Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Portare la digi sau cartela la orange?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Poti incerca Digi cu o cartela prepay cu valabilitate de 3 luni.Asa poti testa reteaua, semnalul prin zonele pe unde circuli, apoi tragi singur concluziile daca merita sa te portezi sau sa ramai pe cartela la orange.
Eu as recomanda folosirea a 2 SIM-uri, unul pe Orange si unul pe Digi.

#20
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Daca esti activ si calatoresti prin tara atunci Orange (eventual si pe afara). Daca esti mai static Digi. Acum depinde si de buget...daca faci asta din saracie clar treci pe digi care este la jumatate fata de orange dar partea buna este ca la calitate digi este mai mult de jumatate din orange.
Eu am calatorit destul ca sa vad ca digi sta inca prost la acoperire (indiferent de cat latra fanii) insa mie imi este suficient pentru ca am si un orange de la job. Este diferenta la calitate dar si la costuri. Depinde cat vrei sa inclini balanta spre buget sau calitate.

Edited by dreaQ, 04 July 2017 - 11:29.


#21
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postclaudiu1, on 04 iulie 2017 - 08:58, said:

Daca eu constat ca la Digi nu am semnal OK in Bucuresti, fapt recunoscut si de operator, vii tu si afirmi ca sunt la categoria prosti?
Mi se pare cel putin deplasata afirmatia, fapt pentru care ai Report.
In ce zona n-ai semnal in bucuresti? saptamana viitoare am drum pe acolo si de al dracu vreau sa vad daca este ADEVARAT ce scrii. Prosti sunt aia care vin cu chef de scandal intr-o agentie RCS-RDS, tipa ca sunt tari si mari, ca se duc la mama dracu la bossu bosilor pe la OPC si cand colo.... bag capu' intre urechi si nu stiu cum sa plece din agentie cand baiatu/sau fata de la personal din 2-3 setari prin telefon ii pofteste politicos afara ca sa nu cheme paza. La aia ma refeream... Cum poti sa sustii ca n-ai semnal in DITAMAI Bucurestiul cand aia o ard NUMAI cu tehnologie de ultima ora atat pe parte de servicii fixe cat si mobile Posted Image))). ...SAU POATE oi vrea  viteze de 150 de Mbps in 4G la 3-4 euro/luna abonamentul ca sa fii multumit ...cum ai scris.... de "semnalu lor OK in Bucuresti"
Daca stateai in cucuietii din deal mai spuneam.... da' in bucuresti... Posted Image)).  Chestia cu operatoru' pica din start, aia n-au ce sa-ti confirme decat sa suni la un numar de telefon si sa vorbesti cu cei de pe partea de pe divizia de telefonie mobila Posted Image))). Am simtit eu ca s-a racit afara zilele astea.... nu stiam de unde Posted Image... bine ca n-am inghetat

View PostdreaQ, on 04 iulie 2017 - 11:28, said:

Daca esti activ si calatoresti prin tara atunci Orange (eventual si pe afara)
... in ce zone din tara n-ai gasit MACAR acoperire Digi3G... merg foarte mult prin tara si cel putin de vreun an incoace au marit cei de la DigiMobil acoperirea la greu, iar in orasele mari merge brici 4G-ul. Culmea ironiei, am renuntat la Orange pentru ca n-aveam semnal la tara cand ma duceam sa stau in concediu

PS - nu tin partea celor de la Digi.... da' mi se pare "marlanie" sa spui ca n-ai semnal in reteaua DigiMobil....asta in timp ce de la luna la luna serviciile si semnalu lor se imbunatateste iar multa lume trece la ei... TOCMAI pentru ca au semnal si servicii proaste?

Edited by bogdan181180, 04 July 2017 - 15:29.


#22
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
smecheri rau astia de la digi, d-aia repara si remediaza toata ziua, semnalul de fapt e peste tot, si in pestera ialomicioara, chiar 4 g, dar ei vor sa-l faca 8g...

#23
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Au intrat iar angajatii peste noi.Facet

Fac ore suplimentare...

#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008

View Postsarac.lipit, on 03 iulie 2017 - 20:42, said:

m-am portat la digi. 3 abonamente 10 euro cu di tăti...oriunde, nelimitat veşnic....
am şi o cartelă orange în dual... cu direcţionare pe ea în caz că nu-i semnal de la ei...dar n-am prea păţit, decăt în creierii munţilor unde orange avea amplificatoare în căbănuţe...
mi s-a părut cea mai bună variantă
cartela mi-o ia la 1 an...sau 2...sau 3...sau o reîncarci cu 4euri
cum o ia... cumpăr alta...
e bun jiji că vorbeşti cu 2 cenţi toată ioropia.


Nu ai SMS național la Digi. Posted Image

#25
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Te-ai gandit ca omul poate nu e dependent de SMS-uri?
Nu mai priviti nevoile altora din perspectiva voastra.

#26
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postdanutz1, on 04 iulie 2017 - 22:02, said:

Te-ai gandit ca omul poate nu e dependent de SMS-uri?
Nu mai priviti nevoile altora din perspectiva voastra.

View PostKyKyKyKy, on 04 iulie 2017 - 21:38, said:

Nu ai SMS național la Digi. Posted Image

Intr-o era a internetului, a Whatsupp-ului si a abonamentelor cu sute, mii sau chiar nelimitat minute... mai folositi SMS-ul? Daca am ceva de comunicat cu cineva NICI MACAR nu mai stau sa-mi pierd timpul sa trimit mesaj/e.... prefer sa sun

Edited by bogdan181180, 05 July 2017 - 06:31.


#27
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
De departe cea mai proasta experienta de telefonie mobila am avut-o cu Digi Mobil. Mai ales cand au renuntat peste noapte la roamingul national cu Vodafone (2015).

Mai am si acum un abonament DigiShare (cost 0 in custodie) pe care il tin ca sa-mi aminteasca: Nu Digi Mobil! Restul serviciilor de la RCS RDS sunt ok.
Telefonia mobila NU!

Edited by clausio, 05 July 2017 - 08:43.


#28
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007

View Postclaudiu1, on 03 iulie 2017 - 22:48, said:

Ti-o spune un patit - am portat cartelele familiei de la Orange la Digi inca de la inceputurile lui Digi, cand aveau relee inchiriate de la ceilalti operatori, si mergeau (la inceput) pe 2G. Dupa aia, parca prin 2014 sau 2015, au trecut pe reteau lor, 3G.
In Bucuresti, la 7 statii de Piata Unirii nu am semnal decat daca las telefonul pe pervaz, in timp ce sotia are pe Vodafonul de serviciu 4G semnal full.
Pe telefoanele Digi este semnal full numai in afara blocului, dar chiar si asa se intampla ca la formarea unui numar sa apara mesajul ca reteaua nu este disponibila, sau fluctuatia semnalului care depinde de cine stie ce (oare vantul solar?).
La intrebarea adresata operatorului ce se intampla cu semnalul interior in cladiri, acesta mi-a raspuns ca au probleme si ca lucreaza la echipament pentru a le rezolva, iar ca termen de asteptare mi s-a dat 2 ani.
Asa ca daca dai 4 euro pe un abonament la Digi la atata sa te astepti si la calitate - cat platesti atata primesti.
Am telefon dual sim si pe langa abonamentul la Digi mai tin si o cartela Vodafone, cunostintele fiind avertizate daca este sa ma sune sa foloseasca numarul de Voda, ca eu ii sun de pe Digi de obicei, sau de pe simul de Voda cand este activ.

Daca vorbesti mai mult la telefon treci la Digi si o rezolvi cumva, chiar si cu ceva nervi. Daca vorbesti mai putin, ramai la Orange.
antena3 e aici!!! intoxicare, digi nu a avut niciodata 2G, nici nu a folosit relee inchiriate :-))))), toti operatorii au probleme cu semnalul iar digi nu mai este ce a fost in 2014!

#29
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostKyKyKyKy, on 04 iulie 2017 - 21:38, said:

Nu ai SMS național la Digi. Posted Image
corect.
sun
las mesaj vocal.
skype
facebook
whatsApp
ce sa mai faci cu mesajele?
pentru firma, clar mesageria orange este ideala!
d-aia si am dual. altfel tineam simplal

Edited by sarac.lipit, 16 July 2017 - 00:42.


#30
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Functiona pe 2G la inceput pana au taiat craca cei de la vodafone.A mers vreo 6 luni da ami amintesc bine.O gramada de clienti  sau suparat pentru ca nu le mai functiona serviciul de telefonie pe telefoanele vechi.
Lipsa benzii 2G inseamna nefuctionarea serviciului daca folosesti un telefon dualsim si vrei sa folosesti internetul de la alt operator.Eu de exemplu cand folosesc Waze folosesc internetul de la vodafone si digi ramane fara semnal.

#31
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Astia la TV pe la stiri spun ca Romania o sa fie una din cele 10 tari care or sa introduca primele tehnologia 5G si voi o ardeti hai-hui ca nu are Digi reteaua 2G

#32
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Ce folos ca o sa fie 5G in cateva orase mari?
90% din populatie nu va beneficia de el.
Tehnologia poate mult mai mult decat ne ofera operatorii.Pe 4G digi da cam 10Mb fata de 6Mb pe 3G.Eu personal nu vad saltul ala mare cu care se lauda.Asta in zona mea.In Alba Iulia merge si cu 40Mb.Asa ca nu ma incalzeste deloc 4G.Preferam o acoperire mult mai buna si mai stabila pe 3G.

#33
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Sau, in unele cazuri, ce folos ca o sa fie 5G daca merge tot ca 3G :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate