Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Citroen C4 Cactus sau Noul Citroen C3

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008
Salut

Am o mica dilema referitor la achizitia unui Citroen. Doresc sa imi iau o masina noua si eram pregatit sa merg sa comand un C4 Cactus dar intre timp a aparut si noul C3 care arata foarte bine iar ca dimensiuni e apropiat. Poate garda la sol ceva mai mica in rest e cam aceiasi chestie. O sa aleg un motor pe benzina deoarece nu fac mai mult de 10.000 Km anual.
As dori niste pareri referitor la noul C3 vs C4 Cactus, pe care nu am apucat sa il conduc dar si daca sunt posesori de C4 Cactus care au incercat noul C3. Optionalele la noul C3 nu mi se par prea ieftine.

Mersi,

PS: Nu doresc alte sugestii de masina.... daca in trecut am cochetat cu ideea de a lua Duster, Stepway , Captur sau Vitara acum sunt decis sa merg pe pista asta: C4 Cactus sau noul C3. E foarte greu sa te decizi cand sunt atat de variate parerile. E imposibil practic, am ajuns sa imi schimb parerea de prea multe ori, asa ca am decis sa ma bag singur cu capul in gard si sa merg pe Citroen.

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu inainte de a face un test drive!

#3
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
c3-ul pare mai bine finisat, pun pariu ca se conduce mai bine, nu arata a lowcost.. pun pariu insa ca nici nu costa un c3 cat un c4 cactus. daca ti-l permiti c3-ul mergi pe el..

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
La exterior si la dimensioni mi se pare mai bun C4.
La pret C3 e cu aprox 2 mii euro mai ieftin.
La interior mi se pare mai frumos C3.
[ https://www.netcarshow.com/Citroen-C3-2017-1280-4a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.netcarshow.com/Citroen-C4_Cactus-2015-1280-33.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kroghy, 28 June 2017 - 10:41.


#5
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
am facut test drive cu c4 cactus si am fost neplacut impresionat. din poze arata ff fun dar in realitate este groaznic. singurul motiv pt care as opta pt. C4 este garda la sol si faptul ca e un crossover cu care te poti urca pe borduri si teoretic ai mai mult spatiu interior
noul c3 arata bine, pare mai inchegat si fiind generatie noua eu zic ca merita daca preturile sunt similare. pe de alta parte poate la cactus apar reduceri mai incolo spre toamna iarna cine stie

#6
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
C3 aircross e mai ok fata de cactus . Ca spatii sunt asemănătoare dar c3 arată mai bine

#7
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008

 MicroEdge, on 28 iunie 2017 - 16:46, said:

C3 aircross e mai ok fata de cactus . Ca spatii sunt asemănătoare dar c3 arată mai bine

Asteptam sa zica cineva de c3 aircross... si am citit si despre el dar nu l-am vazut decat in poze. Arata bine dar  nu cred ca intra in buget, am citit de un pret de vreo 15000 euro. As vrea sa ma limitez la un 12000 de euro cu tichet inclus. Si totusi nimeni nu le-a incercat pe amandoua (c4 cactus si C3) ?

Edited by ytsejam, 29 June 2017 - 08:11.


#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Botul îmi aduce aminte de Fiat Multipla, una dintre cele mai urîte masini pe care le-am vazut vreodată. Altfel pare OK.

#9
ytsejam

ytsejam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.12.2008

 radunic, on 29 iunie 2017 - 10:53, said:

Botul îmi aduce aminte de Fiat Multipla, una dintre cele mai urîte masini pe care le-am vazut vreodată. Altfel pare OK.

E discutabil design-ul. Mie personal imi place cum arata masina, e diferita ca forma fata de ce se gaseste momentan pe piata. E genul de design care fie iti place fie nu.... nu prea ai calea de mijloc. Dar e totusi segmentul low-cost. Si daca tot am adus in discutie banii... pentru mine e clar ca nu merita masina in versiune full, eventual cea de mijloc dar la banii de full sunt variante mult mai bune (chiar daca mai putin dotate). Dar sa ramanem la C4 Cactus care pentru mine e un compromis reusit. Daca as avea si o parere a cuiva care le-a condus pe ambele macar 2-3 luni ar fi ceva mai usor de ales... si din pacate nu am gasit pe niciun forum si pe nicaieri o astfel de comparatie, nici macar in publicatii auto. Poate e cineva din voi mai prieten cu goagle dar eu nu am gasit nimic.

 radunic, on 29 iunie 2017 - 10:53, said:

Botul îmi aduce aminte de Fiat Multipla, una dintre cele mai urîte masini pe care le-am vazut vreodată. Altfel pare OK.


Eu zic ca Nissan Juke e un pic peste Multipla care macar era spatioasa daca tin minte bine masina....

#10
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

 ytsejam, on 29 iunie 2017 - 08:10, said:



Asteptam sa zica cineva de c3 aircross... si am citit si despre el dar nu l-am vazut decat in poze. Arata bine dar  nu cred ca intra in buget, am citit de un pret de vreo 15000 euro. As vrea sa ma limitez la un 12000 de euro cu tichet inclus. Si totusi nimeni nu le-a incercat pe amandoua (c4 cactus si C3) ?
Verifica la dealeri ca au discounturi fata de pretul de lista si mai exista si destocarea

#11
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Daca inca nu ti-ai luat iti recomand noul C3. Eu am varianta de 110CP benzina, automata, aproape full option, nu am optat pentru navigatie pentru ca poti conecta telefonul cu aplicatia android auto; si fara radio digital, cred ca doar prin Bucuresti sunt cateva posturi de radio care emit digital. Toate persoanele pe care le cunosc cat si persoane necunoscute au ramas impresinate de el. Variantele de culoare biton alb-rosu, gri nisip-rosu mi se par cele mai de efect, si albastru-alb te face sa intorci capul dupa ea, acum depinde si de gusturi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate