Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Semnatura falsa

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Eu m-am raportat la art. 320

(3) Sunt asimilate înscrisurilor oficiale biletele, tichetele sau orice alte imprimate producătoare de consecinţe juridice.


Ce-i drept, nu-s de meserie, asa ca ma retrag ca sa nu-ncurc omu'

#20
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

 althea, on 28 iunie 2017 - 10:55, said:



Sau am înțeles greșit că expeditorul a primit-o înapoi...? Scuze dacă așa e.  

Da, am înțeles greșit. Posted Image
  Nu am primit nimic inapoi. Nu stie nimeni unde e. Probabil prinntr-un tomberon sau chiar la groapa de gunoi. Cred ca motivul real nu a fost sustragerea ci lenea ca trebuie sa cam urce o bucata buna de deal sa ajunga la mine.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Fă și sesizare că e simplu pe formularul online, fă și plângere că nu e în regulă să dispară.

Încă o dată, scuze că nu am fost atentă de la început.

#22
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 PoeOvidiu, on 28 iunie 2017 - 11:15, said:

Nu am primit nimic inapoi. Nu stie nimeni unde e. Probabil prinntr-un tomberon sau chiar la groapa de gunoi.
Pai in cazul asta se aplica articolul pe care l-a citat _smiley_.
Reclamatie la politie. Daca nu se rezolva nimic si vrei sa le faci rau celor de la posta, mergi mai sus.

Edited by baliosss, 28 June 2017 - 11:43.


#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006

 baliosss, on 28 iunie 2017 - 11:43, said:

Pai in cazul asta se aplica articolul pe care l-a citat _smiley_.
Reclamatie la politie. Daca nu se rezolva nimic si vrei sa le faci rau celor de la posta, mergi mai sus.

Doar daca sunt demonstrate acele lucruri.
Poate ca postasul n-a deschis-o,n-a sustras-o,n-a distrus-o si nici n-a retinut-o.Pur si simplu a bagat-o in cutia postala a altuia.N-o fi gasit pe nimeni acasa (este doar o presupunere) si a procedat cum l-a dus capul.
Foarte multa lume,inclusiv de pe acest forum,considera scrisorile scrise de mana ceva desuet,total depasit,degradant,etc.,,etc.

#24
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
@adisz: Ce spui tu e valabil pentru o scrisoare normala. In cazul de fata a semnat cineva pentru scrisoarea aia.

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006
Eu am discutat strict de articolul 302 CP,citat de _Smiley_.In acel articol nu se aminteste nimic de semnaturi.

#26
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Dar semnatura e exact dovada ca cineva si-a insusit scrisoarea.

#27
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
se aplica articolul din codul penal deoarece scrisoarea nu a ajuns la destinatar si nici nu a fost returnata expeditorului. nu se stie exact ce s-a intamplat cu ea, dar sigur a fost fie sustrasa, fie retinuta fie distrusa.
treaba politiei este sa inregistreze plangerea lui PoeOvidiu si sa cerceteze faptele. poate e de vina postasul(din lene a preferat sa nu mai livreze scrisoarea), poate a primit altcineva scrisoarea (caz in care postasul a fost doar neglijent, ca n-a verificat identitatea respectivului), poate s-a produs o alta incurcatura(ex: postasul a incurcat avizele si a dat pentru semnat altcuiva avizul lui PoeOvidiu). faptul ca cineva a semnat de primire in locul lui PoeOvidiu nu inseamna mare lucru.

Edited by _Smiley_, 28 June 2017 - 13:24.


#28
hummin

hummin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.06.2017
Mergi la politie si fa plângere. Poate se desluseste ce s a întâmplat pana la urma cu recomandata aia.
In penal slabe sanse sa meargă un procuror in fata instantei cu e speta de asta. Totusi poate se iau ceva masuri administrative pe la posta aia.

#29
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Eu am inteles ce s-a intamplat, omu s-a certat cu aia de la posta de multe ori asa cum a zis, si aia s-au razbunat si nu i-a mai dat scrisoarea, poti demonstra ca cineva a semnat in locul tau ? Ce dovezi ai ?
De unde nu se presupune ca nu a ajuns scrisoarea si atata...nu ca ti-a luat-o cineva, adica ca s-a pierdut, sau a semnat altcineva si nu posta de la tine de acolo, poate pe drum a semnat cineva pana acolo, cine stie ?! Asta daca ai confirmarea ca s-a semnat, daca nu ai e mai rau.
Si daca...e razbunare sau neglijenta, esti cam in pom cred ca, o sa zica nu stiu domne la noi nu a ajuns si aia e, se vorbesc intre ei si gata.
Si da vina pe drumul de pana acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate