Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Arhive Personal CPL Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Minimas

Minimas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2017
Buna seara,
Am si eu o mica intrebare ,daca ma puteti ajuta...
Mama mea locuieste in Cluj-N(Nascuta si crescuta la Brasov),iar acum isi pregateste dosarul de pensie.
Problema este ca nu are anii munciti(14,2 ani,ci numai 11,6) ,pentru ca a plecat din Ro in 1980,iar la plecare i-a fost retras buletinul,cartea de munca si alte drepturi(in schimbul pasaportului).A revenit in 2004 cand a mai muncit aici in RO.
Problema este ca dansa a muncit inainte de 1980 in 2 locuri,unul a fost la Brasov(fabrica CPL),si la Tricotaje Somesul Cluj.
De la Tricotaje Somesul am reusit sa depunem cerere pentru eliberarea unei adeverinte de vechime,de la firma ce organizeaza Arhivele societatii Somesul.
Acuma nu reusesc sa contactez telefonic  Casa Judeteana de Pensii din Brasov,noi locuind in Cluj-N,pentru a putea acoperi anii lipsa din limita minima.
Sincer nu m-as deplasa pana la Brasov,de groaza sa nu reusesc sa rezolv nimic,de aceea caut sa ii contactez telefonic.
Daca cunoaste cineva o modalitate de a contacta Casa de Pensii,sau macar daca se cunoaste unde au arhivate acele dosare cu personalul CPL.
Va multumesc anticipat.

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://www.casadepe...-de-contact.php

Acum e inchis!Posted Image

Edited by arab, 06 July 2017 - 15:46.


#3
Minimas

Minimas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2017

 arab, on 06 iulie 2017 - 15:46, said:

Crede-ma ca am incercat toata ziua la numerele astea de telefon,si ba e ocupat(90% din cazuri) ba nu raspunde nimeni...
Mulltumesc oricum:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate