Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#7561
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
@katti

Poate afli ceva si pentru P10 Plus,din ce am spus si postul meu trecut pe Orange merge voLTE si voWiFi fara nici o problema,doar la Digi nu am nici un serviciu :(

#7562
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
La P20 e putin diferita problema, nu ca nu merge deloc, ci merge numai cand se poate conecta si la VoLTE. Fara semnal 4G si VoLTE activat, nu merge nici VoWifi.

Alta intrebare:
A observat cineva probleme cu redirectionarile cu VoLTE/VoWifi?
Azi mi s-a redirectionat un apel, care n-ar fi trebuit sa se redirectioneze. Am activat redirectionare neconditionata (*21*numar#) pentru 5 minute, pana am restarat telefonul, in caz ca vine un apel. Dupa restart, am dezactivat-o (#21#). Intretimp m-am mai jucat cu setarile VoLTE/Wifi, tocmai testam problema de mai sus.
Peste vreo jumatate de ora, primesc un apel care a venit pe Digi dar a sunat celalalt telefon, ca si cum ar fi ramas redirectionarea activa.
Posted Image

#7563
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Dar nu folosești redirecționarea din setările telefonului?
Prin folosirea codurilor "poate" a rămas activată.

Edited by A-ONE, 22 May 2018 - 21:17.


#7564
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostA-ONE, on 22 mai 2018 - 21:14, said:

Dar nu folosești redirecționarea din setările telefonului?
Prin folosirea codurilor "poate" a rămas activată.

Setarile telefonului fac exact acelasi lucru ca si codurile introduse din tastatura.

Edited by Extinct, 22 May 2018 - 21:29.


#7565
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Exact, si e mai rapid decat sa intru in 3 nivele de meniu. Plus ca daca las numarul memorat (**21*numar#, **62*numar#) atunci activarea merge rapid tastand doar codul fara numar.

#7566
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
E complicat cu redirectarile in VoLTE si la Digi. Cand setezi o redirectare, telefonul trece in 3G, trimite codul ala, se updateaza sistemele 3G dupa care ar trebui sa fie actualizate si alea de 4G sa mearga redirectarea ok si in VoLTE. La tine s-o fi busit ceva pe teava. Deschide o sesizare, le spui ora la care ai facut redirectarea , anularea redirectarii si la care ai primit apelul gresit, aia tre sa vada prin loguri ce si cum. Eventual vezi daca mai poti sa mai dai de problema cu alt test. Oricum dupa ce anulezi redirectarea, cred ca cel mai bine e sa si verifici din meniu daca s-a facut cu succes,mai ales acum cu VoLTE.

#7567
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Deci e posibil sa fie sincope. O sa mai incerc sa reproduc, că nu mai știu exact orele când a fost, și dacă reușesc o sa fac tichet. Prima data să-mi rezolve cu VoWifi :D

#7568
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Huawei P10, soft package 369, sim provizionat anterior.Attached File  Screenshot_20180523-174425.jpeg   64.17K   156 downloadsAttached File  Screenshot_20180523-175443.jpeg   20.77K   130 downloads

#7569
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Confirm si eu, Huawei P10 functional VoLTE + VoWiFi Digi. SIM-ul era provizionat anterior in S8.

#7570
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
@mikeciprian @w21

Trebuie sa gasesc pe cineva cu Samsung atunci sau sa fie suportat de Digi Posted Image)

Ati incercat cumva si pe P10 Lite?Are sora mea si ma gandesc sa il "imprumut" putin Posted Image)

Edited by Romaryho, 23 May 2018 - 17:30.


#7571
pokemon_diana

pokemon_diana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.01.2008
Eu am incercat in Samsung S8 si in Huawei p smart si daca nu au update ala care il for Digi nu merge. Am sunat la tehnic si a zis sa astept update la cele 2 telefoane. Am redmi note 5 global care are merge dar nu vor sa provizioneze simul. Era bun de il lasa la liber si care compatibility sa beneficieze care nu ghinionul lor.

#7572
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Baga SIMul in S8, urmeaza instructiunile de mai jos si o sa se provizioneze in timp. Verifici in contul de pe digiromania. Nu conteaza ce soft are S8-ul. Oricum ala de care zici nu e update specific Digi, ci e Oreo normal cu CSC ROM.

Daca folosesti Samsung S8/S8+ ptr activarea VoLTE pe SIM, sfatul e sa deschizi aplicatia SIM Tool Kit /Change IMSI/ National / Roaming/ National. In felul asta telefonul isi trimite din nou IMEIul&IMSIul si sunt sanse mult mai mari sa se updateze bazele de date Digi; astfel activarea VoLTE se poate face mai rapid, chiar in cateva minute.(SIMurile Digi au 2 IMSIuri, unul de Romania, altul de Italia, doar unul e activ la un moment dat, se schimba din aplicatie)

Edited by SethNY, 23 May 2018 - 18:43.


#7573
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Deci, parcă și cu dacă.. Uraaa...
Și p10 plus am înțeles că primește volte și vowifi cu noul update, eu încă nu am primit OTA 🙄🙄

#7574
ghituca1968

ghituca1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.09.2013
Volte functioneaza si pe A3 2015 cu ROM custom,root, CSC.

Attached Files



#7575
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016

View Postporcusoru, on 24 mai 2018 - 01:17, said:

Deci, parcă și cu dacă.. Uraaa...
Și p10 plus am înțeles că primește volte și vowifi cu noul update, eu încă nu am primit OTA ����

De unde stii asta?Update la ce?Mie imi merge voLTE si voWiFi daca bag o cartela de Orange,doar la Digi nu imi merge.O sa incerc sa vad cum fac sa vad de la cine pot sa imprumut telefonul si sa las cartela sa se activeze.Referitor de update tocmai ce i-am facut update prin Firmware Finder la B369 la Face Unlock.

#7576
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
De unde se activeaza VOLTE in aplicatia DIGI Romania?

#7577
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017

View PostAlex_23, on 24 mai 2018 - 08:41, said:

De unde se activeaza VOLTE in aplicatia DIGI Romania?
Salut ,
Nu poti activa , activarea se face automat folosind unul din terminalele compatibile.
Vizualizarea serviciului VoLTE , se poate vedea , in administrare servicii din contul tau .

Edited by A-ONE, 24 May 2018 - 08:54.


#7578
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

View PostA-ONE, on 24 mai 2018 - 08:49, said:


Salut ,
Nu poti activa , activarea se face automat folosind unul din terminalele compatibile.
Vizualizarea serviciului VoLTE , se poate vedea , in administrare servicii din contul tau .
Ideea e ca de la ultimul update pe Huawei p10 am inteles ca ar fi activ si pentru Digi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate