Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#10333
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017
Deci până la urmă a fost problema din soft...

#10334
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 10.07.2011

 A-ONE, on 21 martie 2019 - 21:12, said:

Deci până la urmă a fost problema din soft...
Cred ca da...

#10335
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Mi 9 vad ca are volte in continuare, chiar si după update.

#10336
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
zte blade a320 ala de la telekom poate proviziona simul digi mobil ? INtreb pentru ca tocmai am dat comanda de unul la telekom.

#10337
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Păi...e suportat oficial!

#10338
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Parca scria cineva ca da, cauta pe acest topic. VoWifi nu merge pe varianta de Telekom, numai VoLTE.

#10339
draand28

draand28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 22.04.2015
Mi Mix 2S aici. Folosesc volte din prima zi de cand am primit telefonul (Mai 2018), nicio problema. Am trecut prin mai multe softuri, vowifi nu se poate folosi, cel putin nu momentan, pe acest dispozitiv. Si pentru cei care aveau probleme pe telefoanele Xiaomi cu VoLTE, eu n-am avut nicio problema cu el, folosesc de cateva luni romul de la Xiaomi.eu si merge perfect (update saptamanal).

Am facut apeluri catre S7 si am sesizat si eu calitate imbunatatita datorita introducerii HD voice prin 3G.

Si o mica paranteza pentru propaganda de hate fata de xiaomi si utilizatorii acestora: Xiaomi/Pocophone e cea mai ieftina marca de telefoane dpdv al specificatiilor. Nu il mai comparati cu g7 plus si P20 pentru ca nu au treaba. Alea sunt fie din clasa mid-tier, fie din clasa high-end de acum 2 ani. Mix 3/ Mix 2S/ Pocophone F1 fac parte din clasa high-end de anul trecut. Au camere (IMX 363), procesoare (SD 845), multe peste acel motorola sau acel huawei. Softul celor de la xiaomi l-am privit initial sceptic, dar s-a dovedit a fi excelent. Iar specificatiile depasesc uneori flagshipurile de anul trecut de la samsung sau google.

Iar legat de partea cu: nu aveti dreptul de a discuta aici despre volte/vowifi pe xiaomi. Mi se pare o afirmartie ridicola. Aici e vorba despre functionarea/utilizarea volte/vowifi pe telefoane! adica orice telefoane, inclusiv xiaomi.

Edited by draand28, 23 March 2019 - 10:48.


#10340
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
În special se discută pe acest topic despre volte/vowifi în rețeaua Digi!Pe topicul Xiaomi se poate discuta despre telefonul mobil în sine!😀

Edited by Therockstar, 23 March 2019 - 11:19.


#10341
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

 Therockstar, on 23 martie 2019 - 11:16, said:

În special se discută pe acest topic despre volte/vowifi în rețeaua Digi!

Ti se pare ca a vorbit cineva de Orange?:)

#10342
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Propun redenumirea topicului in "Telefoane Xiaomi cu Volte și fără Vowifi". Asta că sa nu mai fie loc de hate!

#10343
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Te plictisesti rau?

#10344
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 bombanitorul, on 23 martie 2019 - 20:40, said:

Propun redenumirea topicului in "Telefoane Xiaomi cu Volte și fără Vowifi". Asta că sa nu mai fie loc de hate!

Eu vad ca suntem pe subforumul Digi si ca vorbim despre tehnologiile aplicate de ei, nu trebuie sa furi curent chiar asa tare. A zis si cineva mai sus ca vorbim despre orice telefoane cu volte/vowifi, daca ar fi sa fim super corecti nici asta nu-i ok, ar trebui sa vorbim doar despre telefoanele suportate de Digi oficial, nu despre telefoane care astazi merg printr-un update si maine nu mai merg dar nu sunt nicicum pe lista telefoanelor suportate de Digi. Si nici asta n-ar fi foarte ok pentru ca se poate ca un telefon cumparat din alta parte sa vina cu alte configurari fata de cel vandut de Digi (atunci cand ne saturam sa asteptam 3 luni un telefon si-l cumparam din alta parte) nu stiu cazuri, nu m-am interesat, dar e foarte posibil sa fie diferente intre ele.
Intr-un fel, daca s-ar uita cineva de la Digi cautand probleme semnalate si vede doar Xiaomi si altele .. meh. Zic doar.

Avem vreun subforum dedicat dicutiilor generale despre VoLTE si VoWIFI unde sa se poate discuta despre problemele intampinate pe diverse modele indiferent de retea pe aici pe undeva?
Cheers.

#10345
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008

 modoran, on 22 martie 2019 - 19:46, said:

zte blade a320 ala de la telekom poate proviziona simul digi mobil ? INtreb pentru ca tocmai am dat comanda de unul la telekom.
Tocmai am testat eu, se provizioneaza. Pentru 69 de lei, merită luat chiar și pe post de activator. :D

#10346
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Mulțumesc pentru răspuns, deci nu o sa anulez comanda. Soft pentru că să meargă vowifi pe zte a320 se găsește ?  Eu nu am găsit nimic pe net

Mulțumesc pentru răspuns, deci nu o sa anulez comanda. Soft pentru că să meargă vowifi pe zte a320 se găsește ?  Eu nu am găsit nimic pe net

#10347
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Vezi topicul dedicat: https://forum.softpe...6#entry24270296
Firmware-ul folosit de Digi am înțeles ca s-a găsit, problema e la rootare...

#10348
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
Da, eu am provizionat cu a320.

Nu am găsit nicio solutie sa schimb softul sau sa rootez.

#10349
hanu

hanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 20.06.2007
Salut pe un Mi5 cu android 9, nu reusesc sa fac sa mearga volte,am incercat urmaoarea procedura,in telefon imi apare ca ar fi activat volte.
https://forum.softpe...0#entry24032622

Attached Files



#10350
booci

booci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 01.02.2005

 hanu, on 26 martie 2019 - 08:30, said:

Salut pe un Mi5 cu android 9, nu reusesc sa fac sa mearga volte,am incercat urmaoarea procedura,in telefon imi apare ca ar fi activat volte.
https://forum.softpe...0#entry24032622

Cel mai simplu test: suna la *888
Daca merge VoLTE atunci vei auzi Adele, daca nu, atunci va fi alta melodie

Daca ai urmat procedura exact, iti merge, am scris acolo ca nu ai iconita de VoLTE pe custom rom

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate