Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Homofobii - homosexuali activi, nu doar pasivi?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
scarbavnicul_madular

scarbavnicul_madular

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2016

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 10:57, said:

Se stie ca homofobii sunt homosexuali, dar impresia mea a fost ca sunt "doar" reprimati/pasivi.

Ai vreun studiu concret realizat pe un esantion mai mare decat cel de 20+ indivizi dintr-un video pe youtube, sau ai tras concluzia asta pe baza de sentimente/confirmation bias? De unde "se stie"?

Edited by scarbavnicul_madular, 27 June 2017 - 11:37.


#20
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Homofob e un termen impropriu, oamenii nu au o fobie fata de homosexuali, nu le este frica de ei, ci pur si simplu scarba.

#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 11:25, said:


De exemplu, daca un minor este violat in satul tau, si un vecin este excesiv de revoltat, acuza in stanga si dreapta , atunci e f probabil ca el sa fie autorul.

Clar ca oamenii ar tebui sa aprobe violul, in nici un caz sa fie revoltati. Ideea e sa fii de acord cu toate nasoalele care nu ti se intampla tie personal, poate asa scapi.

#22
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Iar pe cei care ii doare in ...cot de subiectul asta ce sunt ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ryk5CT9SLVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Benderbut, 27 June 2017 - 11:33.


#23
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 11:25, said:

Nici tu nu ai inteles, anti-pedofil, in sensul ca te afisezi asa intr-un context nepotrivit.
De exemplu, daca un minor este violat in satul tau, si un vecin este excesiv de revoltat, acuza in stanga si dreapta , atunci e f probabil ca el sa fie autorul.
Defineste "context nepotrivit".
Uite, islamofobia mea.
Dupa unii, nici chiar un atentat cu morti nu e context potrivit, atentatele pur si simplu nu conteaza. Fratia Umana Mondiala inainte de orice.
Dupa acesti indivizi, io daca-s scandalizat pe atentat si pe lipsa de reactie la el inseamna ca e ceva in neregula cu... mine.
Iar dupa tine, inseamna ca ard sa devin musulman in adancul meu.

#24
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Subiectul nu ma pasioneaza, dar modul in care e pusa problema ma fascineaza.

 grrrrr, on 27 iunie 2017 - 11:33, said:

Uite, islamofobia mea.


Pana nu avem info despre congresmanii americani nu putem discuta.

#25
aurelde

aurelde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 26.06.2017
limba romana are un vocabular extrem de bogat in privinta homosexualilor !
nu insemna ca noi romanii, avem o anumita intelegere, categorisire si ierarhizare a apucaturilor homo ?
apropos, fobia nu inseamna o anumita teama ?

Edited by aurelde, 27 June 2017 - 11:38.


#26
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 retele, on 27 iunie 2017 - 11:27, said:

Și eu sunt de aceeași părere.
Manifestările exagerate, stridente, ascund ceva în spate, poate nu niște comportamente fix contrare argumentației inițiale, dar ceva e acolo, e putred, e în neregulă.
Depinde.
Daca e ceva trivial, probabil ca e cum zici.
Daca e vorba de ceva serios, se cheama "normalitate".

#27
andra86r

andra86r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.05.2017

 overseas, on 27 iunie 2017 - 11:28, said:


Clar ca oamenii ar tebui sa aprobe violul, in nici un caz sa fie revoltati. Ideea e sa fii de acord cu toate nasoalele care nu ti se intampla tie personal, poate asa scapi.
Nici tu n-ai inteles nimic, ori esti rau intentionat ori nu poti. Stai jos, nota 4 :)

#28
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 11:35, said:

Nici tu n-ai inteles nimic, ori esti rau intentionat ori nu poti. Stai jos, nota 4 Posted Image
Este ca esti in anul 1 la psiho si te simti reincarnarea lu'Freud?:)

#29
scarbavnicul_madular

scarbavnicul_madular

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2016

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 11:35, said:

Nici tu n-ai inteles nimic, ori esti rau intentionat ori nu poti. Stai jos, nota 4 Posted Image
La ce argumente ai prezentat in topicul asta nu cred ca esti in masura sa dai note altcuiva. Apropo esti cumva studenta la snspa? "Se stie" ca snspa e centru de antrenament pentru neomarxisti, ca sa fiu in ton cu topicul.

#30
andra86r

andra86r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.05.2017

 grrrrr, on 27 iunie 2017 - 11:33, said:

Defineste "context nepotrivit".
Uite, islamofobia mea.
Dupa unii, nici chiar un atentat cu morti nu e context potrivit, atentatele pur si simplu nu conteaza. Fratia Umana Mondiala inainte de orice.
Dupa acesti indivizi, io daca-s scandalizat pe atentat si pe lipsa de reactie la el inseamna ca e ceva in neregula cu... mine.
Iar dupa tine, inseamna ca ard sa devin musulman in adancul meu.
Este greu de definit pentru ca nu exista niste norme fixe, dar pot sa-ti dau exemple.
In cazul unui minor abuzat, un context nepotrivit ar fi sa nu fie copilul tau si sa te preocupe gasirea vinovatului mai mult decat orice alta activitate.

#31
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

 grrrrr, on 27 iunie 2017 - 11:33, said:

Uite, islamofobia mea.
Ey, matale se presupune că ești om de cultură, dă și tu dovadă de ceva seriozitate. Islamofobia e în raport cu o dogmă, o ideologie.
Andrușca vorbește de sexualitate și de indivizi care nu doar că-s obsedați de homosexuali și ce fac ei în dormitor, dar mai și manifestă o ostilitate pronunțată la adresa lor, ce nu poate fi justificată de nimic.

Mai apoi, nu s-a afirmat pe nicăieri, nici măcar din partea experților britanici, că TOTI homofobii sunt homosexuali reprimați. Ci doar un anumit procent.

http://psycnet.apa.o.../psp/102/4/815/
The main role of parenting plays in the formation of intense and visceral fear of homosexuals, including self-reported homophobic attitudes, discriminatory bias, implicit hostility towards gays, and endorsement of anti-gay policies.
But homophobia also manifests in individuals with an unacknowledged attraction to the same sex and who grew up with authoritarian parents who forbade such desires, a series of psychology studies demonstrates.

E destul de clar. Homofobia e inoculată principalmente prin educația de acasă, ca atitudine culturală, dar cateodată e și un rezultat al refulării propriei sexualități.
Dacă negi întru totul asta, nu arată decat că ești de rea-credință.

#32
andra86r

andra86r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.05.2017

 retele, on 27 iunie 2017 - 11:27, said:

Și eu sunt de aceeași părere.
Manifestările exagerate, stridente, ascund ceva în spate, poate nu niște comportamente fix contrare argumentației inițiale, dar ceva e acolo, e putred, e în neregulă.
La asta ma refer, ai spus-o mai bine ca mine :P

#33
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 10:57, said:

Se stie ca...
Spune-mi te rog, ai acvariu?

#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 andra86r, on 27 iunie 2017 - 11:57, said:

In cazul unui minor abuzat, un context nepotrivit ar fi sa nu fie copilul tau si sa te preocupe gasirea vinovatului mai mult decat orice alta activitate.

Fix eronat.
Daca e la sat cum zici tu, populatia e redusa.
Urmatorul pe lista poate fi fiu-meu.
Normal ca prima prioritate e sa gasesc bestia.
Voi cati ani aveti, de fapt ?!

 scarbavnicul_madular, on 27 iunie 2017 - 11:42, said:

La ce argumente ai prezentat in topicul asta nu cred ca esti in masura sa dai note altcuiva. Apropo esti cumva studenta la snspa? "Se stie" ca snspa e centru de antrenament pentru neomarxisti, ca sa fiu in ton cu topicul.

O fi student la naspa.

#35
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Asta aminteste de istoria masoneriei , iezuitilor si Papalitatii . Masoneria fiind infiintata de iezuiti si papalitate a fost la un moment judecata , condamnata si desfiintata teoretic de institutia papala . Cea mai buna metoda de a te spala pe maini de raspundere ( nu noi am facut asta , nu avem legatura ) cand lucrurile vor patina rau , cand vor fi dezvaluite crimele si toate masinatiunile organizatiei secrete care de facto functioneaza in continuare bine mersi sub aceeasi stapani .

Iar activismul homosexual tot de masonerie este finantat , infiintat . Daca metodele vechi merg perfect de ce sa nu le foloseasca in continuare ?

Edited by unucelalalt, 27 June 2017 - 12:41.


#36
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
eu nu stiu ce va agitati!!!
nu stiu de ce va faceti probleme si sindromujl drobului de clorura de natriu cristalizata ..
incepind cu 'tu-tzi mortii ma-ti (necrofilie) si 'te-n qour (homosexualitate), sau 'te-n lula mea de prost (cine este prostul? cel trimis sau proprietarul lulei Posted Image ) intregul repertoriu de injuraturi neaose, romanesti, daca ar treui puse in practica la propriu de catre injurator, s-ar incadra fara nici o problema in categoria perversiunilor incriminabile - or exista si perversiuni neincriminabile (placute?!?!?! Posted Image ) - asa ca despre ce vorbim?
suntem un popor de perversi (hi hi hi) este rezultatul la care au ajuns oamenii de stiinta britanici si savantii sovietici Posted Image

daca tot ai dat cu laic ..

 GingisHan2015, on 27 iunie 2017 - 11:16, said:

Adica daca imi plac muierile si nu poponautii  insamna ca -s homosexual
cu parere de rau trebuie sa te anunt ca astea sunt semne clare de lesbianism .. numai o lesbiana are numai muieri in cap ..Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by r_murphy, 27 June 2017 - 12:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate