Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Predare locuinta fara racord la gaz.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Post86-APP, on 30 iunie 2017 - 18:33, said:

Ce-au facut la tine este ilegal . Ai au facut lucrarea incalcind toate procedurile , nu numai de acte ci si de lucru ( probe , verificari )
Practic au facut lucrarea , urmind ca apoi actele sa mearga " in spate " , pina se incadreaza in normativ.
daca esti la Vascauti , ascuns de lume , o firma puricoasa , poate face asa ceva , ca acolo poate nu controleaza nimeni . In lumea civilizata este exclus .

Crezi ca circul a rezolvat ceva ? Eu la cei cu gura mare , intorc spatele , pa. pa ...
Bransamentul poate este tras , poate este si intepat , deci exista gaz , mai trebuie facuta receptia lui pt a putea pune contorul . Si asta dureaza .

Sa inteleg ca lucrezi ''la gaze'' si-ti place sa vezi oameni milogindu-se pe la usa ta.

Nu mi-a facut lucrarea o firma puricoasa. Ca ce utilaje aveau aia, n-am vazut pe la idiotii de la E-on.. Era teava lor ( au adus gazul de la vreo 5 km ), ei au facut si proiect si tot.  
Ce cacat de aprobari trebuie ca sa dureze UN AN? Curge cocaina pe teava aia??

Daca asteptam un an era lucrarea mai serioasa? Gazul mai ieftin? Ma simteam mai bine? Sau ce?

Tot aminteai de probe si verificari. Au verificat instalatia, stai linistit ca nu trebuie UN AN sa vezi daca scapa 0.000001 bari in 24 ore... Ce dracu ma...

#20
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmariovrs, on 30 iunie 2017 - 19:56, said:


Sa inteleg ca lucrezi ''la gaze'' si-ti place sa vezi oameni milogindu-se pe la usa ta.
........
Intelegi ce vrei , dar nu ca-mi place asa ceva . Ce depinde de firma , se face intocmai si la timp , ce depinde de altii , adica de " distrigaz " ...
Daca pun aici toate procedurile care sint pt un amarit de bransament , cite acte , operatiuni , autorizatii , inspectie ISC bla, bla ...te ia capul . Daca ai sti cit dureaza un dosar si cite acte , te ia ameteala ....
Eu iti spun ca firma aia se joaca cu focul si chiar peste ani de zile , se va vedea magaria facuta .
Eu , noi , nu facem asa ceva , nu vrem sa pierdem autorizatiile . E destul de lucru legal .
Ca fapt divers .
O redeschidere gaz , dupa oprire in caz de defect , se face in decurs de 5 zile de la depunerea actelor si solicitarea de deschidere gaz . 5 zile . Mai pune ca pina la depunerea actelor , trebuie facuta remedierea , facut un dosar , si vezi unde ajungi .
Nasol , dar totusi este bine ca se tine totul din scurt .
Garantez ca daca s-ar da totul la firme ,sistemul de distributie ar ajunge praf , s-ar fura gaz in draci , iar jurnalele ar fi pline de evenimente .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate