Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Folosirea cu buna stiinta a unei adeverinte de proprietate provizorie nule la data vanzarii.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Buna ziua, va rog opinii .   La data de 13.02. 2002  o  persoana, LICA  a  folosit  la notariat pentru a vinde un teren  de 10000 mp. intravilan o  Adeverinta  Provizorie nr.55/19.09.1991 si o fisa de punere in posesie neinregistrata si nedatata ,niciunde.
Pentru acest de 10000 mp. o alta persoana, FLORIN  detinea la randul ei conform:  Hotararea Nr. 38// 09.01 1992 a  Comisie Judetene fond funciar,  Dupa care a fost pus in posesie si sa eliberat , Adeverinta Provizorie nr.33/ 12.02.1992.  dupa revalidare acesta avand acte de vanzare-cumparare  de proprietate pe acest teren din anul 1954.  Numai ca  persoana FLORIN  fiind in anii 2002 plecata din tara nu a stiut ca LICA  ajutat posibil de cineva din primariei a vandut acest teren fiului sau  NELU  la data  de 13.02.2002.
Acum 3 ani a venit acasa sa interesat de teren si a constatat ca fusese vandut de LICA fiului sau  FLORIN .  vanzarea facandu-se pe o adeverinta care la data vanzarii era nula. Fiind anulata de adeverinta lui FLORIN. vanzarea facandu-se pe baza Adeverinta provizorie  nr.55/19.09.1991 si o fisa de punere in posesie neinregistrata si nedatata ,niciunde.

Mai mult, Florin a constatat ca dupa vanzarea terenului de catre LICA  La cateva luni mai tarziu primaria ia anulat adeverinta sa nr.33/ 12.02.1992. Dupa care ca sa para totul in regula ia eliberat lui LICA si Titlu de Proprietate.
Bai cata hotie in ialomita asta.
Multumesc pentru tot si va rog sa intelegeti greselile de exprimare

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Bani multi la avocati pt. judecata.

#3
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
pregateste-te pt raspunsurile cretine .... 1 2 3...hai baietii!

on topic. Trebuie sa iti gasesti un avocat, ce scrii tu aici, nu e 100%, trebuie sa explici in persoana ca respectivul avocat sa stie cum sa te indrume,eu am o idee, dar nu pot sta sa scriu 3 ani aici...mi-ar lua o ora sa-ti scriu.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Numa' in Ialomita? Posted Image Peste tot e la fel.

AVOCAT scrie pe tine. Timp, nervi tari si bani tocati. Succes!

#5
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Al câtelea subiect pe care l-ați deschis pe această temă este ăsta?
Cum s-a spus și pe celelate, trebuie mers la un avocat specializat în litigii civile și mers în instanță, că pe cale administrativă nu se va rezolva nimic.

#6
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Cineva mai sus scria, pregatestete pentru raspunsuri " destepte " Sincer era necesar sa-ti consumi energia ? Uni chiar te obliga sa dai repertorii. Ca la roman !  Bai frate daca nu esti de acoloo de ce te bagi in seama. Am cerut opini nea ca altfel  stiu ce an de facut. Ca sa-ti dai seama prin 1987 saream prin padurile de la iamul mic si peste garla. Asa ca eu am lasat de mult opincile la bariera si pe bune si pe rele. Oricum iti multumesc pt.intelegere.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate