Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

loc de munca la ROMSTAL

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
SALUT , NU STIU DACA AICI E LOCUL TEMEI DAR AM RUGAMINTEA DACA CINEVA DE AICI LUCREAZA SAU ARE PE CINEVA ANGAJAT LA ROMSTAL , sa dea citeva pareri despre acest lucru , anume , mediu de lucru , comportament al directorilor cu angajatii , si de ce nu salarii....am aplicat pentru un post de inginer vanzari la ROMSTAL , am deja acum un loc de munca zic eu destul de ok , dar as vrea sa stiu ce se intinpla in cadrul firmei ROMSTAL , DACA merita SA FAC ACEST PAS .  program de lucru , salarii si alte benefii ca angajat , rugamintea este sa-si dea  cu parerea cei care stiu concret despre acest lucru astfel incit sa fim ajutati real cei interesati.multumesc pentru pareri si ajutor!!!!

#2
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Pai tu intai aplici si pe urma vrei sa afli daca merita?

#3
carbaSTAN

carbaSTAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 28.06.2017
inginer vanzari?

va trebui sa mergi la patroni nespalati sa promovezi produsele firmei, care produse pot fi luate la 75% din pret de la alte societati.

esti in stare sa vinzi la patronii nespalati produse mai scumpe decat cele vandute de concurenta?

eu nu am fost in stare, desi voiau sa ma angajeze pe acest post si minimizau chestia de notorietate ca produsele lor sunt mai scumpe decat la dedeman, praktiker, etc..

imi ofereau 2000 lei net si bonuri de masa.

le-am zis pas.

Edited by carbaSTAN, 07 July 2017 - 12:12.


#4
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 cosmin72, on 07 iulie 2017 - 11:06, said:

...am aplicat pentru un post de inginer vanzari la ROMSTAL ,
...postul acela mai mult ca sigur este consilier vanzari sau manipulator marfa cu acte in regula....la inceput bagandu-ti vrajeala ca "n-ai experinta ca inginer" Posted Image))) . Cum naiba sa existe post de inginer vanzari? Posted Image))) .... inginer pentru ce?.... pentru o centrala, un boiler, o ghiuveta sau o cada vandutaaaa? NUMAI dupa cum suna postul si pentru faptul ca te-au chemat fara sa ai relatii iti dai seama cat este de serioasa firma.... au nevoie de un vanzator si ca sa para firma serioasa au bagat cu vrajeala "inginer vanzari" Posted Image)))..... la ce preturi au si nefacandu-ti targhetul de vanzari ai sanse foarte mari ca din "inginer vanzari" sa ajungi si manipulator marfa ... ca sa capeti experienta.\
Sfatul meu.... nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard. O firma serioasa...nu baga denumiri pompoase in postul liber.... spune clar... vrem agent vanzari, consilier vanzari.... nu inginer vanzari.... sau cum am mai vazut o alta magarie de a lor..... cauta un gestionar si cer economist cu studii superioare daca se poate platit cu minimu pe economie. Ce ar insemna ca o firma sa caute taietor de lemne sau sapator in curte pentru pus copaci ..... si sa treaca in anuntul de angajare cautam inginer pomicol

Edited by bogdan181180, 07 July 2017 - 12:40.


#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 carbaSTAN, on 07 iulie 2017 - 12:10, said:

imi ofereau 2000 lei net si bonuri de masa.

le-am zis pas.
Multi romani primesc doar minimu' pe economie.

#6
carbaSTAN

carbaSTAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 28.06.2017
multi romani au coatele mijto, pe langa ale mele care sunt tocite de la cate banci am intalnit prin facultate, stii, numai zic, ...

#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 bogdan181180, on 07 iulie 2017 - 12:29, said:

Cum naiba sa existe post de inginer vanzari? Posted Image))) .... inginer pentru ce?.... pentru o centrala, un boiler, o ghiuveta sau o cada vandutaaaa?

Acum toate posturile suna pompos. Un vanzator de bilete e un agent ticketing, maturatorul de strada e operator de salubritate, etc.

Edited by Ion_de_la_Raion, 07 July 2017 - 15:33.


#8
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 Ion_de_la_Raion, on 07 iulie 2017 - 15:33, said:

maturatorul de strada e operator de salubritate
...bine ca nu se numeste inginer salubrizare :))))

#9
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 bogdan181180, on 07 iulie 2017 - 12:29, said:

...postul acela mai mult ca sigur este consilier vanzari sau manipulator marfa cu acte in regula....la inceput bagandu-ti vrajeala ca "n-ai experinta ca inginer" Posted Image))) . Cum naiba sa existe post de inginer vanzari? Posted Image))) .... inginer pentru ce?............
Daca nu cunosti mecanismul , lasa comentariile ironice si de doi bani .
Da , exista nevoie de inginer la vinzari si nu voi explica aici pt ce , ca n-ai intelege . N-ai intelege ca instalatiile sint ceva mai mult decit niste cirpeli facute de Dorei .
Ai vazut acte unde scrie " instalator autorizat " apoi stampila - ing diplomat Stan Papusa ??? Cind vei vedea vei intelege .
@ Cosmin / In ce domeniu activezi acum ?

#10
Krax74

Krax74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.07.2017
Informaţii despre satanism spiritual,influentarea comportamentului,psihotronică şi controlul minţii,vrăjitorie/magie/puterile minţii/magie sexuală/magie de dragoste, Noua Ordine Mondială şi altele.
Intră pe siteurile www.seruah.com, www.bucurialuisatan.com, www.crestinismulexpus.blogspot.com
Eliberează-te, împuterniceşte-te şi gândeste liber.
*Magia şi vrăjitoria sunt toate puteri ale minţii şi ale sufletului, orice lucru are o explicaţie ştiinţifică. Spre exemplu clar-vederea, capacităţi extrasenzoriale peste cele medii, capacitatea de a implanta gânduri, telechinezia, biochinezia, pirochinezia etc, sunt toate puteri ale minţii şi ale sufletului. Totul are o explicaţie ştiinţifică.

#11
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007

 carbaSTAN, on 07 iulie 2017 - 12:10, said:

inginer vanzari?


eu nu am fost in stare, desi voiau sa ma angajeze pe acest post si minimizau chestia de notorietate ca produsele lor sunt mai scumpe decat la dedeman, praktiker, etc..

imi ofereau 2000 lei net si bonuri de masa.

le-am zis pas.

2000 de lei net, chiar daca nu vinzi nimic ?Posted Image

Au fost generosi, chiar foarte ! Bine ca nu ti-au zis: masina ta, motorina ta, si salariul p*** ! Daca vinzi iti iei banii, daca nu...ghinion !

Inginer vanzari ?! Ce e aia ?

Cum poti asocia cuvantul INGINER cu Vanzari ?!

Cine plm ... ce dobitoc de patronas mioritic a inventat termenul asta ?! Sau s-a gandit sa asocieze aceste 2 cuvinte?
Blasfemie!

PS: Da stiu, ca termenul exista si in engleza. Dar daca aia sunt plecati, trebuie sa fim si noi ??

Edited by M4V3RiCk_, 16 July 2017 - 12:22.


#12
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
E italian patronul la Romstal, nu e mioritic.

Am avut o experienta directa cu ei acum 13 ani, pe vremea aceea la final de luna fiecare angajat care avea telefon mobil de firma trebuia sa incercuiasca pe factura toate telefoanele date in interes de serviciu si sa scrie pentru ce client/coleg etc. Pentru restul se retineau bani din salariu. Am colaborat cu ei pe un proiect, am livrat raportul, facut asa cum agreasem, urmatorul lucru a venit patronul la seful meu a urlat 20 min si n-a platit nimic niciodata. Aia a fost singura mea experienta profesionala cu ei. Altfel cand nu erau prea multe optiuni de DIY cumparam de la ei, apoi am renuntat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate