Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Smartphone nou

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
huawei p10l nu este chiar asa nasol cum zici ca ai citit, pana la urma o versiune lite, evident ca este mai slaba decat cea "intreaga", ca pana la urma asta inseamna, ceva mai accesibil, dar trase de la fratele mai mare si cu performante aduse tot de acolo..

nu voi dezbate acest subiect, asa ca iti voi zice despre el, in calitate de posesoare, nu din citite pe site-uri avide de vizitatori si hateri cat cuprinde. iar asta ti-o zic si ca fosta posesoare de alte marci si modele de telefon, inclusiv samsung (la care am renuntat in favoarea acestui model)

e un telefon bun in principiu, se misca bine, cu peste 40 de aplicatii instalate pe el, memoria libera este la peste 2GB din total de 3. asadar management bun de memorie. nu se poticneste, nu se blocheaza, nu sughita. functioneaza fluid, este chiar usor de folosit daca iti bagi nasul peste tot ca sa-l cunosti mai bine.

vine cu versiunea 7.0 la android, recent a primit si un update de securitate. se aude bine, desi pt muzica pe speaker, nu e chiar ok, anumite tonuri de apel am renuntat sa le folosesc pt ca se auzeau cam distorsionate, in sensul de prea multe inalte si deranjante la un moment dat. camera se misca binisor, scoate poze bune, dar nu e chiar de top, asa ca nu te gandi ca te bati cu un dslr, insa pt ceva rapid, e chiar ok.

cand zic rapid, chiar e rapid, cu cardul care il folosesc, fiind unul bun si de viteza foarte mare, pozele sunt facute cam 1 pe secunda. in secunda 2 deja faci alta poza. nu are OIS, asta e un minus, de aici si rapiditatea totusi, pt ca ii lipseste acest detaliu, insa depinde si de mana ta, cat de stabila e.

pe mine bateria ma tine si 6-7 zile, nu ma stresez cu incarcatul, am incredere ca daca plec de acasa pt 2-3 zile, nu ma lasa in drum. dar e drept, ca si daca stai calare pe net sau gps, etc, o poti consuma in cateva ore. dar asta nu e nicidecum un minus. ce se poate considera minus pt cei ce nu vor huse la telefon, este sticla, care aluneca de nici nu stii ce-i asa. il pui pe masa sau pe pat, etc si vezi ca o ia la vale singur.

asta e partea nasoala la el, dar cum eu sunt pro husa, am scapat de probleme.

Edited by Dany_Darke, 29 June 2017 - 20:50.


#20
Andrei2332

Andrei2332

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2017
Salut
Eu de 7 ani folosesc exclusiv Sony de la Sony xperia L la z5
Eu am un sony xperia z5 simplu  care are o camera foarte tare dar ma cam dezamageste deoarece de exemplu ca sa imi iasa o poza cu o pisica de exemplu trebuie sa fac vreo 4-5 ca sa iasa una buna dar cred ca se poate rezolva din setari
Raport CALITATE-Pret cred ca sony se afla pe un loc fruntas si cele aparute acum xa etc am auzit ca sunt ok!
E decizia ta dar sa te uiti la pareri si la SAR daca te intereseaza cat radiaza telefonul!

#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostDany_Darke, on 29 iunie 2017 - 20:48, said:

pe mine bateria ma tine si 6-7 zile
What? O saptamana? Cred ca-l folosesti pe post de ceas ;) Astfel nu-mi pot explica.

#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu, doar cu cap si cand am nevoie. nu m-am nascut cu el in mana. vechiul telefon, dupa 3 ani, inca tine 4-5 zile bateria, iar acum ca a stat doar deschis, fara a fi folosit, a tinut si peste 12 zile.

bateria originala cu care a venit telefonul.

#23
amrodardari

amrodardari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.07.2016

View PostDany_Darke, on 29 iunie 2017 - 20:48, said:

nu are OIS, asta e un minus, de aici si rapiditatea totusi, pt ca ii lipseste acest detaliu, insa depinde si de mana ta, cat de stabila e.
Mare minus, dar totusi o sa ma interesez despre p10l.
Stie cineva ceva oferte cu abonamente de la operatori? am vazut ca la digi au abonament nelimitat cu plata in rata fara dobanda, foloseste cineva serviciile de la digi? am auzit ca internetul este slab

#24
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostDany_Darke, on 29 iunie 2017 - 20:48, said:

nu are OIS, asta e un minus, de aici si rapiditatea totusi, pt ca ii lipseste acest detaliu,

Stai, ce legatura are OIS cu viteza?

#25
amrodardari

amrodardari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.07.2016

View PostExtinct, on 30 iunie 2017 - 13:44, said:

Stai, ce legatura are OIS cu viteza?
Face poze cu viteza mare ca ii lipseste OIS-ul, se refera la viteza camerei nu la performanta telefonului in general.

#26
amrodardari

amrodardari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.07.2016
Parere nokia 6 cnva? scuzati double post au trecuit 24+ de ore

#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
te rugam sa scrii in romana si fara stalcirea cuvintelor. verifica regulamentul pt mai multe lamuriri

#28
amrodardari

amrodardari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.07.2016
Detine cineva informatii sau/si o opinie personala despre dizpozitivul Nokia 6?

#29
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nokia 6: pret de Huawei P9, performante de P9 Lite. Procesorul Snapdragon 430 e mai slab decat Kirin 650/658 (P10 Lite).
Noile modele cu Android sub denumirea Nokia sunt produse de HMD, nu de compania care a facut istorie.

#30
amrodardari

amrodardari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.07.2016

View Post159, on 02 iulie 2017 - 07:26, said:

Nokia 6: pret de Huawei P9, performante de P9 Lite. Procesorul Snapdragon 430 e mai slab decat Kirin 650/658 (P10 Lite).
Noile modele cu Android sub denumirea Nokia sunt produse de HMD, nu de compania care a facut istorie.
Are pret umflat dar il gasesti si la 1200 lei (cam cat p10 lite)

#31
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Redmi 4a si ai bani de samanta 1 an ..

Edited by Baxon, 02 July 2017 - 12:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate