Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#6877
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Posthoffen, on 19 martie 2018 - 09:14, said:

salut
se poate activa volte-vowifi si in roaming?
am un j5 2017 si un xcover 4 la care apar apel wifi dar in contul digicare nu apare ca fiind activat.
Are rost sa sun la rel clienti?
mersi
Daca esti in Roaming nu le poti activa. Daca esti in Ro, le activezi si doar VoWiFi poti folosi in roaming. VoLTE peste cativa ani buni.
Apel WiFi iti apare in drop down menu, ala e degeaba. Trebuie sa apara si VoLTE si WiFi Calling in meniu cand ai SIM Digi in telefon.
J7 2017 e suportat oficial de Digi; daca ai ultimul soft ROM trebuie sa mearga. Celalalt cel mai probabil rootat, urmeaza procedura din blogul meu ptr VoLTE. Ptr VoWiFi mai tarziu.

Edited by SethNY, 19 March 2018 - 10:19.


#6878
hoffen

hoffen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.02.2007
mersi de info
le am in dropdown,speram  ca se poate activa si de aici

#6879
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Trebuie să îți vada IMEI ul si E un pic mai greu de acolo. Îl văd oricum dar nu cred dacă se complica.
Poți încerca dar trebuie sa faci si upgrade la ultimul soft ROM.
Citeste câteva pagini in urma.

#6880
unucunbmw

unucunbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 01.11.2015
Inca un update pe s7 dar tot fara volte...

#6881
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Si nu mai merge nici procedura mea pe ultimul update deci ati pierdut trenul :))

#6882
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postspavian, on 18 martie 2018 - 22:44, said:

Am eu Redmi 5 Plus și merge Digi VoLTE fără probleme.

Call waiting merge?
Daca ai simul provizionat mai trebuie facut ceva?

Edited by PORTOCAL, 19 March 2018 - 15:02.


#6883
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostPORTOCAL, on 19 martie 2018 - 15:01, said:


Call waiting merge?
Daca ai simul provizionat mai trebuie facut ceva?
Cum adica sim provizionat?

#6884
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005

View PostPORTOCAL, on 19 martie 2018 - 15:01, said:


Call waiting merge?
Daca ai simul provizionat mai trebuie facut ceva?
SIM-ul este provizionat in S8 . Ce ai de făcut vezi aici https://forum.softpe...E#entry22534026

#6885
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Ma interesa dacă e rootat sau nu. Daca ai activat Volte, pui sim in Redmi 5 Plus, volte merge automat?

#6886
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Nu e rootat ,nu merge automat. Ca sa meargă trebuie sa faci pașii necesari.

#6887
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015
Pentru cei care spun ca Huawei mate 8 nu suporta Volte&Vowifi! Multumesc lui badlink . Am mers in paralel cu ambele optiuni(volte&vowifi) pt ambii operatorii,Digi si Orange. In momentul când introduc sim-ul(Digi&Orange)se activează automat optiunile dar nu merg!. Probabil nu salveaza apn ims. Dacă mai are care vro idee sunt dispus să încerc.

Attached Files



#6888
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018
Georgian , ai efectuat apel sa vezi daca ramane 4G ?

#6889
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015

View PostSeiren, on 19 martie 2018 - 23:32, said:

Georgian , ai efectuat apel sa vezi daca ramane 4G ?

Am incercat sute de apeluri

#6890
cosmin_lucian

cosmin_lucian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 25.09.2015

View PostGeorgian51, on 19 martie 2018 - 22:17, said:

Pentru cei care spun ca Huawei mate 8 nu suporta Volte&Vowifi! Multumesc lui badlink . Am mers in paralel cu ambele optiuni(volte&vowifi) pt ambii operatorii,Digi si Orange. In momentul când introduc sim-ul(Digi&Orange)se activează automat optiunile dar nu merg!. Probabil nu salveaza apn ims. Dacă mai are care vro idee sunt dispus să încerc.

Pentru orice telefon VoLTE&VoWiFi capable, se pot activa meniurile ... prin diferite metode, de exemplu eu pot activa meniurile cu un modul de magisk sau editind fisiere de system. Insa tot ce se poate obtine e un meniu activ cu o bifa care face on/off. Adica ai un meniu care face on/off fara nici un efect.
In afara de activarea de meniuri, ai mai facut si altceva? Ai modificat/editat, suprascris fisiere specifice cu setari de VoLTE sau VoWiFI, fisiere aduse de pe Mate 10 Pro sau daca tot vorbesti de Orange, de la P10?

#6891
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015

View Postcosmin_lucian, on 20 martie 2018 - 09:37, said:



Pentru orice telefon VoLTE&VoWiFi capable, se pot activa meniurile ... prin diferite metode, de exemplu eu pot activa meniurile cu un modul de magisk sau editind fisiere de system. Insa tot ce se poate obtine e un meniu activ cu o bifa care face on/off. Adica ai un meniu care face on/off fara nici un efect.
In afara de activarea de meniuri, ai mai facut si altceva? Ai modificat/editat, suprascris fisiere specifice cu setari de VoLTE sau VoWiFI, fisiere aduse de pe Mate 10 Pro sau daca tot vorbesti de Orange, de la P10?

Am modificat/suprascrie......etc si de la mate 10 pro si de la p10. Probabil că tu ai activat funcțiile pur si simplu(două linii adăugate) la mine imi apar optiunile volte&vowifi doar când introduc cartela de Digi sau Orange.

#6892
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Merge vowifi pe samsung j5 2017?

#6893
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
inca nu
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

#6894
Cosmin9104

Cosmin9104

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.09.2017
În sfârșit am reușit să activez volte și vowifi pe un Allview x4 soul infinity plus, după mai multe discuții cu departamentul tehnic de la Digi, am vorbit cu un domn care și-a dat seama despre ce este vorba și mi-a activat manual volte și vowifi pe numărul meu de telefon, până atunci, toți operatorii de la Digi cu care am vorbit mi-au spus că problema nu este de la ei și că este vina Allview, de unde trebuia să primesc un update, dar până la urmă a fost vina celor de la Digi, care trebuie sa activeze manual aceste servicii pentru acest tip de telefon, dacă aveți telefonul asta, insistați la Digi pentru activarea manuala.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate