Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

De caniculă, Orange nu primește apeluri.

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
De vreo oră, nu pot primi apeluri sau sms-uri. Nimeni din familie sau dintre cunoscuți care e pe Orange nu primește apeluri.
Pot în schimb suna pe cei din alte rețele.
Suntem în București, în zone cu semnal și cu telefoane destul de bune.

#2
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
s-a ars fibra pe drum , merge sa suni la 112? merge , deci esti pe drumul cel bun

#3
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Zona unirii e ok...

#4
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 29.10.2007
Si in Craiova aceeasi chestie. Dar nu este generalizat. Eu pot sa primesc apeluri, dar când o sun pe sotie imi spune ca are telefonul inchis. Azi dimineata ii mai spuse cineva ca a incercat sa o sune si are telefonul inchis.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

 petrutnet, on 01 iulie 2017 - 10:49, said:

De vreo oră, nu pot primi apeluri sau sms-uri. Nimeni din familie sau dintre cunoscuți care e pe Orange nu primește apeluri.
Pot în schimb suna pe cei din alte rețele.
Suntem în București, în zone cu semnal și cu telefoane destul de bune.
La mine merg toate apelurile, stau un 4 si 3g. O fi lucrat la ceva si au uitat sa notifice terminalele sa re-logheze Posted Image
Treaba cu telefonul inchis primit imediat dupa apel inseamna ca terminalul nu este log-at in retea, nu apare in HLR.

Edited by andreic, 01 July 2017 - 12:39.


#6
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@andreic, evident ca merg apelurile perfect indiferent de layer, doar nu vorbim de Digi. Probabil a picat un controller sau doar un modul al lui in zona lui @petrunet si temporar nu se mai pot primi apeluri. Nu-i bai, Orange are echipe care intervin panã si pe iadul care e afara acum. De aici insã panã la la concluzia ca Orange sucks pentru ca pe caldura asta utilizatorii nu mai pot primi apeluri, e cale foarte lunga. Mai lipseste doar @danutz1, care sa vina sa spuna ca e mai bun abonamentul de doi euro de la Digi pentru ca asigura raport calitate-pret perfect, chiar daca reteaua mai pica, spre deosebire de granzi care doar vor bani multi dar ofera exact aceeasi cacalitate ca Digimobil.

#bãbãeţ si #bãcopii, mai duceti-vã tatã la un strand sau la o mare, rãcoriti-vã si nu mai scrieti ineptii pe aci doar pentru ca netul in Romania e incredibil de ieftin.

Edited by biogood, 01 July 2017 - 13:51.


#7
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Ahahaha. Asta cu danutz1 e epică

#8
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
Aceeasi problema o am si eu, nu pot sa primesc apeluri de la un numar din Magenta, ii spune 'Numar ocupat', dar de la alte persoane primesc apeluri.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am sunat mai devreme de 3 ori pe cineva in Orange si de fiecare data mi-a intrat direct casuta vocala. M-a sunat inapoi dupa ce a vazut mesajele, evident ca nu avea telefonul inchis.

Dar posibil sa fie alta problema decat a celor de mai sus pentru ca nu e prima data, de multe ori ramane in blank cateva secunde bune, apoi intra casuta vocala. Problema e cu CSFB-ul din LTE, se intampla doar cand acea persoana e intr-o zona anume.

Edited by MembruAnonim, 01 July 2017 - 16:41.


#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

 MembruAnonim, on 01 iulie 2017 - 16:37, said:

Am sunat mai devreme de 3 ori pe cineva in Orange si de fiecare data mi-a intrat direct casuta vocala. M-a sunat inapoi dupa ce a vazut mesajele, evident ca nu avea telefonul inchis.
Nu era inchis, dar nici logat in retea :)

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Era inregistrat in retea, in LTE. Dar nu ii intrau apelurile, deci probleme cu CSFB. Posted Image

Iar mie imi intra casuta vocala, sau uneori ocupat. Ca si atunci cand un telefon e fortat in mod LTE-only, intra ocupat celor ce il apeleaza.

Edited by MembruAnonim, 01 July 2017 - 17:10.


#12
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006
Dacă mi-ar pica semnalul aș fi în culmea fericirii :) !!! Așa  măcar am liniște, în rest 200 apeluri pe zi în medie :(

#13
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Ati reclamat? Ce a spus Call Center-ul?

#14
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 29.10.2007
Problemă tehnică. Se lucrează pentru rezolvarea ei.

#15
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Ce-i drept si la mine in Iasi cu telefonul pe Volte setat LTE only se auzea cam cu intreruperi.
Aseara prin VoWifi aveam un delay de 2-3 secunde pana ajungea ce ziceam interlocutorului, era nasol.

#16
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 29.10.2007
S-a rezolvat aseară. Azi noapte, dupa 1, eram pe drum și începuse să funcționeze.

#17
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Abia azi pe la amiază, primesc 4 mesaje (trimise ieri, ziua) și alerte pentru 11 apeluri pierdute.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate