Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vacanta cu masina proprie - Audi A6 - zona Varna - Nisipurile de Aur

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Poate initiatorul are un prieten/cunostinta care are un Logan obligatoriu cu AC, face schimb de masini,
plateste un CASCO pe perioada minima sa stea linistit, si gata, treaba-i rezolvata...Posted Image

#38
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Atentie la limbaj / flame / offtopic !!!
Mai sus doar curat, mai jos penalizez !

#39
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
eu am mers cu masina unui prieten , range rover sport 2012 si am lasat-o alandala de fiecare data. in 3 zile nu ne-a luat-o nimeni ,dar asta e doar experienta mea,povesti am auzit o gramada..

#40
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009

View Postandrei_ionut, on 04 iulie 2017 - 15:44, said:

ON:
@Initiator.
Daca parcarea este mica, de preferat poti parca primul, aproape de hotel. Astfel urmatorii te vor bloca ca sa zic asa. De regula in bulgaria multi nu mai pleaca cu masina dupa ce s-au cazat. In cazul asta esti asigurat, oricine ar vrea sa iti fure masina, nu o vor putea scoate aceasta fiind blocata.

Exact ca in filmuletul asta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EnvXUq36p5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Haha, ce tare ! Together we stand ! Posted Image
Problema este ca nu am gasit inca un hotel, ci inca ma uit dupa oferte. De aceea am deschis topicul, sa vad daca macar are rost sa caut pentru Bulgaria, in ciuda celor auzite.


View PostJurasikMan, on 04 iulie 2017 - 17:01, said:

Probabil ca pacatuiesti din nestiinta . Asiguratorul doreste sa iti vanda o polita cat mai costistoare. O masina de lux luata in leasing este adesea asigurata la valoarea de achizitie pe toata perioada leasingului ( care poate fi 4-5 ani ). In cel mai rau caz este supraevaluata de asigurator ( ca sa platesti tu ca asigurat mai mult ) . Faptul ca nu aveti voi cunostinta de astfel de evenmente nu inseamna ca ele nu se intampla. Probabil ca pic in ridicol sa va explic cum se fac daunele totale cu cascadori profesonisti cu probe de sange ale proprietarului imprastiate peste toate airbagurile cele sarite ., in capete de pod studiate pentru a rasturna masina peste cap la ceas tarziu de seara si daca se poate pe ceata sau ploaie . Voi avet impresia ca borfasii care au cumparat masini  de 150.000 euro si care mai valoreaza peste un an mai putin de jumatate nu fac astfel de maiestre ? Sunteti naivi. Politia stie , asiguratorii stiu ..si imprastie paguba la celelalte categorii asigurate , gen RCA pentru cetatenii de rand, Ati intrebat un asigurator sa vedeti cum isi schimba anvelopele un proprietar pe Cayenne ( care anvelope costa 2000 bucata ) . Credeti ca le cumpara ?  Sunteti copii. Ala da unui prieten 100 de ron sa i le taie in parcare  la piscina  ...si CASCO plateste . Pentru cetateanul platitor de taxe si impozite pare SF ...dar in lumea reala asa stau lucrurile.  Ce trebuei sa intelegeti este ca nu se pagubeste statul ( ca sa nu va crizati asa tare ) Se pagubeste un alt privat ...asiguratorul , care oricum este un excroc ( uitati-va la asgurarile auto pentru un tanar din Bucuresti si discutam dupa aceea ce inseamna excrocherie ).

E un mod de a privi lucrurile. Nu am "acces" la lumea asta "reala", ca sunt platitor de taxe si impozite, dar ma gandesc sa ma las de meserie cand ii vad pe altii ce bine o duc, parca is fraier. Ceva pe varianta asta am inteles ca se practica in Bulgaria, si anume platesti hotul cu 2000-3000 iepuroi sa iti fure masina, iei banii de pe Casco si toata lumea e fericita.

View Posttitacodita, on 04 iulie 2017 - 17:09, said:

Poate initiatorul are un prieten/cunostinta care are un Logan obligatoriu cu AC, face schimb de masini,
plateste un CASCO pe perioada minima sa stea linistit, si gata, treaba-i rezolvata...Posted Image

Multumesc de sugestie, o sa intreb sa vad cine imi poate imprumuta masina, ca nu vreau sa o fure pe a mea ! Posted Image Posted Image

View PostBarboso, on 04 iulie 2017 - 17:46, said:

Atentie la limbaj / flame / offtopic !!!
Mai sus doar curat, mai jos penalizez !

Multumesc pentru "curatenie".

#41
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Unii au venit cu variante/solutii, iar tu ii iei la misto.  De ce mai intrebi? Esti atotstiutor. Du-te vezi ce si cum si poate ne impartasesti experienta ta.

#42
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Eu am mai auzit de ce vorbește jurasik acolo. O masina noua nu e chiar atât de simplu de furat, fără vreo greșeală sau complicitatea proprietarului.

Ma bate și pe mine gândul sa merg cu mașina noua la mijlocul lui august în Bulgaria, ca să nu mă înghesui la noi, dar as evita fix din cauza riscului. Leasing operational și full Casco, exista și hoteluri corecte și sigure pe acolo? Or fi unii care își doresc și clienți, nu doar combinații cu hoții

#43
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Nici nu mai stiu de cate ori am fost in Bulgaria, in ultimii peste 10 ani, cu tot felul de masini, de la Dacia (trecand pe la diverse Forduri, VAG-uri si coreene / japoneze) si pana la Range Rover, parcate prin Ruse, Veliko, Balcic, Madara, Varna, Sunny Beach, Nessebar, Burgas, Sozopol si nu mai stiu pe unde... nici o problema, niciodata.

E drept, n-am fost la Albena si Nisipuri, pe unde "se calca romanii in picioare".  Am intrat putin, nu ne-a placut, am intors unde-am putut si-am plecat cu pedala la podea.

In schimb, in Romania mi s-a furat o masina, si mi-a fost sparta alta de nu mai stiu cate ori.

Edited by Barboso, 04 July 2017 - 20:32.


#44
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009

View Postxplozia, on 04 iulie 2017 - 19:55, said:

Unii au venit cu variante/solutii, iar tu ii iei la misto.  De ce mai intrebi? Esti atotstiutor. Du-te vezi ce si cum si poate ne impartasesti experienta ta.

Ei na, nu te ataca asa. O sa iau in considerare toate solutiile/variantele, dar nu consider ca am fost rautacios si ca l-am luat la misto. Sezi bland.

View Postfigo1988, on 04 iulie 2017 - 20:07, said:

Eu am mai auzit de ce vorbește jurasik acolo. O masina noua nu e chiar atât de simplu de furat, fără vreo greșeală sau complicitatea proprietarului.

Ma bate și pe mine gândul sa merg cu mașina noua la mijlocul lui august în Bulgaria, ca să nu mă înghesui la noi, dar as evita fix din cauza riscului. Leasing operational și full Casco, exista și hoteluri corecte și sigure pe acolo? Or fi unii care își doresc și clienți, nu doar combinații cu hoții

Eu am fost ultima oara acum 6 ani, la Varna, si nu stiam sa existe astfel de probleme.

#45
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postandrei_ionut, on 04 iulie 2017 - 13:21, said:

Masina din pacate era noua. Omul abia ce si-o cumparase . Nu stau sa judec omul punand intrebari stupide gen " de ce a plecat in bulgaria?" de ce si-a cumparat masina x?, de ce etc etc. Asta denota doar proasta crestere si lipsa de educatie Posted Image

Pai...cand peste tot la stiri vezi ca se fura masini ca la balamuc acolo...ce sa zic...iaca judecam.  Prietenul tau e trecut de prost, ca sa fiu civilizat in exprimare..

#46
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View PostBarboso, on 04 iulie 2017 - 20:32, said:

Nici nu mai stiu de cate ori am fost in Bulgaria, in ultimii peste 10 ani, cu tot felul de masini, de la Dacia (trecand pe la diverse Forduri, VAG-uri si coreene / japoneze) si pana la Range Rover, parcate prin Ruse, Veliko, Balcic, Madara, Varna, Sunny Beach, Nessebar, Burgas, Sozopol si nu mai stiu pe unde... nici o problema, niciodata.

E drept, n-am fost la Albena si Nisipuri, pe unde "se calca romanii in picioare".  Am intrat putin, nu ne-a placut, am intors unde-am putut si-am plecat cu pedala la podea.

In schimb, in Romania mi s-a furat o masina, si mi-a fost sparta alta de nu mai stiu cate ori.
Mai tii minte cand am fo' amandoi prima data?
I-am zis lui Barboso: eu nu merg cu masina mea in Bulgaria, ca se fura :)
Am noua ani de cand bat Sunny Beach-ul, il stiu ca pe satul meu. Singurele probleme intalnite erau pe la 2-3 dimineata, cand dura o vesnicie sa ajunngemm la hotel ca eram muţi de la bautura. In fiecare zi....
Acum vreo 3 ani ne gandeam noi sa furam o masina de acolo, pentru Caliin :)

#47
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Ei, si mai stim noi pe cineva (din ceilalti vreo trei colegi de pe-aici) la fel de reticent ca si tine, cand a fost prima data.

#48
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Kain, vrei neaparat sa mergi la Nisipuri ? In Sunny Beach - Club Evrika si Duni Resort, parcarea este ingradita, pazita, supravegheata video, si gratis pe deasupra. Or mai fi si altele, dar la acestea doua am fost eu in vacanta acum cativa ani si pot sa-ti confirm ca nu sunt astfel de probleme. Nisipuri e vestita pentru problemele cu lipsa locurilor de parcare, ridicarea masinilor pe criterii uneori irationale si furtul masinilor de valoare. Ciudat insa ca anul acesta nu au aparut in mass-media relatari despre furturi de masini in Nisipuri...s-o mai fi rezolvat problema, cine stie...

#49
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View Postcorinadaniela, on 05 iulie 2017 - 07:22, said:

Ciudat insa ca anul acesta nu au aparut in mass-media relatari despre furturi de masini in Nisipuri...s-o mai fi rezolvat problema, cine stie...
S-o fi terminat campania de speriat turistii... n-or mai fi avand hotelierii nostri bani s-o finanteze.   :bigwhitegrin:

#50
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009

View Postcorinadaniela, on 05 iulie 2017 - 07:22, said:

Kain, vrei neaparat sa mergi la Nisipuri ? In Sunny Beach - Club Evrika si Duni Resort, parcarea este ingradita, pazita, supravegheata video, si gratis pe deasupra. Or mai fi si altele, dar la acestea doua am fost eu in vacanta acum cativa ani si pot sa-ti confirm ca nu sunt astfel de probleme. Nisipuri e vestita pentru problemele cu lipsa locurilor de parcare, ridicarea masinilor pe criterii uneori irationale si furtul masinilor de valoare. Ciudat insa ca anul acesta nu au aparut in mass-media relatari despre furturi de masini in Nisipuri...s-o mai fi rezolvat problema, cine stie...
Nu tin neaparat sa merg la Nisipuri. Vreau sa gasesc o pensiune/hotel all inclusive, sau macar 2 mese incluse pe zi, pentru 7 persoane. Eu fiind si student, nu imi permit sa platesc mai mult de 200 lei pe noapte, daca calculez la persoana. Deci daca ne-am putea incadra la 1500 lei pe noapte pentru 7 persoane, ar fi super. Si majoritatea ofertelor de genul le-am vazut in Bulgaria.

Edited by Kain_12, 05 July 2017 - 09:35.


#51
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

View PostKain_12, on 05 iulie 2017 - 09:33, said:

Eu fiind si student, nu imi permit sa platesc mai mult de 200 lei pe noapte, daca calculez la persoana.
ceva nu se leaga -------, audi scump, student, nu am bani, se fura masina, ????

#52
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Am mentionat undeva ca e masina mea personala? Momentan dispun de posibilitatea de a calatori cu masina asta.

#53
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pai ai rezolvat cel mai simplu problema, intrebi proprietarul!

#54
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Stiu ca se vorrbea de fransize si altele pe la inceput.
Las asta aici din conditii generale de la Generali.
Attached File  Untitled.jpg   373.79K   31 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate