Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 

Ministrii lui Tudose

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Sevil Shhaideh-vicepremier, ministrul Dezvoltării Regionale; Grațiela Gavrilescu-vicepremier, ministrul Mediului; Rovana Plumb-ministru delegat pentru Fondurile Europene; Mihai Fifor-ministrul Economiei; Teodor Meleșcanu-ministrul Afacerilor Externe; Carmen Dan-ministrul Afacerilor Interne; Petre Daea-ministrul Agriculturii; Adrian Țuțuianu-ministrul Apărării Naționale; Lucian Romașcanu-ministrul Culturii; Liviu Pop-ministrul Educației; Lucian Georgescu-ministrul Cercetării; Toma Petcu-ministrul Energiei; Ionuț Mișa-ministrul de Finanțe; Tudorel Toader-ministrul Justiției; Doina Pană-ministrul Apelor și Pădurilor; Lia Olguța Vasilescu-ministrul Muncii; Lucian Șova-ministrul Comunicațiilor; Florian Bodog-ministrul Sănătății; Marius Dunca-ministrul Tineretului și Sportului; Gabriel Petrea-ministrul delegat pentru Dialog Social; Viorel Ilie-ministrul delegat pentru Relația cu Parlamentul; Ilan Laufer-ministrul pentru Mediul de Afaceri; ministrul Turismului-Marius Dobre; Andreea Păstârnac-ministrul delegat pentru Românii de Pretutindeni; Marcel Ciolacu-vicepremier fără portofoliu.

Și pe cine-ați vrea să pună? Nu e Liviu Pop perfect pentru ceea ce oferă Partidul de ani de zile în domeniul Educației? Nu e Petre Daea reprezentantul perfect al poporului pesedist de la orașe și sate? Nu e Lia Olguța Vasilescu imaginea perfectă a tovarășei cu coc de la județeană? Nu e baronul Țuțuianu oglinda aroganței de partid și de stat? A, și șeful de la Cancan la Cultură, măcar omul a dat o bucurie țării. Aveți ce (n-)ați votat... ăsta e nivelul lui Liviu Dragnea

Florin Negrutiu

Unul dintre cele mai sinistre guverne din istoria Romaniei, cu personaje grotesti, incompetente si caraghioase.
Din pacate nu e nici o gluma, astia ne vor conduce daca trec maine de votul in Parlament.

#2
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Suntem un popor cult, ce să mai.

#3
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Grindeanu 2.0, fără Grindeanu...
Ce poți să mai zici?
Zici pesede și tragi apa!

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Votanți PSD! Avem toți ce va doriți! Ceea ce va doresc și eu vouă e sa trăiți atât de prost încât votul  PSD sa va iasă pe nas!

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,498
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMembruAnonim, on 28 iunie 2017 - 15:09, said:

Votanți PSD!
+ cealalta majoritate care nu s-a prezentat la vot. Si ei sunt destul de multumiti.

Edited by Bursul, 28 June 2017 - 15:14.


#6
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postgarett, on 28 iunie 2017 - 15:07, said:

Grindeanu 2.0, fără Grindeanu...
Ce poți să mai zici?
Zici pesede și tragi apa!
Da dom-le dar, astia lupta contra securistilor ...Posted Image Posted Image

Nimic nu stii . Treci la colt si fa-ti "Mea Culpa" Posted Image

Edited by Daco_Get, 28 June 2017 - 15:31.


#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
sa-mi trag una, n-am scapat de lia olguta... asta nu votase ca e incompetenta si guvernul din care facea parte trebuia sa cada? plus carmencita interna si ala de agricultura de zici ca traieste pe vremea cooperativelor...

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBursul, on 28 iunie 2017 - 15:11, said:


+ cealalta majoritate care nu s-a prezentat la vot. Si ei sunt destul de multumiti.
pai D-aia sper sa fie foarte de căcat situația, sa se trezească și unii și altii

#9
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
si ambramburica ?

#10
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,572
  • Înscris: 05.11.2009
adica niste nulitati care nu au facut nimic in primul mandat pesede de anul asta , se jura pe olita ca de data asta nu vor mai fi asa de incompetenti si vor invata de la daddy dracnea programul de guvernare pe de rost si ca vor purta si cordeluta? :w00t:


Poate sa-mi explice situatia asta un pesedist? Gicu, Tomaso ... :P

#11
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si Sova ce mai cauta acolo?

#12
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Explicati-mi si mie, ca pentru prosti, cum vine vice-premier fara portofoliu?

Puteti sa-mi si desenati.. nu ma supar. Da' vreau sa pricep si io logica PSD-ista.

#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
UDMR a anuntat adineauri ca voteaza maine guvernul => asta e guvernul din urmatoarea perioada.

#14
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostMembruAnonim, on 28 iunie 2017 - 15:09, said:

Votanți PSD! Avem toți ce va doriți! Ceea ce va doresc și eu vouă e sa trăiți atât de prost încât votul  PSD sa va iasă pe nas!
eu zic ca astia au o resistenta foarte mare la lipsuri, le ajunge doar bautura si cat sa nu moara de foame... slabe sperante sa regrete ceva!

#15
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003

View PostAlecsandru010, on 28 iunie 2017 - 15:22, said:

Explicati-mi si mie, ca pentru prosti, cum vine vice-premier fara portofoliu?

Puteti sa-mi si desenati.. nu ma supar. Da' vreau sa pricep si io logica PSD-ista.

Nu l-ai auzit pe Tudose?
Cica ala va fi un fel de coordonator si liant totodata intre ministere  - ptr. proiecte ce implica mai multe ministere, preia din sarcinile primului ministru practic, ca el ar trebui sa faca asta.
El o fi ocupat cu altceva, rapoarte la Dragnea banuiesc.

Acest guvern va fi monitorizat extrem de atent si exigent, tovarasi! Daca nu se respecta planul se iau masuri urgente si extrem de dure impotriva celor ce nu fac fata. Am zis!

Edited by radumiki, 28 June 2017 - 15:29.


#16
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu l-am auzit.

Aha. Deci al doilea premier. E frumos in Romania. Ne permitem sa avem si unu si doi premieri.. daca-l punem si pe Dragnea ajungem la trei. Adevaru' e ca ne trebuie. La cate-s de facut.. sa nu se surmeneze baietii si sa cada din picioare.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ala e omul cu butonul rosu. Când o ia pe ulei pm-ul, zbang, butonul rosu, și trece vicele  la butoane.

#18
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014
Daca Dragnea a zis ca fost guvern a fost atat de slab, de ce ii pune tot pe aia la guvernare ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate