Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Cum se traduce "Intai prieteni si pe urma ..." ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 mlegs, on 05 iulie 2017 - 03:56, said:

Ba intr-un fel imi da sperante pentru ca a spune "nu pot iesi in weekend ca fac altceva" e ca si cum m-ai invita sa mai incerc si weekendul urmator sa te scot in oras.
Iar eu i-am spus demult ca prefer sa fie deschisa si sincera si nu ma supar indiferent ce imi spune.

Raman la parerea ca isi bate joc si ma lasa sa interpretez eu mesajele ei.
Iar ea profita de faptul ca e femeie si isi permite sa se joace cu mintea mea, sa imi faca tot felul de teste, imi arunca mesaje cu dublu inteles, etc.

Ar fi trebuit sa spuna : "BA BAIETE NU VREAU SA IMI PIERD TIMPUL CU UN IDIOT CA TINE" si era totul mai clar

Cu fiecare incercare de a imi face o prietena, simt cum imi pierd toata rabdarea si respectul pentru femei

In Romania, barbatii nu prea stiu sa accepte sau sa inteleaga un refuz, au tendinta sa reactioneze agresiv. De aceea multe femei se feresc sa fie prea directe.
Crede-ma si incearca sa intelegi, pentru binele tau si pentru capacitatea ta de a relationa pe viitor cu femeile si cu oricine, la urma urmelor, ca "nu pot sa ies cu tine ca fac altceva" nu are nici un dublu inteles. Iti traduc eu, te rog incearca sa intelegi si nu te mai minti singur: "am intotdeauna ceva mai important si mai placut de facut decat sa ma vad cu tine". Ce vrei mai clar de atat?

Se vede supararea ta in ce fel de raspuns ai cere. De ce sa te injure, de ce sa te jigneasca? Daca te simti idiot pentru ca ai atarnat atat vreme de o speranta artificial creata, poate ar fi cazu sa faci ceva pozitiv in legatura cu asta.

Edited by MembruAnonim, 05 July 2017 - 11:49.


#38
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 mlegs, on 05 iulie 2017 - 03:56, said:

Ba intr-un fel imi da sperante pentru ca a spune "nu pot iesi in weekend ca fac altceva" e ca si cum m-ai invita sa mai incerc si weekendul urmator sa te scot in oras.
Iar eu i-am spus demult ca prefer sa fie deschisa si sincera si nu ma supar indiferent ce imi spune.

Raman la parerea ca isi bate joc si ma lasa sa interpretez eu mesajele ei.
Iar ea profita de faptul ca e femeie si isi permite sa se joace cu mintea mea, sa imi faca tot felul de teste, imi arunca mesaje cu dublu inteles, etc.

Ar fi trebuit sa spuna : "BA BAIETE NU VREAU SA IMI PIERD TIMPUL CU UN IDIOT CA TINE" si era totul mai clar

Cu fiecare incercare de a imi face o prietena, simt cum imi pierd toata rabdarea si respectul pentru femei
Atunci cauta si tu femei care merita respectul tau, genul care iti spun IDIOT SI BOU in fata, imediat ce nu le convine ceva. Asta care te-a lasat sa-ti dai seama singur, clar nu este pentru tine.

Ps: oricine nu vine la o intalnire, barbat sau femeie si nu are pe moarte: mama, tata, fratele, pisica, nu a facut accident de masina si nu ii arde casa. NU TE PLACE !

Edited by Cr1spy, 05 July 2017 - 13:07.


#39
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 Cr1spy, on 05 iulie 2017 - 12:57, said:

Atunci cauta si tu femei care merita respectul tau, genul care iti spun IDIOT SI BOU in fata, imediat ce nu le convine ceva. Asta care te-a lasat sa-ti dai seama singur, clar nu este pentru tine.

Ps: oricine nu vine la o intalnire, barbat sau femeie si nu are pe moarte: mama, tata, fratele, pisica, nu a facut accident de masina si nu ii arde casa. NU TE PLACE !
Evident, continua sa le cauti pe Tinder! :)

#40
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 YOUR_GOD, on 04 iulie 2017 - 23:10, said:

Pentru a simplifica lucrurile, ascultati un sfat de om batran: orice in afara de "vreau sa fiu cu tine", inseamna ca nu vrea sa fie cu tine.
Ei, nici chiar asa; cateodata si "vreau sa fiu cu tine", inseamna ca nu vreau sa fiu cu tine, dar na in lipsa de altceva... :D

#41
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Tu esti mai batran decat mine.

#42
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015
daca iti spune ca are treaba si, eventual, sa o lasati pentru alta zi fara a spune cand - NU E INTERESATA - si de fapt fata vrea sa scape de tine , dar fiind insistent timp de 6 luni ii e teama de cum ai reactiona daca te refuza direct. poate sti unde sta, unde lucreaza, pe unde obisnuieste sa iasa si nu vrea sa ii faci vreo surpriza neplacuta.

#43
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Astia te mint, nu-i asculta, probabil vor sa ti-o fure. Tipa e clar interesata dar e momentan foarte ocupata. Mai ai si tu putina rabdare, o sa strici totul cu graba asta a ta.

#44
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Nu iti mai bate capul. Nu o atragi suficient de tare.
Desi te inteleg si pe tine. Daca ar fi fost "femeie" ar fi trebuit sa aveti o discutie sincera in care sa iti spuna asta.
Chestia e ca majoritatea prefera mastile. E mai usor, nu vor sa te "raneasca" (zic ei/ele).
Oare cand va intelege lumea ca scopul lor in viata nu ar trebui sa fie acela de a ii face pe altii sa se simta bine? Ar trebui sa fie acela de a se simti ei bine.

Edited by baliosss, 06 July 2017 - 03:31.


#45
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

 mlegs, on 05 iulie 2017 - 02:24, said:


Poi de ce sa ma prind eu ? Nu e normal sa fim sinceri si sa spunem ce gandim ? De ce sa interpretez eu ? Poate interpretez gresit
Imi da sperante in sensul ca vorbeste astfel incat ma face sa cred ca nu am insistat eu suficient. De exemplu cand o invit pe undeva , spune ca e ocupata , ca e in concediu, ca nu e in bucuresti , ca pleaca la parinti, etc. Nu reiese din mesaje ca nu mai vrea sa iasa cu mine.

Doamne, da' greu se mai prind unii. Fata nu e genul care sa iti spuna in fata ca nu e interesata de tine. Ori are o personalitate mai moale care prefera sa evite orice forma de conflict, ori asa considera ea ca e mai politicos, ori nu-i pasa suficient de tine incat sa depuna efortul de a-ti spune clar si raspicat... nu conteaza, ideea e ca nu vrea si gata. Daca vroia, iti spunea da macar o data sau iti propunea ea o alta zi in care poate veni. Sperante iti da numai in mintea ta, cam cate refuzuri punctuale trebuie sa primesti ca sa intelegi ca te refuza cu totul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate