Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

GARDENA RESIDENCE?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
catalina_nicolae

catalina_nicolae

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2017
...va spune ceva? am vazut niste planuri de vilute si arata tentant...as vrea sa aflu detalii de la cineva care locuieste deja acolo. Multumesc anticipat.

#2
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Duplex - camera de zi de 18 mp, dormitoare de 12 mp, unul de 14 mp - prea zgîrcite. Scara are lățimea de 90 cm în care intră și balustrada - deci căratul mobilei va fi sport extrem. La pod ajungi printr-un chepeng deci e cam inutilizabil.
Apartamentele sînt bătaie de joc - 2 camere în care camera de zi are 20-22 mp și e spațiu de trecere pentru restul încaperilor. Cireașa de pe tort e cel care are camera de zi cu "bibliocătărie", suprafața totală fiind de 14 mp. Cel de trei camere e cu lipsuri și el - o singură baie, depozitare zero, holul de intrare are 1 m lățime.
Zisele case individuale sînt de fapt un apartament de trei camere minuscul pus pe pămînt.

#3
catalina_nicolae

catalina_nicolae

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2017
va multumesc pentru informatii. sunt cam dezamagitoare ce-i drept, dar utile!
nu am apucat sa butonez zilele astea si nu v-am raspuns, am avut de carat mobile...pe ploaie.
inteleg ca le-ati vazut pe toate. ma batea gindul sa iau cele doua parti ale unui duplex si sa adaptez la nevoile familiei. e si in functie de cit de bine sunt construite - ma refer la seriozitate si cum este calibrata reteaua de canalizare, tocmai am vazut un reportaj horror cu un cartier nou construit in popesti leordeni, le refula canalizarea, aveau sobolani la greu pt ca nu se stringea gunoiul de peste tot, basca neamurile proaste care stateau in bloc si il intretineau ca vai de lume, puneau pungile cu resturi menajere agatate de balustrada scarii, etc.
nu imi da mina sa ma apuc eu de construit, desi stiu ca e idealul, asa ca sunt nevoita sa caut o casa gata facuta si e foarte greu de gasit ceva ca lumea care sa coste si rezonabil.
pina la urma trebuie sa apara de undeva o solutie, ca la bloc nu mai vreau sa stau...
multumesc inca o data.
cn

#4
axel114

axel114

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.07.2007
Vreun update? Vad ca Gardena are o prezenta extrem de discreta in online. Nu prea gasesti informatii neoficiale pe nicaieri inafara de paginile lor oficiale. Cineva cu noutati? Si ma refer la informatii din partea celor care stau deja au acolo si au o experienta deja.

Edited by axel114, 31 July 2021 - 23:09.


#5
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View Postcatalina_nicolae, on 28 iunie 2017 - 14:50, said:

...va spune ceva? am vazut niste planuri de vilute si arata tentant...as vrea sa aflu detalii de la cineva care locuieste deja acolo. Multumesc anticipat.

Ca locatie este construit in camp langa un cimitir si accesul se face pe o strada cu un singur sens masini venind din ambele sensuri.
https://www.google.c...!7i13312!8i6656

De canalizare nu cred ca poate fi vorba, probabil fosa septica.

Casele lor cvadruple inseamna 4 case lipite...deci de 2 ori mai prost decat un duplex. Deci nu e mai bine la bloc?

Vad ca sediul de vanzari il au in Ferentari, ceea ce te face sa te intrebi...

Attached Files


Edited by pestili, 01 August 2021 - 10:29.


#6
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Ce peisaj dezolant. Parcă e zona crepusculară, X-files :))

#7
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View Postleusteanul, on 01 august 2021 - 11:58, said:

Ce peisaj dezolant. Parcă e zona crepusculară, X-files Posted Image)

Tirul respectiv este parcat in zona fiind niste depozite. Deci tu ca sa treci cu turismul trebuie s-o iei cu o roata in sant.

#8
axel114

axel114

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.07.2007
toate casele sunt conectate si la canalizare si la apa, gaze , electricitate si internet. Asta stiu sigur. Poza cu tirul este foartre veche, probabil de cand inca drumul ala de beton ma exista. Acum e praf , numai gropi. S-au ridicat peste 50 case, poate chiar mai multe si eram curios daca e cineva pe aici care sta acolo de ceva timp si poate impartasi cu noi daca merita. Intre cimitir si ansamblu e o distanta, nu sunt lipite, sunt despartite de o livada maricica. Am fost fizic acolo si situatia e diferita de poze, dar tot degeaba daca nu putem afla de la cineva care sta deja acolo detalii. Asa informatii din site-ul de prezentare si ce zic agentii de vanzari, sunt irelevante

#9
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Confirm si eu, am zis ca rup masina acolo :)) la ce drumuri sunt, plus cimitirul care este in apropiere. Eu zic ca nu merita avand in vedere accesul deficitar.Cu privire la calitatea constructiei, nu ma pot pronunta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate