Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Cum se traduce "Intai prieteni si pe urma ..." ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 04.07.2007
Salut !

Am intalnit o tipa pe  aplicatia tinder, prin octombrie anul trecut, si mi-a placut foarte mult chiar de la prima intalnire. Are tot ce imi doresc de la o fata..
Si ea a spus de la inceput ca are parere buna si se simte foarte bine cu mine dar ca prefera sa fim "intai prieteni".  Ne-am vazut de vreo 4-5 ori pana prin ianuarie - De atunci a inceput sa refuze toate propunerile de iesire in oras. Are mereu cate un motiv.
Nu ne-am mai vazut de 6 luni si m-a lasat in ceata, fara sa stiu daca mai am vreo sansa cu ea sau daca pot trece mai departe. Posted Image  Chiar aveam de gand sa fiu loial si onest fata de ea si sa nu ii insel increderea....dar parca e prea mult .
Sunt convins ca ea a gasit pe altcineva si nu-mi spune Posted Image

Ce nu inteleg eu este: ce anume inseamna cand o femeie spune ca vrea sa fim "intai prieteni". Este oare un fel de a spune "mai da-mi timp ca poate gasesc un tip mai interesant ca tine" ? Altfel nu imi explic de ce nu mai este interesata sa ne vedem
Voi ce parere aveti ? E pe bune chestia  cu "intai prieteni" ? Mie imi da senzatia ca nici prieteni nu mai vrea sa fim

Multumesc.

Edited by mlegs, 04 July 2017 - 22:37.


#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
"friendzone", "backup", "ma plictisesc"

Edited by MarianG, 04 July 2017 - 22:44.


#3
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013
Probabil se referea că ar vrea sa vă cunoașteți mai bine, înainte de a ajunge împreună. Vrea să știe mai multe detalii despre tine.

Oricum, n-are sens sa te mai gândești la ea, având în vedere că n-ati mai vorbit de 6 luni...

#4
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Adica vrea sa vada inca vreo 100 pretendenti, concurenti, cum vrei sa le spui, dupa care sa faca un clasament si daca nu iesi pe primul loc, ghinion. Dar deobicei inseamna direct ca te considera mai slab calitativ decat ea, care e practic cel mai grav lucru cu putinta si se traduce printr-o lipsa de respect, sau ma rog respect cat pentru un catel.

#5
Scubaskot

Scubaskot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 11.07.2013
Ce varsta ai, ai trecut de gradinita??

#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Adică e o șansă mică bagi carcaletele în ea.

#7
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 _-AppleS-_, on 04 iulie 2017 - 22:46, said:

...100 pretendenti, concurenti, cum vrei sa le spui, dupa care sa faca un clasament si daca nu iesi pe primul loc, ghinion....
Astea sunt standardele la fiecare buleandră. De obicei daca arati ca ai material (nu biologic) esti magnet.

#8
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zj8pcMKDoIQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Scuze nu m-am putut abtine :)

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai fost angajat de "proba" si nu ai corespuns cerintelor "jobului".
Next.

#10
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 Scubaskot, on 04 iulie 2017 - 22:58, said:

Ce varsta ai, ai trecut de gradinita??
Nu toti frecventeaza gara de la 13 ani Scubaskot.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Pentru a simplifica lucrurile, ascultati un sfat de om batran: orice in afara de "vreau sa fiu cu tine", inseamna ca nu vrea sa fie cu tine.

#12
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Ca in cazul angajatorilor, poti sa incerci o ultima sansa dupa o perioada de asteptare in care sa se hotarasca, desi nu direct fa-o sa para ca un ultimatum, aceasta fiind ultima ta incercare din toate punctele de vedere, trebuie sa o faci sa simta asta, ca vrei postul,nu ca ai de gand sa fii colaborator neplatit (prieten) ca ultimul beta. Daca nu a gasit nimic mai bun sau nu se pricepe cu clasamentul, s-ar putea sa pice in plasa. Daca te refuza si atunci, e clar ca nu aveai oricum nici o sansa, puteai sa astepti toata viata. Asta trebuia sa faci dupa maxim 3 saptamani in care nu o bagai in seama si o lasai sa gandeasca.

Edited by _-AppleS-_, 04 July 2017 - 23:25.


#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 mlegs, on 04 iulie 2017 - 22:35, said:

Am intalnit o tipa pe  aplicatia tinder, prin octombrie anul trecut, si mi-a placut foarte mult chiar de la prima intalnire. Are tot ce imi doresc de la o fata..
Si ea a spus de la inceput ca are parere buna si se simte foarte bine cu mine dar ca prefera sa fim "intai prieteni".  Ne-am vazut de vreo 4-5 ori pana prin ianuarie - De atunci a inceput sa refuze toate propunerile de iesire in oras. Are mereu cate un motiv.
Nu ne-am mai vazut de 6 luni si m-a lasat in ceata,
Ce ceata...cauta alta... 6 luni dooooooh.

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Chestia asta nu "se traduce", se "induce" cand ii vine vremea.
Mai era un banc, in vremurile bune, cu poanta:" cat despre futut, nici vorba!"

Edited by myshyk, 04 July 2017 - 23:55.


#15
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 04.07.2007

 andreiutzu000, on 04 iulie 2017 - 22:43, said:

Probabil se referea că ar vrea sa vă cunoașteți mai bine, înainte de a ajunge împreună. Vrea să știe mai multe detalii despre tine.

Oricum, n-are sens sa te mai gândești la ea, având în vedere că n-ati mai vorbit de 6 luni...
Cum ne-am putea cunoaste mai bine daca nu ne mai vedem ?
Am mai vorbit cu ea de atunci,, insa numai nimicuri (unde pleci in vacanta, ce-ai mai facut? ...)

 _-AppleS-_, on 04 iulie 2017 - 22:46, said:

Adica vrea sa vada inca vreo 100 pretendenti, concurenti, cum vrei sa le spui, dupa care sa faca un clasament si daca nu iesi pe primul loc, ghinion. Dar deobicei inseamna direct ca te considera mai slab calitativ decat ea, care e practic cel mai grav lucru cu putinta si se traduce printr-o lipsa de respect, sau ma rog respect cat pentru un catel.
Asta ma gandeam si eu :)))

 Scubaskot, on 04 iulie 2017 - 22:58, said:

Ce varsta ai, ai trecut de gradinita??
Ce legatura are gradinita cu intrebarea mea ?

 pasilla, on 04 iulie 2017 - 23:05, said:

Ai fost angajat de "proba" si nu ai corespuns cerintelor "jobului".
Next.

HAHA :)) Pana cand voi fii somer ? :(((

 pasilla, on 04 iulie 2017 - 23:06, said:

bad post
why ?

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 mlegs, on 04 iulie 2017 - 22:35, said:

Salut !

Am intalnit o tipa pe  aplicatia tinder, prin octombrie anul trecut, si mi-a placut foarte mult chiar de la prima intalnire. Are tot ce imi doresc de la o fata..
Si ea a spus de la inceput ca are parere buna si se simte foarte bine cu mine dar ca prefera sa fim "intai prieteni".  Ne-am vazut de vreo 4-5 ori pana prin ianuarie - De atunci a inceput sa refuze toate propunerile de iesire in oras. Are mereu cate un motiv.
Nu ne-am mai vazut de 6 luni si m-a lasat in ceata, fara sa stiu daca mai am vreo sansa cu ea sau daca pot trece mai departe. Posted Image  Chiar aveam de gand sa fiu loial si onest fata de ea si sa nu ii insel increderea....dar parca e prea mult .
Sunt convins ca ea a gasit pe altcineva si nu-mi spune Posted Image

Ce nu inteleg eu este: ce anume inseamna cand o femeie spune ca vrea sa fim "intai prieteni". Este oare un fel de a spune "mai da-mi timp ca poate gasesc un tip mai interesant ca tine" ? Altfel nu imi explic de ce nu mai este interesata sa ne vedem
Voi ce parere aveti ? E pe bune chestia  cu "intai prieteni" ? Mie imi da senzatia ca nici prieteni nu mai vrea sa fim

Care incredere? Daca sunteti doar prieteni, despre ce loialitate vorbesti?
O femeie care vrea sa fiti doar prieteni vreo 6 luni nu te doreste, simplu. Cand te doreste, o sa fiti doar prieteni mai putina vreme. De ex, nu te saruta sau nu se culca cu tine de la prima intalnire.

#17
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Cine intra pe Tinder nu cauta prietenii , mai ales ca e dovedit stiintific ca prietenia omoara atractia. Dupa 6 luni n-ai trecut inca peste ? E o fata de pe tinder ffs, faptul ca a iesit odata cu tine nu inseamna ca ti-a marturisit iubirea ei nemarginita si cosmogonica. Treci peste.

Edited by VladBtz, 05 July 2017 - 01:33.


#18
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 04.07.2007

 MembruAnonim, on 05 iulie 2017 - 01:29, said:

Care incredere? Daca sunteti doar prieteni, despre ce loialitate vorbesti?
O femeie care vrea sa fiti doar prieteni vreo 6 luni nu te doreste, simplu. Cand te doreste, o sa fiti doar prieteni mai putina vreme. De ex, nu te saruta sau nu se culca cu tine de la prima intalnire.
La inceput spunea ca isi doreste o relatie serioasa... apoi ca o relatie serioasa necesita timp pentru a ne cunoaste cat mai bine si ca e normal sa fim intai prieteni.. ...Am zis ca asa o fi ... Pana cand, dupa 5 intalniri, nu a mai vrut sa iasa si am pierdut-o.

Daca mi-ar fi spus ca nu ma doreste as fi stiut ca nu e cazul sa mai incerc. Dar femeilor le place sa imi dea sperante si sa incerc in continuare ca prostul. De ce mint atat de mult femeile ??
Oricum.. acum stiu : daca mai aud de la vreo femeie chestia asta cu intai prietenie, o las singura la intalnire si nu ii mai raspund la niciun mesaj. O singura experienta neplacuta e suficient


 VladBtz, on 05 iulie 2017 - 01:33, said:

Cine intra pe Tinder nu cauta prietenii , mai ales ca e dovedit stiintific ca prietenia omoara atractia. Dupa 6 luni n-ai trecut inca peste ? E o fata de pe tinder ffs, faptul ca a iesit odata cu tine nu inseamna ca ti-a marturisit iubirea ei nemarginita si cosmogonica. Treci peste.
Asa m-am gandit si eu... cine naiba cauta prieteni pe Tinder ?!?
Mi-am dezinstalat tinderul intre timp ca nu voiam sa mai ma incurc si cu altele ci sa ma concentrez pe o relatie cu ea !
PLus ca atunci cand incerc sa tin legatura cu mai multe fete straine, uit ce am vorbit cu una si cu alta si le incurc intre ele :- )

Edited by mlegs, 05 July 2017 - 02:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate