Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cum se traduce "Intai prieteni si pe urma ..." ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
ii zici si tu ca pleci in armata 2 ani, sa te astepte, pe vremea mea asa era....daca iti scria sau venea la tine ii mai dadeai si o puta din mers, aia e femeia care te vrea, nu asta care ea te-a pus in asteptare pana face ea stagiul cu altii :)))

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmlegs, on 05 iulie 2017 - 01:55, said:

La inceput spunea ca isi doreste o relatie serioasa... apoi ca o relatie serioasa necesita timp pentru a ne cunoaste cat mai bine si ca e normal sa fim intai prieteni.. ...Am zis ca asa o fi ... Pana cand, dupa 5 intalniri, nu a mai vrut sa iasa si am pierdut-o.

Daca mi-ar fi spus ca nu ma doreste as fi stiut ca nu e cazul sa mai incerc. Dar femeilor le place sa imi dea sperante si sa incerc in continuare ca prostul. De ce mint atat de mult femeile ??
Oricum.. acum stiu : daca mai aud de la vreo femeie chestia asta cu intai prietenie, o las singura la intalnire si nu ii mai raspund la niciun mesaj. O singura experienta neplacuta e suficient

Tu ti-ai lungit atat de mult experienta asta neplacuta incat nu stiu daca te crezi singur cand spui asta. Cum sa astepti 6 luni dupa cineva care nu mai vrea sa iasa cu tine? Poate din politete, poate ca din lasitate sa te respinga pe fata, poate s-a gandit femeia ca te prinzi si tu, na...

Si cum iti da sperante? Ce zice?

#21
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Mai asteapta.

#22
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 04.07.2007

View PostMembruAnonim, on 05 iulie 2017 - 02:05, said:

Tu ti-ai lungit atat de mult experienta asta neplacuta incat nu stiu daca te crezi singur cand spui asta. Cum sa astepti 6 luni dupa cineva care nu mai vrea sa iasa cu tine? Poate din politete, poate ca din lasitate sa te respinga pe fata, poate s-a gandit femeia ca te prinzi si tu, na...

Si cum iti da sperante? Ce zice?

Poi de ce sa ma prind eu ? Nu e normal sa fim sinceri si sa spunem ce gandim ? De ce sa interpretez eu ? Poate interpretez gresit
Imi da sperante in sensul ca vorbeste astfel incat ma face sa cred ca nu am insistat eu suficient. De exemplu cand o invit pe undeva , spune ca e ocupata , ca e in concediu, ca nu e in bucuresti , ca pleaca la parinti, etc. Nu reiese din mesaje ca nu mai vrea sa iasa cu mine.

Nu am asteptat 6 luni.... am tot vorbit cu ea de atunci, aproape saptamanal. Am invitat-o prin oras dar mereu mi-a aruncat o scuza ca cele insirate mai sus.
E oribil ce face ea !
Dar o sa o intreb direct care e situatia . Sper sa aflu si sa nu ma ia cu ocolisuri

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
E vorba de norme sociale, si de faptul ca probabil nu vrea sa isi bata capul cu tine. Daca ai fi contat mai mult, facea un efort sa iti spuna in fata. Din pacate, se pare ca nu e cazul. De ce sa riste atunci o injuratura si o suparare din partea ta?

Nu iti da deloc sperante, crede-ma. Daca ar fi fost sa-ti dea sperante, iti spune ca data viitoare, sun-o maine, etc. Dar se pare ca nu e cazul.
Ai asteptat 6 luni, si din pacate nu ai inteles. Ea nu are ce sa-ti spuna, pentru ea nu s-a schimbat nimic. Vorbeste amical cu tine, nimic mai mult. Tu inca visezi si speri.

#24
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 04.07.2007
Ba intr-un fel imi da sperante pentru ca a spune "nu pot iesi in weekend ca fac altceva" e ca si cum m-ai invita sa mai incerc si weekendul urmator sa te scot in oras.
Iar eu i-am spus demult ca prefer sa fie deschisa si sincera si nu ma supar indiferent ce imi spune.

Raman la parerea ca isi bate joc si ma lasa sa interpretez eu mesajele ei.
Iar ea profita de faptul ca e femeie si isi permite sa se joace cu mintea mea, sa imi faca tot felul de teste, imi arunca mesaje cu dublu inteles, etc.

Ar fi trebuit sa spuna : "BA BAIETE NU VREAU SA IMI PIERD TIMPUL CU UN IDIOT CA TINE" si era totul mai clar

Cu fiecare incercare de a imi face o prietena, simt cum imi pierd toata rabdarea si respectul pentru femei

Edited by mlegs, 05 July 2017 - 04:17.


#25
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 16.10.2007

View Postmlegs, on 05 iulie 2017 - 01:55, said:

Oricum.. acum stiu : daca mai aud de la vreo femeie chestia asta cu intai prietenie, o las singura la intalnire si nu ii mai raspund la niciun mesaj. O singura experienta neplacuta e suficient
Intre o femeie si un barbat nu poate fi o prietenie (poate dupa 85 de ani). Intre copii, da, poate fi.
Toti am trecut prin ce treci tu.
Mai exista si alte femei.
Crede-ma, fiecare sac isi are peticul sau.

#26
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Fete sincere găsești la anunțuri in ziare la matrimoniale.

#27
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postmlegs, on 05 iulie 2017 - 02:24, said:

Poi de ce sa ma prind eu ? Nu e normal sa fim sinceri si sa spunem ce gandim ? De ce sa interpretez eu ? Poate interpretez gresit
Imi da sperante in sensul ca vorbeste astfel incat ma face sa cred ca nu am insistat eu suficient. De exemplu cand o invit pe undeva , spune ca e ocupata , ca e in concediu, ca nu e in bucuresti , ca pleaca la parinti, etc. Nu reiese din mesaje ca nu mai vrea sa iasa cu mine.

Nu am asteptat 6 luni.... am tot vorbit cu ea de atunci, aproape saptamanal. Am invitat-o prin oras dar mereu mi-a aruncat o scuza ca cele insirate mai sus.
E oribil ce face ea !
Dar o sa o intreb direct care e situatia . Sper sa aflu si sa nu ma ia cu ocolisuri


Tare naiv esti, cel mai bun lucru pe care ai putea sa il faci este sa o ignori total, scapa de ea, femeia asta ti-a spus mai mult sau mai putin direct ca nu simte nimic pentru tine, si chimia dintre voi nu exista, cauta mai departe, are balta peste, ma rog, pestoaice, suficient(e)
De ce sa iti pierzi increderea in femei, ia-le  ca atare, nu mai incerca sa le intelegi, intra in jocul lor, distreaza-te cu ele, o sa vina si fata aia serioasa si, cu gandul sa imbatraneasca langa tine, dar trebuie sa ai rabdare.

Edited by Platon, 05 July 2017 - 06:42.


#28
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmlegs, on 04 iulie 2017 - 22:35, said:

Ce nu inteleg eu este: ce anume inseamna cand o femeie spune ca vrea sa fim "intai prieteni". Este oare un fel de a spune "mai da-mi timp ca poate gasesc un tip mai interesant ca tine" ? Altfel nu imi explic de ce nu mai este interesata sa ne vedem
Voi ce parere aveti ? E pe bune chestia  cu "intai prieteni" ? Mie imi da senzatia ca nici prieteni nu mai vrea sa fim

Da, e pe bune, si semnifica ca fata nu e atrasa sexual de tine. Vrea doar sa-i platesti cafelele si sa-i faci un pic de conversatie, apoi sa te retragi politicos. O relatie care incepe cu "intai prieteni" se termina cu "forever prieteni" sau nimic.  Senzatia ta e corecta.   Data viitoare sa incepi relatia cu "intai sex, apoi prieteni"

#29
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Se traduce prin faptul ca nu e atrasa sexual de tine.

#30
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
cocon asta e pereche cand cauti de munca,cand am nevoie te sun eu
asa si cu tine 1-2 ori hai max 3 ori dar e lungita rau,cand tot baga o scuza ca nu se poate intalni cu tine,ce mai vrei,ce nu pricepi
daca mai insisti mult iti va spune in fata ca esti p si nu te prinzi

#31
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postmlegs, on 04 iulie 2017 - 22:35, said:

Ne-am vazut de vreo 4-5 ori pana prin ianuarie - De atunci a inceput sa refuze toate propunerile de iesire in oras. Are mereu cate un motiv.
Voi ce parere aveti ?
...ai speriat fata omule si nu stie cum sa scape de tine :)))))... ori te-ai dus la ea si ai facut ca Dorel din Las Fierbinti??? Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OEeERDizK7s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmlegs, on 04 iulie 2017 - 22:35, said:

Salut !

Am intalnit o tipa pe  aplicatia tinder, prin octombrie anul trecut, si mi-a placut foarte mult chiar de la prima intalnire. Are tot ce imi doresc de la o fata..
Si ea a spus de la inceput ca are parere buna si se simte foarte bine cu mine dar ca prefera sa fim "intai prieteni".  Ne-am vazut de vreo 4-5 ori pana prin ianuarie - De atunci a inceput sa refuze toate propunerile de iesire in oras. Are mereu cate un motiv.
Nu ne-am mai vazut de 6 luni si m-a lasat in ceata, fara sa stiu daca mai am vreo sansa cu ea sau daca pot trece mai departe. Posted Image  Chiar aveam de gand sa fiu loial si onest fata de ea si sa nu ii insel increderea....dar parca e prea mult .
Sunt convins ca ea a gasit pe altcineva si nu-mi spune Posted Image

Ce nu inteleg eu este: ce anume inseamna cand o femeie spune ca vrea sa fim "intai prieteni". Este oare un fel de a spune "mai da-mi timp ca poate gasesc un tip mai interesant ca tine" ? Altfel nu imi explic de ce nu mai este interesata sa ne vedem
Voi ce parere aveti ? E pe bune chestia  cu "intai prieteni" ? Mie imi da senzatia ca nici prieteni nu mai vrea sa fim

Multumesc.

Ce nu-i clar?
Dupa poza,i-ai placut.In schimb,nu a fost multumita de prestatia ta,aspectul fizic real,stilul de conversatie,imbracamintea folosita,gradul de igiena,etc.
Intai sa fim prieteni inseamna ca nu doreste sa se culce cu tine dupa 30 de minute de la intalnire.
Zi pas,ca la pocher si cauta-ti pe altcineva.De preferinta din viata reala.

#33
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postmlegs, on 05 iulie 2017 - 03:56, said:

Raman la parerea ca isi bate joc si ma lasa sa interpretez eu mesajele ei.
Si tu ce faci in acest caz ca barbat care are oarecum un respect pentru sine ? Intorci si celalalt obraz ? Mai astepti ceva anume ?
Cuckuletz, intr-o zi dupa multi ani de asteptari poate va veni si la tine in sfarsit, you know dupa ce valoarea ei va scadea considerabil din cauza varstei, si iti va spune "Tu erai alesul !", asta dupa ce cel putin 9999 au facut-o toaster. Comportamentul tau este profund beta si esti foarte folositor femeilor sa stii, dar nu vrei sa stii pentru ce te folosesc femeile.
Informeaza-te si tu despre animalul numit femeie, nu te duce cu undita la vanatoare si cu pusca la pescuit.

View Postmlegs, on 05 iulie 2017 - 03:56, said:

Cu fiecare incercare de a imi face o prietena, simt cum imi pierd toata rabdarea si respectul pentru femei
Acesta e un lucru bun, inseamna ca usor usor incepi sa iti dai jos ochelarii de cal pe care societatea ti-a pus la ochi ca sa nu vezi adevarata comportare a femeii. Nu e nimic rau in a fi sexist, atata vreme cat folosesti acele informatii despre femei in folosul tau.
Inghite pastila rosie (red pillul) despre femei si iti garantez ca vei depasi cateva obstacole majore in a intelege femeile sau a le interpreta mesajele. Cum spuneam, informeaza-te !!!

#34
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

Quote

Si ea a spus de la inceput ca are parere buna si se simte foarte bine cu mine dar ca prefera sa fim "intai prieteni"
"Intai prieteni inseamna "nu din prima seara".
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7FsiYu95nWY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postmyshyk, on 04 iulie 2017 - 23:54, said:

Chestia asta nu "se traduce", se "induce" cand ii vine vremea.

...cred ca ai vrut sa zici "se introduce "  Posted Image

#36
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Cum sa iti spun ... nu ai aprins scanteia ... a fost o atractie, dar a disparut, tipa si-a pierdut interesul ... nu erai tu ala pe care il cauta. Move on! Iti pierzi vreamea degeaba cu ea, din cate zici, deja ii dai semne ca esti disperat. Las-o mai moale, nu o cauta, cauta pe altcineva.
Nu te mai amagi singur, cand o femeie iti spune ca mai bine sa fim prieteni, ascult-o si traiesteti viata linistit ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate