Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Vreau sa ma despart de prietena.

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
dmusceat

dmusceat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2017
Salut.
Am mutat topicul aici deoarece sper ca voi primi raspunsuri mai avizate.

Ma gandesc ca pe multi plictisesc posturile lungi despre problemele personale ale altora asa ca voi incerca sa fiu cat mai scurt.

Ca idee, ea are 26 ani si eu 27, suntem intr-o relatie de 5 ani, si problema este simpla: M-am plictisit. Nu mai sunt atras de ea, si nu ma mai pot bucura de momentele cu ea. Sex nu prea mai facem ca nu-mi mai place. Desi incearca, o fac mai mult din obligatie. De exemplu daca plecam intr-un concediu, eu ma bucur ca ma aflu eu acolo si ma simt bine pentru ca sunt in locul respectiv. Nu ma bucur ca as fi cu ea sau ca NE simtim bine.
Am incercat sa vorbesc cu ea, de vreo doua ori si i-am zis ca as vrea sa ne despartim, dar m-a tot facut sa mai continuam si sa mai incercam. Desi stiam foarte bine ca nu-mi vor reveni sentimentele. Eram prea slab sa fiu ferm asupra deciziei.

Acum problema principala care-ar fi este ca noi stam in apartamentul meu si ea are si un catel. Dupa o despartire ar trebui sa-si caute chirie unde sa fie acceptata cu catelul ceea ce nu va gasi foarte usor, apoi transport de bagaje, haine (care nu-s putine...) si asta ar implica sa mai stea cateva zile, poate o saptamana sau si mai mult. Iar in timpul asta dupa cum o cunosc va tot incerca sa ma faca sa ramanem impreuna.
Mi-a zis un amic ca ar trebui sa o las singura si sa plec pana se muta, dar nu-s dispus sa fac asta, sa ma duc sa dorm prin prieteni ca sa-si faca ea mendrele...

Stiu sunt slab la capitolul asta. Nici nu mi-a gresit cu ceva asa tare sa-si spun: Ia-ti bagajele si pleci, nu ma intereseaza ca ai unde sau nu... Fiindca mi-as bate joc de ea fara sa aibe vreo vina...
Aveti vre-un sfat si pentru astia mai prosti ca mine, asa?

#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Trimite-o la asta. Posted Image

https://forum.softpe...-din-cauza-asta

Edited by baliosss, 02 July 2017 - 23:59.


#3
demaigret

demaigret

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.06.2017
Vezi ca e unu de 24 de ani p-aici care sa plange ca n-are ce fute. Mai gandeste-te, nu cumva sa ajungi in pozitia lui!

#4
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Pune si poze cu fata, cum vrei sa ne dam cu parerea asa pe uscat?

#5
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Inseal-o cu alta si o sa plece singura. Sau mergeti la un psiholog specializat in probleme de cuplu.

#6
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Dar de ce te pliciseşte acuma? Ce te-a atras la ea în trecut?   :huh:

#7
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
@dmusceat  Esti un idiot! Alta data nu te mai arunca cu capul inainte si stai si judeca muuuult mai profund viitoarea relatie. Nu cred ca ti-ar conveni ca cineva sa-ti ia aiurea 5 ani din viata si sa te arunce ca pe o coaja de banana. O sa mai ai cateva experiente de genul asta si ti-a trecut viata! Posted Image

Edited by korr41, 03 July 2017 - 05:51.


#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostVladBtz, on 03 iulie 2017 - 00:39, said:

Inseal-o cu alta si o sa plece singura.
Sau da-i cainele la hingheri

View Postkorr41, on 03 iulie 2017 - 05:50, said:

@dmusceat  Esti un idiot! Alta data nu te mai arunca cu capul inainte si stai si judeca muuuult mai profund viitoarea relatie. Nu cred ca ti-ar conveni ca cineva sa-ti ia aiurea 5 ani din viata si sa te arunce ca pe o coaja de banana. O sa mai ai cateva experiente de genul asta si ti-a trecut viata! Posted Image
Welcome in real life!Asa capata experienta,eu zic ca e de laudat ca s-a trezit acum si nu dupa nunta si un copil

#9
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View Posta3ds, on 03 iulie 2017 - 00:14, said:

Pune si poze cu fata, cum vrei sa ne dam cu parerea asa pe uscat?
Si cu javra cealaltă. Ea poate se adăposteste pe undeva, găseste un culcus si un blid de mâncare, dar potaia ce face? Moare?

Edited by caiuscorneliu, 03 July 2017 - 06:13.


#10
aurelde

aurelde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 26.06.2017
de ce sa-i dai "viteza" ? .... mai adu fo`3 acasa !
concurenta face calitatea serviciilor ! Posted Image
dealtfel, cea mai perseverenta, ramane cu tine pana la moartea ta !
(femeile traiesc mai mult)
bafta !

Edited by aurelde, 03 July 2017 - 06:53.


#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Initiator, plictiseala e ceva normal dupa un timp. Iar 5 ani e un timp destul de consistent. Ce ai fi facut daca erati casatoriti si aveati 1-2 copii ? Era dezastru.
Depinde de tine sa te gandesti la activitati impreuna care iti fac placere. Sfaturi pentru despartire sunt multe. Unele mai tembele ca altele. Dar pe astea le stii si tu de la prieteni.

Gandeste-te doar la asta. Ca iti gasesti alta prietena si dupa un timp intervine plictiseaala. Ce faci ? Te desparti asa de fiecare ?

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poate ceva obisnuinta in cuplu, dar de plictisit n-ai cum daca mai faci cateo activitate extra, gen: sport, plimbari, iesiri, excursii, curs de sarit cu parasuta etc. Tot ce trebuie sa faceti este sa va umpleti timpul mort.

Edited by MembruAnonim, 03 July 2017 - 07:14.


#13
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Incearca sa ii propui o perversiune, ceva, atunci o sa te lase sigur: threesome, gang-bang, sado, uro, fisting, gagging, bukkake, public, etc.

Edited by Memeito, 03 July 2017 - 07:37.


#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si pe unde scoate camasa daca ei ii place?

#15
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View Postdon_dannielo, on 03 iulie 2017 - 07:28, said:

Si pe unde scoate camasa daca ei ii place?
Daca ii place, atunci a dat lovitura!
Oricum, sansele sunt mari sa plece, am propus odata asa ceva unei prietene(nu era o chestie foarte perversa consider eu), si s-a speriat foarte tare, a vrut sa ma paraseasca.

Edited by Memeito, 03 July 2017 - 07:30.


#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017

View Postdon_dannielo, on 03 iulie 2017 - 07:28, said:

Si pe unde scoate camasa daca ei ii place?


Bine punctat :)   Vorba unui prieten psiholog, deschizi o cutie a pandorei.  Nu stii ce gasesti in ea.  Daca (ipotetic) ii place, nu te mai poti gandi pe urma la familie, copii, etc. S-a dus dracu totul. Asta e o chestie buna de facut cu o amica, prietena, amanta, cu care nu ai planuri prea mari in viitor.

#17
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

View PostBogotta, on 03 iulie 2017 - 07:46, said:

Asta e o chestie buna de facut cu o amica, prietena, amanta, cu care nu ai planuri prea mari in viitor.
Pai a zis ca vrea sa scape de ea, asa ca nu sunt cine stie ce planuri de viitor.
Oricum fiecare femeie are niste limite, poate accepta o chestia sau alta, dar undeva tot trebuie sa se opreasca si sa zica nu.

#18
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostMemeito, on 03 iulie 2017 - 07:29, said:

am propus odata asa ceva unei prietene(nu era o chestie foarte perversa consider eu), si s-a speriat foarte tare, a vrut sa ma paraseasca.

Fac pariu ca asta se intampla inainte sa fii in facultate. Posted Image
Ce i-ai propus? Sa o duci la cineva sa-i citeasca?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate