Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13261 replies to this topic

#10585
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Pe noul Samsung A50 128 GB a reusit cineva sa activeze serviciile VoLTE si VoWifi? Pe site-ul Digi la pagina telefonului apar ambele servicii disponibile.
Am sunat la Rel. Clienti pentru activare, mi-au zis ca nu sunt disponibile pe A50, desi pe site-ul lor arata ca sunt disponibile.
Pe telefon am activat serviciile insa iconitele de retea VoLTE/VoWifi nu apar Posted Image Nici in digicare nu-mi apar la servcii disponibile.
Nu mai inteleg nimic. Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

Attached Files



#10586
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
In cazul Samsung, daca din meniu poti sa activezi VoLTE si VoWiFi inseamna ca telefonul le suporta, trebuie sa mearga.
Activeza SIMul in alt telefon compatibil si incearca din nou. Vezi info aici: https://volteromania...com/p/2bis.html

#10587
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Merg VoLTE și VoWifi fără greață in Digi pe A50.

#10588
catalinmarius86

catalinmarius86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.12.2013
Digi au făcut actualizări în rețea și funcționează ok  pe J4+ 2018 , înainte nu se activa chiar daca spuneau că e compatibil.
Pe J7 am activat imediat schimbând simul in J4+  apoi se activează pe cartelă!
Funcționează perfect , apel HD + timp de apelare in 2 secunde și fără semnal GSM 😍

#10589
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 10.07.2011
A mai intalnit cineva probleme saptamana asta cu volte-ul ? Daca ma suna cineva cand raspundeam se intreruoea dupa o secunda doua sau spunea ca ai telefonul inchis..

#10590
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Da, eu, am postat pe aria Mi8....credeam că e de la casti

#10591
soryan

soryan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 18.05.2006

View Postemanu900, on 15 mai 2019 - 01:39, said:

La mine e ok vad, chiar cu semnal varza

Attachment Screenshot_20190515-023827_Network Cell Info.jpg
Salut ,
Poti sa-mi spui  ce aplicatie folosesti pt a vizualiza aceste informatii
Multumesc .

#10592
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Ai in screenshot numele aplicatiei, cat si developer-ul. Si in denumirea screenshot-ului e trecuta aplicatia, mai mult de atat ce vrei?

#10593
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View PostSethNY, on 18 mai 2019 - 10:59, said:

In cazul Samsung, daca din meniu poti sa activezi VoLTE si VoWiFi inseamna ca telefonul le suporta, trebuie sa mearga.
Activeza SIMul in alt telefon compatibil si incearca din nou. Vezi info aici: https://volteromania...com/p/2bis.html

View PostAspru, on 18 mai 2019 - 11:16, said:

Merg VoLTE și VoWifi fără greață in Digi pe A50.

Multumesc de pont. Posted Image S-au activat VoLTE si VoWifi pentru Samsung A50 dupa ce am pus SIM-ul intr-un Huawei P Smart 2019.  Merge f. OK cum a zis si Aspru. Un prieten tot cu Samsung A50 mi-a zis ca l-a activat prin Digicare. A deschis tichet si i-au activat VoLTE si VoWifi pe SIM din centrala in 48 ore. In concluzie, ambele variante sunt OK in cazul A50.

Edited by Masterboy, 20 May 2019 - 17:49.


#10594
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 10.07.2011
Problema persista incontinuare cel putin in Focsani cu volte-ul...
Se intrerupe dupa doua secunde dupa ce sa inceput convorbirea,apoi daca te suna cineva telefon ocupat.
Aceasta situatie este intalnita pe mai multe terminale nu doar pe unul si in msi multe zone din Vrancea...

#10595
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Precizeaza si ce terminale si nivelul de semnal in respectivele locatii. Poate e semnal prea slab, unele terminale nu-s compatibile 100%...Eventual si notatiile site-urilor. Asa, ca nu le merge unora tot degeaba se reclama problema. Posibil unele site-uri sa nu fie corect setate. Unele, nu toate. Daca ai probleme cu mai multe, as suspecta terminalul

#10596
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 10.07.2011

View Postm3rishor, on 21 mai 2019 - 19:25, said:

Precizeaza si ce terminale si nivelul de semnal in respectivele locatii. Poate e semnal prea slab, unele terminale nu-s compatibile 100%...Eventual si notatiile site-urilor. Asa, ca nu le merge unora tot degeaba se reclama problema. Posibil unele site-uri sa nu fie corect setate. Unele, nu toate. Daca ai probleme cu mai multe, as suspecta terminalul
Eu am xiaomi pocophone f1 dar restul terminalelor sunt suportate oficial de digi (samsung j3 huawei p20 ...etc) nivelul de semnal este acelasi ca si acum o saptamana si ceva cand mergea fara probleme.

#10597
zalxis

zalxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.03.2007
Pe s8+ și a6+ am întâmpinat probleme cu apelurile pe volte sau vowifi în Focșani, dar și conectarea mai greoaie sau fără posibilitate de conectare la internet atât pe H+ cât și 4G pe traseul Focșani Maicănești. În urmă cu 2 - 3 săptămâni nu erau astfel de probleme. Posibil au schimbat ceva în parametrii rețelei în zonă.

#10598
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
Cineva a incercat noul Oneplus 7 pro ? Functioneaza din fabrica volte si wowifi ? Sau trebuie procedura ca la op6&op6t ?

#10599
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,354
  • Înscris: 01.10.2015

View Postaoprea, on 22 mai 2019 - 06:46, said:

Cineva a incercat noul Oneplus 7 pro ? Functioneaza din fabrica volte si wowifi ? Sau trebuie procedura ca la op6&op6t ?
Banuiesc ca trebuie procedura.
Parerea mea, debandata in 4G, VoLTE. Nu cred ca se va schimba ceva la voce 5G. Defapt inca nici nu stim complet ce standard si cum se va implementa vocea.
In loc sa standardizeze, se accentueaza libertatea operatorului.

Edited by DUALHD, 22 May 2019 - 07:42.


#10600
catalinmarius86

catalinmarius86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.12.2013
VoWifi vă funcționează pe mod avion sau când nu e semnal 4G ?
La mine pe J7 nu merge decât dacă am semnal 4G cu VoLTE atât.
Pe J4+ care e oficial model suportat funcționează perfect pe mod avion dar pe J7 nu.
In Focșani au fost probleme cu VoLTE , trebuia să apelezi de 3 4 ori ca sa meargă altfel spunea că nu e in aria de acoperire...

#10601
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,867
  • Înscris: 10.06.2008
Funcționează excelent pe note 9...

#10602
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Merge VoWiFi și pe Mod avion.
Testat și chiar acum folosesc Mi-Fi-ul, iar telefonul este pe Mod avion

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate