Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sagemcom 5655 AC RF

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#361
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016

View PostIaro, on 21 februarie 2019 - 21:06, said:

ai luat si tu "teapa" de la telekom? eu sunt patit cu ei si am renuntat la servicii in termen de 20 de zile.

trebuie sa ai placa de retea care suporta 1 gb, procesor i5 sau i 7, memorie multa pe sistem si hard disk ssd, si nu in ultimul rand cand executi testele sa ai antivirusul oprit si sa nu detiii programe care lucreaza cu cookie-uri, fiindca acestea iti blocheaza mare parte din operatiunile pe care le efectuezi pe internet.

maximul obtinut de mine pe desktop a fost de 550-600 mbps viteza de descarcare si asta la un abonament de 1000 mbps.
Placa de retea de 1gb si ssd ca sa ajungi la 1giga viteza de net punct.

#362
Sergiu-K

Sergiu-K

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.03.2014

View PostIaro, on 21 februarie 2019 - 21:06, said:

ai luat si tu "teapa" de la telekom? eu sunt patit cu ei si am renuntat la servicii in termen de 20 de zile.

trebuie sa ai placa de retea care suporta 1 gb, procesor i5 sau i 7, memorie multa pe sistem si hard disk ssd, si nu in ultimul rand cand executi testele sa ai antivirusul oprit si sa nu detiii programe care lucreaza cu cookie-uri, fiindca acestea iti blocheaza mare parte din operatiunile pe care le efectuezi pe internet.

maximul obtinut de mine pe desktop a fost de 550-600 mbps viteza de descarcare si asta la un abonament de 1000 mbps.
In zona alor mei nu am alta posibilitate, la mine am rds, n-am treaba. Indeplinesc toate cerintele, in afara de placa de retea. Doar upc mai este, am avut inainte, plateam tot atat, aveam coaxial, aceleasi viteze, canale mai putine la  tv, in fine. Am sunat si o sa vina, ca vad ca dupa o saptamana de la instalare mi-a si venit factura :)).

#363
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,176
  • Înscris: 15.07.2005
eu am acest modem de fibra..si merge impecabil prind 991 viteza pe cablu.. cu iptv-ul deschis pe un canal HD!
nu s-a blocat deloc si nu a dat rateuri dar nu-l folosesc deloc pe wifi pe care l-am inchis....eu mai am inca un router asus care este pus dupa. si care este baza pe wi-fi....

#364
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007

View Postdjmaxx, on 23 februarie 2019 - 19:50, said:

eu am acest modem de fibra..si merge impecabil prind 991 viteza pe cablu.. cu iptv-ul deschis pe un canal HD!
nu s-a blocat deloc si nu a dat rateuri dar nu-l folosesc deloc pe wifi pe care l-am inchis....eu mai am inca un router asus care este pus dupa. si care este baza pe wi-fi....

Care este motivul pentru care ai pus un router dupa pt wifi?

#365
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,176
  • Înscris: 15.07.2005

View Postmercur68, on 23 februarie 2019 - 22:24, said:


Care este motivul pentru care ai pus un router dupa pt wifi?

am un router asus dupa pe care il folosesc ca media server..(am 2 hdd conectate la usb/filme muzica..) asa ca nu avea rost sa folosesc 2 retele wi-fi.
in sagecom am doar cele 2 stb-uri iptv atat

#366
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Probabil o viteză sporită pe WiFi furnizată de router-ul propriu, raportat la ceea ce furnizează SagemCom-ul…

#367
caspicul

caspicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.08.2004
Unde pot vedea versiunea de software/firmware din interfata web? Multumesc!

#368
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ai cautat si nu ai gasit, sau intrebi in perspectivă?

#369
caspicul

caspicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.08.2004
Nu gaseam. Dar dupa o privire mai atenta... SG3G10000355.

Stie cineva de ce nu administreaza corect rezervarile de ip-uri pe mac? Sau de ce nu forwardeaza porturi?

Multumesc.

Edited by caspicul, 14 March 2019 - 09:25.


#370
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pune niste screenshot-uri. Eu tot versiunea asta aveam si port forward functiona ok.

Ai putea sa faci un factory reset (din gui sau cu scobitoarea) si sa reincerci.

Edited by MembruAnonim, 14 March 2019 - 09:50.


#371
caspicul

caspicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.08.2004
Am facut si factory reset, se comporta foarte ciudat, e folosit intr-un spatiu de lucru, birouri, are si un server in spate si imi da mari batai de cap cu rezervarile si porturile forwardate. Cred ca pana la urma cea mai buna solutie este sa-l trec in Bridge daca e posibil si sa pun dupa el un router mai capabil.

Versiunea de software este ultima?

#372
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e ultima si nici nu se poate pune in bridge. Fa ticket pentru level 2 si cere un update. Daca tot nu se rezolva, cere să ți-l schimbe cu Huawei, însă o sa pierzi AC-ul.

Edited by MembruAnonim, 14 March 2019 - 10:58.


#373
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postaddelin, on 14 martie 2019 - 10:57, said:

Nu e ultima si nici nu se poate pune in bridge. Fa ticket pentru level 2 si cere un update.

Există versiune mai noua de SG3G10000355?

Cum se face ticket?

#374
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 19.11.2017
nu,nu este, nu trebuie sa faci ticket pentru actualizare,se face automat.

#375
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Am prins 560 Mb/s download pe Wi-Fi pe un ProBook 4540s cu Wi-Fi AC. Deci merge super ok routerul. Nu am probleme de stabilitate pana acum

#376
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
acelasi router, la test de viteza 200down, 200upload in aplicatia speedtest.net pe in windows, internet M,.internet L aveam adsl maxim 10mb/0,85
problema e ca la ine daca sunt pe un server de joc la un moment dat cade conexiunea si daca ma uit la info server imediat vad ca decat la mine s-a pierdut conexiunea, ceilati playeri sunt acolo mai putin unu (eu)
cred trebuie un update de firmware

Edited by miha90, 29 April 2019 - 14:07.


#377
kikosro

kikosro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.11.2014
La sagemcom daca ii dai un reset cu scobitoarea si daca are vreun  update disponibil si-l face singur . Dupa cateva minute dupa ce sa stabilizat daca are update disponibil incepe sa palpaie rosu ledul de power si pe urma isi face cateva restarturi :)

Edited by kikosro, 03 May 2019 - 22:14.


#378
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postcaspicul, on 14 martie 2019 - 10:08, said:

Am facut si factory reset, se comporta foarte ciudat, e folosit intr-un spatiu de lucru, birouri, are si un server in spate si imi da mari batai de cap cu rezervarile si porturile forwardate. Cred ca pana la urma cea mai buna solutie este sa-l trec in Bridge daca e posibil si sa pun dupa el un router mai capabil.

Versiunea de software este ultima?
Și eu am exact aceeași problemă, tot așa folosit. Are mari probleme cu un nr mic de dispozitive (6 pc-uri și un printer de rețea). La fel și la mine când îl apucă ignoră rezervările de IP și alocă anapoda.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate