Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Pop up license will expire soon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
De cateva zile imi apare acest mesaj "your windows license will expire soon de fiecare data cand deschid laptopul. Windows-ul e instalat la un service autorizat de cand am luat laptopul si daca ma duc in My PC la Proprieties imi apare acel cod deci nu e piratat sau mai stiu eu ce. Cum pot sa fac ca sa nu-mi mai apara acel mesaj de fiecare data cand deschid laptopul?

#2
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Vezi aici:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YAIpE7H-2Dg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Incearca asa:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sc23YHu3X6Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
M-am uitat insa multi la comentarii zic ca nu a mers

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca detii o licenta, atunci introduci cheia pe care ai primit-o.
Daca PC-ul a venit cu Windows 8 sau superior preinstalat, atunci instalezi versiunea si editia originala (cheia se afla deja in BIOS).
Daca ai avut o licenta pentru Windows 7 sau 8/ 8.1 si ai efectuat upgrade la Windows 10, atunci instalezi editia de Windows 10 pentru care detii licenta sau introduci cheia generica pentru editia pentru care detii licenta.
Daca nu detii o licenta, atunci cumperi o licenta si introduci cheia pe care o primesti.
Cu siguranta acel Windows este fie fara licenta, fie este o varianta cu licenta de tip trial, fie este vorba de o licenta pe volum si trebuie sa faci reactivarea periodic.

#6
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016

View Post_-_, on 30 iunie 2017 - 19:16, said:

Daca detii o licenta, atunci introduci cheia pe care ai primit-o.
Daca PC-ul a venit cu Windows 8 sau superior preinstalat, atunci instalezi versiunea si editia originala (cheia se afla deja in BIOS).
Daca ai avut o licenta pentru Windows 7 sau 8/ 8.1 si ai efectuat upgrade la Windows 10, atunci instalezi editia de Windows 10 pentru care detii licenta sau introduci cheia generica pentru editia pentru care detii licenta.
Daca nu detii o licenta, atunci cumperi o licenta si introduci cheia pe care o primesti.
Cu siguranta acel Windows este fie fara licenta, fie este o varianta cu licenta de tip trial, fie este vorba de o licenta pe volum si trebuie sa faci reactivarea periodic.
E un bug. Așa mi s-a întâmplat și mie și în cele din urmă am reinstalat Windows-ul și nu mai am probleme.

#7
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Posthadid, on 30 iunie 2017 - 19:01, said:

Windows-ul e instalat la un service autorizat de cand am luat laptopul
Ai cumparat laptopul de la acel service? L-ai cumparat din alta parte si la service au instalat numai Windows-ul? Cind ai cumparat laptopul ai cumparat si o licenta de Windows?

#8
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
Eu m-am dus cu laptopul si ei au zis ca instaleaza windowsul cu licenta.

#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Atunci mergi la acel service care ti-a vandut "licenta"!
Noi nu te putem ajuta. Nu oferim suport pentru piraterie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate