Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

aparat de vorbit

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
luminita-

luminita-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.04.2010
Doamne ajuta!
Un baiat de 20 de ani din Resita a fost operat de tumora in gat, a crescut de la varsta de 3 ani la orfelinat, apoi a fost luat de o asistenta maternala care la 17 ani dupa ce s-a imbolnavit l-a dus inapoi. Acum are nevoie de un aparat de vorbit pe care trebuie sa il plateasca si avand in vedere ca sta mereu la spital, nu are cum sa lucreze si nici familie care sa il ajute. Costa in total 1500 de lei si pana acum s-au strans doar 550 de lei. Va rog frumos, cine poate sa il ajute, sa doneze si 5 lei La Raiffeinsen cod iban RO93 RZBR 0000 0600 1879 7416 cont in lei pe numele Trifoi Adrian. Chiar si 5 lei nu e o suma mare si putin cate putin se va strange. Am documente care sa dovedeasca bolile lui, doar ca va rog sa facem ceva.

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011
Corect era să vedem mai întîi documentele, buna credință așa se arată :)

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcrisstonne, on 27 iunie 2017 - 16:24, said:

Corect era să vedem mai întîi documentele, buna credință așa se arată Posted Image
Ne-am invatat sa ni se dea totul mura in gura ! la o cautare mica  gasim si  documente,etc .

Edited by stlk, 27 June 2017 - 16:52.


#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,291
  • Înscris: 13.01.2011
Ce gindire ai colegu" :facepalm:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0vVpsJnbq3A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by crisstonne, 27 June 2017 - 16:59.


#5
luminita-

luminita-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.04.2010
Nu le pot pune public avand in vedere ca oricine poate intra aici. Cine vrea, mi le poate cere in privat si i le arat. Nici dvs nu v-ati pune documentele public.

#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 30.04.2007
am postat aici ca sa nu deschid alt topic.
am nevoie doar de un sfat, o idee.
am un amic cu mari probleme de vorbire in urma unui accident vascular cerebral. poate sa-si miste satisfacator mana dreapta. as avea nevoie de un programel (pentru pc) sau de o aplicatie pentru smart, in care sa tasteze-mausuiasca iar dispozitivul sa vorbeasca ce a scris, a' la steven hawking ..

orice sfat, orice idee este bine venita.

#7
mystic_eye

mystic_eye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.12.2010

View Postluminita-, on 27 iunie 2017 - 14:32, said:

Doamne ajuta!
Un baiat de 20 de ani din Resita a fost operat de tumora in gat, a crescut de la varsta de 3 ani la orfelinat, apoi a fost luat de o asistenta maternala care la 17 ani dupa ce s-a imbolnavit l-a dus inapoi. Acum are nevoie de un aparat de vorbit pe care trebuie sa il plateasca si avand in vedere ca sta mereu la spital, nu are cum sa lucreze si nici familie care sa il ajute. Costa in total 1500 de lei si pana acum s-au strans doar 550 de lei. Va rog frumos, cine poate sa il ajute, sa doneze si 5 lei La Raiffeinsen cod iban RO93 RZBR 0000 0600 1879 7416 cont in lei pe numele Trifoi Adrian. Chiar si 5 lei nu e o suma mare si putin cate putin se va strange. Am documente care sa dovedeasca bolile lui, doar ca va rog sa facem ceva.

Casa de asigurari deconteaza asemenea dispozitive. Medicul trebuie sa ii dea documente, casa de asigurari sa aprobe, apoi se comanda de la depozit ca urmand sa fie montate de catre medicl ORL-ist care l-a operat. Atentie! Decizia de la casa de asigurari are termen de valabilitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate