș cred că e îmbulzeală. Eu prefer să ridic de la poștă. De altfel mă și sună poștașul când am colet de ridicat.

#12
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
după 3 zile lucrătoare de la 'depunere' treci pe la poştă cu buletinul şi ridici coletul. dacă nu, a doua zi. după ora 10
probabil ve găsi în căsuţa poştală şi mandatul

Edited by sarac.lipit, 07 July 2017 - 14:28.


#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Vegas123, on 07 iulie 2017 - 12:22, said:

Daca am facut o comanda cu livrare prin posta romana, coletul mi-l aduce postasul acasa sau trebuie sa il ridic eu?
http://imgur.com/a/8Gxj5

Nu ti-l aduce personal decat daca e de mici dimensiuni si ai o relatie personala cu postasul (l-ai omenit pe postas cel putin o data). Altfel nu cara .. au multe de carat si merg pe jos.. ca Badea Cartzan la Roma.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate