Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Young Sheldon (2017– )

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,887
  • Înscris: 25.12.2016
In toamna, CBS va lansa spin-off/prequel la The Big Bang Theory, cu excentricul Sheldon Cooper la varsta copilariei. Iain Armitage va avea rolul principal, iar Jim Parsons va fi narator. Mie nu mi se pare prea inspirata alegerea pustiului, trailerul ne arata un mic Sheldon cam molau, exprimandu-si totusi punctele de vedere intr-un mod franc, fara sa-i pese de regulile si cutumele societatii. Ramane de vazut daca acest serial va adapta nazbatiile copilariei pe care le aminteste Sheldon in The Big Bang Theory sau va merge pe modelul telenovela - caz in care va fi un esec rapid.

http://www.imdb.com/title/tt6226232

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KhxKEg-IBBo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
scarbavnicul_madular

scarbavnicul_madular

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2016
Din trailer pare boschetareala maxima, daca prinde un sezon e bine Posted Image

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Little BAZINGA!

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
Nu vad nimic in comun intre baietelul ala si Sheldon.

#5
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,887
  • Înscris: 25.12.2016
Da, cred ca o sa fie o problema, pentru ca majoritatea ne asteptam sa vedem un Sheldon in miniatura, cu aceleasi tabieturi, ticuri, fobii, samd... adaptate varstei.

#6
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Pare telenovela din trailer, sigur moare repede

#7
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
Am vazut primul episod:
- E mai mult drama-comedie, se pune accent mult pe partea nostalgica si dificultatea in familie. Glume slabute.
- Sheldon e prezentat ca un baiat simpatic si n-ai cum sa nu il placi.
- Vocea lui Sheldon "adult" e de umplutura si nu se potriveste cu tonul serialului. Fata de materialul sursa, atmosfera e prea diferita. S-au folosit de Sheldon ca de un brand.

Cel mai trist mi se pare ca daca era serial independent si fara nicio legatura cu Big Bang Theory, n-ar fi fost rau.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,564
  • Înscris: 15.06.2004
Nici nu stiam ca a aparut, dar am citit ceva despre o prelungire a sa....

#9
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Lool, ce asteptam io episodu urmator. Azi am vazut ca apare tocmai in noiembrie.
Ce decizie tampita sa dea pilotul si abia la o luna sa inceapa serialul. Pai uita lumea pana atunci.

---
Despre pilot. Chiar mi-a placut. Are atmosfera faina, e interpretat bine...
Nu eram mare fan Big Bang Theory, dar asta daca o tine ca in pilot o sa fie pe gustul meu.

Edited by Genjurooo, 08 October 2017 - 21:36.


#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,564
  • Înscris: 15.06.2004
M-am uitat si eu, nu are nicio treaba cu Big Bang decat ca idee.
E realizat compelt diferit, inclusiv ca modalitate de filmare, regie etc.

Mi s-a parut o porcarie.

Si nu sunt singurul. Deja sunt critici numeroase pe la americani - chiar care lucreaza in domeniu si nu inteleg de ce a fost prelungit.

#11
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,887
  • Înscris: 25.12.2016
Nu e chiar porcarie, dar nu e ceea ce astepta majoritatea de la acest serial... de aici si reactiile un pic exagerate. Pustiul care-l joaca pe tanarul Sheldon nu mi se pare cea mai potrivita alegere, eu as fi vazut in acest rol un copil slabanog, mai intepat, dand replici taioase, traind in lumea lui, printre experimente, trecand prin situatii ciudate in raport cu incuiatii din jurul lui, etc. Micul Sheldon pe care l-am vazut in episodul pilot, este un copil aproape normal, desi se presupune ca abia spre 30 de ani incepe, cu ajutorul prietenilor, sa mai inteleaga cate ceva din modul in care functioneaza societatea actuala.

#12
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
vise, un copil la 9 ani e inca inocent si poate obraznic, chiar si unul geniu. degeaba il vreti tot pe sheldon, la 9 ani e alt om. e o versiune soft a unui personaj, probabil tinteste un public mai larg dar nu cred ca va avea prea mult succes.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,564
  • Înscris: 15.06.2004
Nu stiu ce tinteste dar e slab rau.
Clar prin modul in care e facut ( mod de filmare, scenariu, regie ) nu se vrea a fi ca Teoria Big Bang - se vrea altceva, dar in final nu vad ce vrea. De comedie, au fost doar 2 scene care m-au facut sa zambesc, in rest totul a fost sub mediocru. Inclusiv Actorii.

#14
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Big Bang Theory e slab rau. Ffs BBT e un sitcom de rahat cu cateva replici haioase la 5-10 episoade de glume rasuflate. Mai i-a casatorit si pe toti ca sa fie si mai fortat si stupid.
Astalalt in schimb pare un serial adevarat. Ceva care are suflet.

Mod de filmare, scenariu, regie? Nu e nimic in neregula cu ele. Well in afara de faptul ca nu-i big bang theory.

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,564
  • Înscris: 15.06.2004
Pai asta explic - sunt practic genuri diferite din start.

Cui ii place Big Bang nu-i va placea in veci Young Sheldon, mai ales ca fiind desprins din Big Bang lumea se asteapta la acelasi gen de comedia.
Si se pare - cazul de fata - si invers.

Mie imi palce Big Bang, nu-mi pare deloc slab - oricum deja e la al 11-lea sezon si daca era slab nu ajungea la sezonul 11, iar Kaley Cuoco nu era pe locul 2 ca cea mai bine platita actrita americana anul asta cu 26 de milioane de dolari.. Dar evident nu imi place Young Sheldon. Chiar si prim prisma faptului ca e altfel.

Serialul se da peste o luna ptr ca s-a asteptat sa se vada ce audienta va avea pilotul inainte de a comanda si restul serialului.
Oricum nu ma astept la un sezon 2 decat poate printr-un miracol sau o schimbare de macaz ( stil ) a serialului.

Nu de alta dar a avut audienta mare, mai mult ptr ca fanii Big Bang au stat sa-l vada. Dupa care... au urmat critici peste critici.

#16
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Si telenovelele erau populare si acum propaganda aia turcista. Erau/sunt bune? Neh.
Iar Big Bang Theory e si mai varza. Lumea se mai uita la el pt. personalitatea lu Sheldon (care si asta a fost distrusa in ultimile sezoane).
Inteleg ca va asteptati la un sitcom similar si de altfel consider josnic ca se folosesc de popularitatea lu Sheldon pt. a promova alt serial.

Ceea ce m-a determinat sa raspund este critica impotriva modului de filmare, scenariului si regiei pt. ca da impresia ca ar fi slabe. Nicidecum. Sunt de calitate.

#17
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.03.2014
Am vizionat si eu episodul pilot si a fost OK. Depinde acum ce asteptari are fiecare.

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,564
  • Înscris: 15.06.2004

 Genjurooo, on 11 octombrie 2017 - 18:53, said:

Ceea ce m-a determinat sa raspund este critica impotriva modului de filmare, scenariului si regiei pt. ca da impresia ca ar fi slabe. Nicidecum. Sunt de calitate.

Care critica ? Doar am zis ca sunt diferite fata de Big Bang, serialul din care se vrea a fi desprins.

 eiffel, on 09 octombrie 2017 - 09:44, said:

M-am uitat si eu, nu are nicio treaba cu Big Bang decat ca idee.
E realizat compelt diferit, inclusiv ca modalitate de filmare, regie etc.

 eiffel, on 09 octombrie 2017 - 11:38, said:

Clar prin modul in care e facut ( mod de filmare, scenariu, regie ) nu se vrea a fi ca Teoria Big Bang - se vrea altceva,

Problema e mai curand la scenariu - nu e suficient de haios ptr un sitcom desprins dintr-unul care a avut succes tocmai din cauza umorului..
Iar actorii sunt cam slabi.

Edited by eiffel, 12 October 2017 - 09:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate