Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

#casabuhnici

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Am citit si eu patania cu arhitecta si (in afara cazului in care minte, ceea ce nu prea cred) e foarte foarte naspa ce a patit. Ceva totusi trebuie sa fie adevarat, am auzit de destule cazuri cand ii spui omului ca vrei sa te incadrezi intr-un anumit buget sau suprafata construita si o tine pe a lui ca asa e bine, ca asa e frumos, ca una ca alta. Poate o fi avand dreptate dar ce sens are sa traga de asta daca nu sunt bani sa se execute si daca nu se potriveste cu cerintele beneficiarului? Exista unii arhitecti cu impresii de grandoare si care nu pleaca deloc urechea la beneficiari. Chiar si aici pe forum sunt exemple destule, imi aduc aminte de cineva care avea vreo 100.000E pentru o casa si arhitectul ii propusese ceva gen 360+ mp impartiti pe 3 nivele si era o casa cu o arhitectura foarte complexa, deci slabe sanse sa se incadreze in traditionalul 450-500E/mp. Cu toate astea arhitectul respectiv ii spunea ca se incadreaza fara probleme in buget...

Despre cat a castigat din reclama e imposibil de spus dar estimarea mea e ca mai mult de 20% per total nu a scutit.

Ce sunt mai curios este de ce nu a mai fost multumit colegul din IT de casa dupa 2-3 ani. Treaba cu gadgeturile e cam asa si-asa. Multe lucruri suna bine in teorie dar in practica sunt mai mult din categoria "hai sa ne c***m in sus si sa vedem in cate secunde aterizeaza rahatul". Cum e treaba asta cu aprinsul luminii de pe telefon, de parca o sa stau sa caut telefonul pe canapea in loc sa ma ridic si sa aprind lumina.

Edited by Bylly00, 23 February 2018 - 14:15.


#56
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
De care coleg spui ca nu a fost multumit si de care casa?

#57
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015

View Postedi10000, on 22 octombrie 2017 - 19:12, said:

Casa lui Buhnici a costat 9 mld de lei vechi? Dumnezeule...ce teapa si-a luat. Imi aduce aminte de un coleg de-al meu, si el mare iubitor de IT care si- a facut o casa din lemn (alta tehnologie decat Buhnici) care a proiectat casa cu tot ce inseamna retelistica pentru gadget-urile lui, compartimentari interioare facute pe calculator etc. A fost ok 2-3 ani, dupa care au inceput sa apara problemele, acum vrea sa o vanda si nu o cumpara nimeni, plus ca a scazut valoarea la 1/2 fata de momentul constructiei.

Despre postul asta e vorba.

#58
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postanimax20000, on 22 februarie 2018 - 19:21, said:

Eu l-am intrebat pe blogul lui cat a fost partea de sponsorizare din partea firmelor si cat a cotizat el,din bugetul lui personal..a zis ca o sa revina cu un raspuns..bineinteles ca raspunsul nu a mai venit,ba chiar alte comentarii mai noi,nici nu au aparut pe blog sau au fost sterse..Nici macar benzina nu cred ca platit-o,a fost cu masinile de drive-test pe care le prezinta pe blog
Sunt foarte multe chestii discutabile in tot ce a scris Buhnici pe blog si in afirmatiile din videouri. Cel mai mult mi-a displacut faptul ca nu a facut un follow up la casa - a incheiat relativ constructia si dupa aceea silenzio stampa, nu mai doreste sa arate nimic din rezultatul final sub motiv ca 'e casa privata de locuit'. Cand avea nevoie de afisari pe Youtube, sponsori si redus cheltuielile arata si ce mananca Gogoasa in timpul liber, acum brusc nu se mai poate nimic pentru ca e zona privata si nu se poate. Rusine.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xcN6vbH5798?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
Simion_Adrian

Simion_Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2010

View Postbiogood, on 05 aprilie 2018 - 09:55, said:

Sunt foarte multe chestii discutabile in tot ce a scris Buhnici pe blog si in afirmatiile din videouri. Cel mai mult mi-a displacut faptul ca nu a facut un follow up la casa - a incheiat relativ constructia si dupa aceea silenzio stampa, nu mai doreste sa arate nimic din rezultatul final sub motiv ca 'e casa privata de locuit'. Cand avea nevoie de afisari pe Youtube, sponsori si redus cheltuielile arata si ce mananca Gogoasa in timpul liber, acum brusc nu se mai poate nimic pentru ca e zona privata si nu se poate. Rusine.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xcN6vbH5798?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Scopul lui a fost sa faca publicitate celor de la care primea discount mai mare. El si-a atins scopul ca s-au uitat fraierii.

#60
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Am inteles asta, clar scopul era publicitatea. Arata insa si ce a iesit, ca tot publicitate e. In fine, multa sanatate casei de placaj stratificat, ce sa zic.

#61
horohaidan

horohaidan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 19.03.2006
Exista un comentariu pe blogul lui unde afirma ca sponsorizarile au fost sub 25%.
Conform costului afisat pe blog, cca 175k eur, ma indoiesc ca procentul sponsorizarilor este real.

#62
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@horohaidan, iti dai seama ca nu o sa scrie niciodata "oameni buni, sponsorizarile au fost 35%, va multumesc ptr ca mi-ati facut audienta pe Iu Tub". Desigur ca procentul sponsorizarilor nu e real, partea proasta pentru Bufnici e ca tot casa de placaj are.

#63
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Casa Pufnici... E irelevant ce mai spune George, asta e adevarul. Nici review-urile pe care le face telefoanelor lui, nu mai sunt ce au fost odata. La el mai sunt ok doar vlog-urile cu Tesla, poate si unele interviuri de ale lui si cam atat.

Edited by Vlad_22, 20 April 2020 - 23:44.


#64
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Interesul publicului pt Buhnici a scăzut și știe și el asta. Deja, mai toți s-au prins că ce face el e doar reclamă și cam atât. Mai interesant e faptul că sunt destui care cred că Buhnici e "miezul", "baza" și daca îi întrebi de ce au făcut achiziția respectiva, îți vor răspunde că așa au văzut la Buhnici.

Edited by Vlad_22, 07 May 2020 - 20:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate