Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Card Payoneer -->> retragere direct $ atm ro sau md

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008
Salut. Stie cineva daca s-a "inventat" pana acum ATM care sa elibereze direct $ ? In RO sau MD(moldova) ? Nu vreau sa apelez la banci ca asa sunt de prosti angajatii incat si pe mine care nu prea sunt vulcanic din fire,ma iau nervii . Astept un raspuns.

Edited by baietzelu, 03 July 2017 - 18:59.


#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Daca vrei valuta in euro doar ING elibereaza la atm

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View Postbaietzelu, on 03 iulie 2017 - 18:59, said:

Salut. Stie cineva daca s-a "inventat" pana acum ATM care sa elibereze direct $ ? In RO sau MD(moldova) ? Nu vreau sa apelez la banci ca asa sunt de prosti angajatii incat si pe mine care nu prea sunt vulcanic din fire,ma iau nervii . Astept un raspuns.


Mergi la BRD cu o zi, doua inainte.
Le spui ca vrei sa retragi via POS (NU ATM) USD, au si ei un comision.
Iti aduc banii si aia e.

Exista si retrageri din POS, nu doar ATM. Si la asta iti da banca ce valuta vrei, daca are. De asta e bine sa ii anunti inainte pentru USD

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Nu-s case de schimb valutar la tot coltul ? La ce naiba iti trebuie sa anunti cu o zi doua inainte sau sa te complici cu POS-uri sau bancomate ?

#5
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008

View Postdon_dannielo, on 03 iulie 2017 - 21:03, said:

Nu exista.
Acum du-te si mananca niste asfalt ca sa te calmezi.
Don dannielo din  Republica banana cu nume de cocalar sfant , mersi de sfat .

Cei care mi-ati raspuns mai sus in subiect , pe mine ma intereseaza sa scot USD direct de pe card Payonner de la un ATM , stiu ca merge la BRD dar posibil ca in orasul meu doamna de la ghiseu sa traiasca in copac , de exemplu ca don dannielo . Multumesc oricum celor seriosi cat si celor neseriosi de pe softpedia (proportie de 99,99 la "sula").

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Singurul sfat real. (am avut si eu payoneer, crezi ca nu trebuie sa castige si ei si mastercard ceva?)

Du-te la orice brd si povesteste-ne cum te-ai intors cu coada intre picioare.

Edited by don_dannielo, 04 July 2017 - 07:50.


#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009

View Postbaietzelu, on 03 iulie 2017 - 18:59, said:

Salut. Stie cineva daca s-a "inventat" pana acum ATM care sa elibereze direct $ ? In RO sau MD(moldova) ? Nu vreau sa apelez la banci ca asa sunt de prosti angajatii incat si pe mine care nu prea sunt vulcanic din fire,ma iau nervii . Astept un raspuns.

in romania nu exista atm-uri care sa-ti elibereze dolari.
singurele atm-uri care elibereaza si valuta sunt cel de la ing, si valuta este doar euro.

#8
baietzelu

baietzelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.05.2008

View Postdon_dannielo, on 04 iulie 2017 - 07:49, said:

Singurul sfat real. (am avut si eu payoneer, crezi ca nu trebuie sa castige si ei si mastercard ceva?)

Du-te la orice brd si povesteste-ne cum te-ai intors cu coada intre picioare.

Prefer un adevar crunt decat o bataie de joc la o intrebare serioasa. Acum chiar iti multumesc sincer , si cu siguranta o sa ma intorc cu coada intre picioare deasta nici nu vreau sa incerc. Am rascolit netul si am vazut ca in orase civilizate au scos de la BRD -->>card payoner-->>usd , insa am vazut si oameni dezamagiti ca traiesc in orase cu angajati BRD care abia au descoperit piatra si scanteia, mai e mult pana la foc.

Pierd destul de mult cu scaderea asta a dolarului, insa nu am ce face din pacate. O zi buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate