Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Smart net 8 nelămuriri

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011
Salut.Am făcut ieri un abonament la cei de la Vodafone pentru internet prin hospot mobil. Eu mai am un abonament la ei la telefon,de care ce pot sa zic, sunt mulțumit,netul merge foarte bine . Ei, am nevoie sa lucrez pe laptop și am fost la ei ,am ales oferta cu 5 GB net și după am înțeles ca merge greu. Când l-am probat pe laptop am stat 5 minute pana am intrat pe o pagină:)) . M-am uitat la aplicația mobile wifi și am văzut ca îmi arata 300 kb ,dar îmi e greu sa cred ca sunt și ăștia. Eu m-am gândit ca atunci când ai 5 GB net ,ai la o viteza modestă, iar chestia cu semnalul nu are nici o acoperire pentru ca pe telefon merge ireproșabil. În plus se mai spunea ca după 12 noaptea ai trafic nelimitat la viteza maxima..de unde , aseară din curiozitate am stat pana târziu și parca mai greu merge. Întrebarea mea este normal ca netul sa de miște asa greu, și dacă se mai poate face ceva, cu toate ca știu ca este imposibil , de a stopa cumva abonamentul,pentru care dau aproape 40 lei degeaba. Mulțumesc

#2
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Fa-ti abonament la digi daca ai nevoie de net pentru laptop. 50GB in 4G

#3
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

 A-d-r-i-a-n, on 01 iulie 2017 - 13:04, said:

Fa-ti abonament la digi daca ai nevoie de net pentru laptop. 50GB in 4G

 A-d-r-i-a-n, on 01 iulie 2017 - 13:04, said:

Fa-ti abonament la digi daca ai nevoie de net pentru laptop. 50GB in 4G
Pai dacă am făcut la ăștia...am luat țeapă rău de tot


#4
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007

 MihaiRO1, on 01 iulie 2017 - 12:16, said:

Salut.Am făcut ieri un abonament la cei de la Vodafone pentru internet prin hospot mobil. Eu mai am un abonament la ei la telefon,de care ce pot sa zic, sunt mulțumit,netul merge foarte bine . Ei, am nevoie sa lucrez pe laptop și am fost la ei ,am ales oferta cu 5 GB net și după am înțeles ca merge greu. Când l-am probat pe laptop am stat 5 minute pana am intrat pe o paginăPosted Image) . M-am uitat la aplicația mobile wifi și am văzut ca îmi arata 300 kb ,dar îmi e greu sa cred ca sunt și ăștia. Eu m-am gândit ca atunci când ai 5 GB net ,ai la o viteza modestă, iar chestia cu semnalul nu are nici o acoperire pentru ca pe telefon merge ireproșabil. În plus se mai spunea ca după 12 noaptea ai trafic nelimitat la viteza maxima..de unde , aseară din curiozitate am stat pana târziu și parca mai greu merge. Întrebarea mea este normal ca netul sa de miște asa greu, și dacă se mai poate face ceva, cu toate ca știu ca este imposibil , de a stopa cumva abonamentul,pentru care dau aproape 40 lei degeaba. Mulțumesc
Nu inteleg de ce le platiti abonamente de 8 (OPT) euro pentru 5gb de internet , cand puteti sa activati o cartela simpla si la 5 euro sa aveti de 5 ori mai mult internet, folosind orice telefon mobil ca hotspot .

Reziliaza abonamentul, ai acest drept in 15 zile. Oricum, daca nu stai in oras, langa antena digi, nu te gandi sa faci abonament la ei.

Edited by bog4u, 01 July 2017 - 13:19.


#5
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014

 MihaiRO1, on 01 iulie 2017 - 13:16, said:

Pai dacă am făcut la ăștia...am luat țeapă rău de tot
11euro/luna pentru 5GB....cam da

Vezi si tu, poate poti rezilia contractul.

 bog4u, on 01 iulie 2017 - 13:19, said:

Reziliaza abonamentul, ai acest drept in 15 zile. Oricum, daca nu stai in oras, langa antena digi, nu te gandi sa faci abonament la ei.

In orase este acoperire 4G cam peste tot la digi. Poate testa semnalul cu o cartela inainte sa faca abonament.

Edited by A-d-r-i-a-n, 01 July 2017 - 13:22.


#6
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

 bog4u, on 01 iulie 2017 - 13:19, said:



Reziliaza abonamentul, ai acest drept in 15 zile. Oricum, daca nu stai in oras, langa antena digi, nu te gandi sa faci abonament la ei.

Daa..stiu ai dreptate dar m-am gandit ca cei de la Vodafone sunt oameni seriosi nu fac d-astea..Nu imi trebuia foarte mult net,dar totusi ala care este vreau sa mearga modest,nu sa stau 5 minute sa se incarce o pagina.
Si in cazul cu rezilierea cum procedez,se face cerere ceva. Am si platit garantie,dar nu mai conteaza.

#7
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Faci cerere de reziliere la un mag. Vodafone, nu parteneri Vodafone si nu pleci de acolo fara sa iei nr. de inregistrare pt ea.

#8
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

 baribalu, on 01 iulie 2017 - 14:06, said:

Faci cerere de reziliere la un mag. Vodafone, nu parteneri Vodafone si nu pleci de acolo fara sa iei nr. de inregistrare pt ea.
Și aveți idee dacă se mai plătesc cei 120 euro sau ceva aproximativ, de care se amintește și în contract?

#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Daca n-ai beneficiat de vreun produs fizic (telefon sau asemenea), nu ar trebui sa platesti taxa de reziliere.

#10
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@MihaiRO1: De ce folosești hotspot, abonamentul este pentru laptop/ desktop, nu ai primit un modem pe care să-l conectezi la laptop?
Ce crezi că rezolvi prin acest topic? Ai luat legătura cu vreun operator Vodafone, ai cont MyVodafone? Cere asistență helperului Vodafone de pe forum măcar: https://forum.softpe...odafone-helper/

#11
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

 shogun1, on 01 iulie 2017 - 15:51, said:

@MihaiRO1: De ce folosești hotspot, abonamentul este pentru laptop/ desktop, nu ai primit un modem pe care să-l conectezi la laptop?
Ce crezi că rezolvi prin acest topic? Ai luat legătura cu vreun operator Vodafone, ai cont MyVodafone? Cere asistență helperului Vodafone de pe forum măcar: https://forum.softpe...odafone-helper/

Nu este usb..este pur și simplu un fel de telecomanda care se aprinde și voila..doar  ca nu merge deloc internetul( fiind in centrul Craiovei) și doream sa stiu dacă este ceva normal si dacă se poate face ceva, este total invers față de ce mi-au prezentat ei..Și da,am luat legătura aștept răspuns în 3 zile lucrătoare. Crede-mă sa dai 40 lei pe lună și sa stai 5 minute sa se încarce o pagina nu îți convine. Nici nu am putut sa scriu pe forum de pe abonamentul asta super..

shogun1 said:

Am precizat ca am abonament mobil la ei..de care sunt mulțumit. Dar m-au dezamăgit crunt

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Dacă nu te-ai informat măcar puțin... Cu aceiași bani la cartelă aveai 9GB din start plus oferta de dublare, total 18. Plus 2.000 CVT, total final 20 GB. Valabili și în roaming. Din păcate partea cu anularea s-ar putea să nu mai meargă dat fiind că ai folosit deja abonamentul. Încearcă totuși cum s-a scris mai sus la un magazin VDF nu la parteneri.

#13
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

 radunic, on 01 iulie 2017 - 17:26, said:

Dacă nu te-ai informat măcar puțin... Cu aceiași bani la cartelă aveai 9GB din start plus oferta de dublare, total 18. Plus 2.000 CVT, total final 20 GB. Valabili și Ăźn roaming. Din păcate partea cu anularea s-ar putea să nu mai meargă dat fiind că ai folosit deja abonamentul. Încearcă totuși cum s-a scris mai sus la un magazin VDF nu la parteneri.
Am spus mai sus, aveam nevoie pentru laptop,fiindcă am ceva de lucrat, dar repet nu am nevoie de mult net, oferta lor mi-a ieșit in ochi..si da, a fost greșeala mea ca nu am cautat și in alta parte,dar am date pe mobil si merg excepțional. Cum am spus am plătit și o garanție o sa ma duc luni la ei sa le explic..dar la cum se laudă că au cea mai bună rețea de net din România..pentru mine a fost o dezamăgire. Am stat 10 minute sa trimit un amarat de mail.

#14
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Și eu am abonament la telefon la ei, am 4 GB trafic de date + 2500 ce vreau eu (pot fi MB), ocazional (călătorii) mă conectez cu laptopul prin hotspot de pe telefon, merge excelent. Nu știu ce echipament (telecomanda de care zici...) ai primit, ia legătura cu ei! Eu am experiențe plăcute cu cei de la Vodafone, mi-au rezolvat promp problemele, știu cum e cu mailul de care zici, e normal să-ți dai datele și să explici problema, astfel când vei fi contactat operatorul va ști ce problemă ai, în cazul meu a folosit, omul știa ce problemă am și care-i soluția!
Poate echipamentul e defect, poate nu ai făcut setările corect, eu aș merge la filiala/ reprezentanța unde-ai semnat contractul cu laptopul și ”telecomanda” să-mi seteze conexiunea!

#15
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011
Uite echipamentul asta ca nu stiu cum il pot numii:)) Da, si eu am avut experiențe plăcute cu ei, o sa va urmez sfatul, mulțumesc frumos

Attached Files



#16
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
E un wps: http://www.digitalci...protected-setup
Pare a fi din imagine un R209-Z-ZTE, uite manualul în formă pdf, poți încerca singur acasă: http://download.zted...12116022900.pdf

#17
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011
Mda era de la echipament..nu s-a configurat bine hospotul ala..era setat de ei numai pe 2g..acum merge bine

#18
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Întotdeauna e bine să fii precaut în declarații, cel mai frecvent bug e utilizatorul... Mă bucur c-ai rezolvat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate